concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

IS 300h

IS 300h hibrit sistemi ile sadece 97 g/km CO2 salımı ile 223 hp maksimum güç üretir.


DIN hp 223
CO2 emisyonları, birleşik 104
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 4,3
Hızlanma 0-100 km/sa 8,4
Maksimum hız (km/sa) 200

ÜSTÜN KONTROL İÇİN
GÜÇLENDİRİLMİŞ GÖVDE
TASARIMI

IS 300h hibrit sistemi ile sadece 97 g/km CO2 salınımı ile 223 hp maksimum güç üretir.

Lexus’a özgü cüretkar ‘Ön Panjur’ ve LED farlar dışarıdan baş döndürücü bir görünüm yaratır. İç tasarımında ise en ileri güvenlik ve multimedya sistemleri ile sürücü odaklı lüks bir ortam keşfedeceksiniz. Alçaltılmış sürücü pozisyonunda hassas direksiyon, sizi virajların hakimi kılacak.

Aktif Ses Kontrolü özellikli 2.Jenerasyon Lexus Hybrid Drive sistemi ile sürüş yaparken sadece 104 g/km (birleşik) CO2 emisyon salımı ile hem sessiz hem çevreci bir sürüş yapacaksınız.

LEXUS ANY CAQ MOD RGB LIGHT

BOYA İŞLEMİ SONRASINDA ARACIN YÜZEYİ ÖZEL ‘RGB’ IŞIĞI İLE KONTROL EDİLEREK NORMAL ŞARTLAR ALTINDA GÖZLE GÖRÜLEMEYECEK TÜM KUSURLAR GİDERİLİR.

Junichi Furuyama, IS Baş Mühendisi

ARAÇ ÖZELLİKLERİ

IS 300h ÖZELLİKLERİNİ YAKINDAN TANIYIN

IS 300h – Öne Çıkan Sürüş Özellikleri

IS 300h - ÖNE ÇIKAN SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ

IS 300h sürüş zevkinin yanında yolcular için de seyahat etmenin bir o kadar keyifli olduğu bir araçtır. Şasi rijitliğinin geliştirilmesi sürüş kararlığını artırırken, çoklu bağlantılı arka süspansiyon da daha iyi kavrama ve kontrolü beraberinde getirmiştir. İleri aerodinamik yapısı sayesinde sürüş sırasında sessizliğine siz de şaşıracaksınız.

IS 300h – Öne Çıkan İç Donanım Özellikleri

IS 300h - ÖNE ÇIKAN İÇ DONANIM ÖZELLİKLERİ

IS 300h’nin üretimi her biri en az 20 yıl tecrübeli Lexus ‘Takumi’ ustaları tarafından gerçekleştirilmiştir. Aracın içerisine girdiğiniz zaman ince bir güzelliğe sahip ahşap kaplamalar ve el işçiliğinin en önemli göstergelerinden analog saatle karşılacaksınız. Siz ve yolcularınız deri koltuklarda konforla seyahat ederken, artırılmış diz mesafesi ve yatırılabilir arka koltuklar ile daha geniş bir alana sahip olacaksınız.

IS 300h - Öne Çıkan Güvenlik Özellikleri

IS 300h - ÖNE ÇIKAN GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ

‘Entegre Araç Dinamikleri Yönetimi’ ve havalandırmalı fren diskleri ile IS300h modeli sürüş becerilerinizi ortaya koyabilmeniz için donatılmıştır. Kör Nokta Uyarı ve Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemleri arkanızdan gelen araçların farkında olmanızı sağlar. 

Olası çarpışma durumunda, yüksek çekme dayanımlı çelikten yapılı en ileri düzeyde güçlendirilmiş yolcu kabininde korunuyor olacaksınız. Darbe emici ön koltuklar ve 8 hava yastığı ile de güvenliğiniz garanti altına alınmış olacak.

18’’inç Alaşım Jantlar

18’’İNÇ ALAŞIM JANTLAR

Çok kollu dizaynı ve göz alıcı metalik işçilik dışarıdan aracınızın ve sizin dinamik karakterinizi ortaya koyacak.

Kör Nokta Uyarı Sistemi

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Kör Nokta Monitörü (BSM), arkadan yaklaşan araçları radar vericileri ile algılayarak otoparklarda geriye doğru hareket etmenizi kolaylaştıracak.

Sekiz Hava Yastığı

SEKİZ HAVA YASTIĞI

Güçlendirilmiş çelik yolcu kafesine ilave olarak 8 adet hava yastığı araç içi güvenliği en optimum seviyeye çıkarmıştır. Sürücü ve ön yolcu 2 aşamalı baş hava yastıklarına sahipken, perde hava yastıkları kabinin her iki tarafında boylu boyunca uzanır.

Yükselen Kaput

YÜKSELEN KAPUT

Sensörlerle aktive olan ve darbe emici özelliği olan ön kaput, bir yaya ile olası çarpışma durumunda yayanın maruz kalacağı etkiyi minimize eder.

Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi

GERİ MANEVRA TRAFİK UYARI SİSTEMİ

Başka bir araç fark edildiğinde RCTA fonksiyonu dış yan aynalarda uyarı verir ve araç içerisinde titreşim sağlayarak geriye doğru hareket etmenizi kolaylaştırır.

Yüksek Çözünürlüklü Ekran

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ EKRAN

Geniş 10.3’’ inç multimedya ekranı sürücü ve yolcuyu Uzaktan Dokunmatik Kumanda aracılığı ile hayata bağlar. Bölümlere ayrılabilen ekran ile aynı anda hem harita görüntüleyebilir hem de müzik değiştirebilirsiniz.

Lazer Kesim Ahşap Kaplamalar

LAZER KESİM AHŞAP KAPLAMALAR

İnovatif lazer teknolojisi ile işlenen IS 300h’nin ahşap kaplamaları, alüminyum ile birleşerek eşsiz bir görünüme sahiptir.

Lexus Premium Navigasyon

LEXUS PREMİUM NAVİGASYON

3D grafikli, ilgilendiğiniz noktaların ve çeşitli haritalama seçeneklerinin olduğu Lexus Premium Navigasyon size gideceğiniz yere kadar eşlik edip, QR kodu aracılığı ile aracınızı park ettiğiniz yeri işaretleyecek.

Uzaktan Dokunmatik Kumanda

UZAKTAN DOKUNMATİK KUMANDA

Tek bir dokunuşla multimedya sistemi ile etkileşime geçebilirsiniz. Ergonomik tasarımı ile dokunmatik kumandayı kullanmak bir bilgisayar mouse’u kadar kolaydır.

Güçlü Kavrama

GÜÇLÜ KAVRAMA

Güçlü şasi daha atik hale getirdiği IS’in yollara muazzam biçimde tutunmasını sağlar. Çift salıncaklı ön süspansiyon ve çoklu bağlantılı arka süspansiyon düz yolda ve virajlardaki performanınızı artırır.

İleri Aerodinami

İLERİ AERODİNAMİ

Neredeyse dümdüz bir gövde altı yapı ve küçük kanatlar ileri aerodinaminin temelini oluşturur. İlk olarak F1 araçlarında kullanılan bu kanatlar havayı içe doğru çeker ve hava ile oluşturduğu açıyı optimize eder. Siz de sonuç olarak daha az rüzgar sesine maruz kalıp daha iyi bir yakıt ekonomisine sahip olursunuz.

Cüretkar ‘Ön Panjur’

CÜRETKAR 'ÖN PANJUR'

Yeni IS 300h aracın sportif hissini artıran dinamik bir ‘Ön Panjur’a sahiptir ve görsel olarak alçaltılmış bir yerçekimine sahiptir.

Sürüş Modu Seçimi

SÜRÜŞ MODU SEÇİMİ

ECO modu emisyon salımınızı azaltarak yakıt tasarrufu yapmanızı sağlarken NORMAL modu güç, ekonomi ve konfor arasında optimum dengeyi yakalar. Daha hızlı yanıt almak istiyorsanız, SPORT moduna geçmeniz yeterli.

Led Aydınlatma

LED AYDINLATMA

‘L’ motifli LED farlar ve Lexus’un imzası LED ortam aydınlatması, IS 300h’ye eşi olmayan bir görünüm verir.

Led Arka Farlar

LED ARKA FARLAR

Aracın arka kısmında, üçlü ‘L’ motifli LED farlar kristalize bir aydınlatma sağlarken, ardınızdan gelen araçlara da görünürlüğünüzü sağlar.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

AKSESUARLAR

IS 300h Aracınızı Lexus Aksesuar Seçenekleri ile Kişiselleştirin

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN