concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

RC F

HEYECAN VERİCİ SÜRÜŞÜ İLE LEXUS’UN BU SPOR COUPESİ ÖNDE GELEN MOTORSPORLARI TEKNOLOJİSİ İLE KASLI GÖRÜNÜMÜNÜ BİR ARAYA GETİRİYOR.


DIN hp 477
CO2 emisyonları, birleşik 251
Hızlanma [0-100 km/sa] (sn) 4,5
Maksimum hız (km/sa) 270

RC F TRAFİĞİ
DURDURUR VE ARKASINDA
BIRAKIR

HEYECAN VERİCİ SÜRÜŞÜ İLE LEXUS’UN BU SPOR COUPESİ ÖNDE GELEN MOTORSPORLARI TEKNOLOJİSİ İLE KASLI GÖRÜNÜMÜNÜ BİR ARAYA GETİRİYOR.

Sadece keyif almak için tasarlanan RC F şimdiye kadar üretilen en heyecan verici yüksek performansa sahip 2+2 spor coupe araçlardan biridir. Agresif tasarımı yarış araçlarına benzer aerodinamik yapısında, etkileyici 19 inç dövme alüminyum jantlarında ve içerideki LFA den esinlenen göstergelerinde görebiliyorsunuz.

Kaputun altında bulunan, Lexus tarafından şimdiye kadar geliştirilen en güçlü V8 motor, 8 ileri Spor Direk geçişli otomatik şanzuman aracılığıyla arka tekerleklere bu yüksek gücü iletiyor. Vites düşürüldüğünde, Tork Vectoring Diferansiyel yüksek hız kontrolü sağlarken vitesler arasındaki gaz kelebeğinden gelen alışkanlık yapan motor sesini deneyimleyeceksiniz.

ARAÇ ÖZELLİKLERİ

RC F İ DAHA İYİ TANIYIN

RC F i sürerken – Önemli Noktalar

ÖNEMLİ NOKTALAR

Sadece keyif almak için tasarlanan RC F şimdiye kadar üretilen en heyecan verici yüksek performansa sahip 2+2 spor coupe araçlardan biridir. Agresif tasarımı yarış araçlarına benzer aerodinamik yapısında, etkileyici 19 inç dövme alüminyum jantlarında ve içerideki LFA den esinlenen göstergelerinde görebiliyorsunuz. Kaputun altında bulunan, Lexus tarafından şimdiye kadar geliştirilen en güçlü V8 motor, 8 ileri Spor Direk geçişli otomatik şanzuman aracılığıyla arka tekerleklere bu yüksek gücü iletiyor. Vites düşürüldüğünde, Tork Vectoring Diferansiyel yüksek hız kontrolü sağlarken vitesler arasındaki gaz kelebeğinden gelen alışkanlık yapan motor sesini deneyimleyeceksiniz.

RC F de güvenlik- Önemli Noktalar

RC F DE GÜVENLİK – ÖNEMLİ NOKTALAR

Spor Araç Dinamik Entegre Yönetim Sistemi (VDIM) olan büyük hava soğutmalı disk frenleri ilei RC F, göremediğiniz araçları algılayan Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) veya Geri Manevra Uyarı Sistemi (RCTA) ile algılarken sizi tehlikeden koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Kaza anında, yolcu güvenlik kabini, boyun zedelenmesini azaltan ön koltuklar ve sekiz adet hava yastığı ile korunacaksınız.

RC F in kabin içi- Önemli noktalar

ÖNEMLİ NOKTALAR

RC F in güzelce yapılan yüksek sırtlıklı spor koltuğunda otururken yüksek hızda viraj almak hiç bu kadar rahat ve güvenli olmamıştı. En yüksek kalitedeki spor giyimden esinlenerek entegre köpük tekniği kullanarak üretildi. Göstergeler LFA den esinlenerek geliştirilmiş göstergelerdir ve ortadaki ana göstergede, takometre, analog ve dijital hız göstergesi, tork vectoring diferansiyel göstergesi, G-kuvveti ve kronometre bilgileri grülebilmektedir. Kaliteli malzeme, hoş bir analog saat ve LED ortam aydınlatması ile etkileyici bir iç kabin tamamlanmaktadır.

19 inç dövme alaşımla jant

19 İNÇ DÖVME ALAŞIMLI JANT

RC F in jantları döküm yerine dövülerek üretilmiştir. Bu sayede jantın yapısı ve hafiflik bir araya getirilebilmiştir. Bu yapılırken Formula 1 tedarikçilerinden BBS firması ile birlikte geliştirilmiştir ve dünyanın en gelişmiş motorsporları jant üretim tesislerinde üretilmiştir.

Deri spor koltuklar

DERİ SPOR KOLTUKLAR

Spor ön koltuklarda Lexus’un ‘entegre köpük’ üretim yönteminden yararlanılmıştır. Motor sporlarından esinlenerek geliştirilen bu teknoloji, klasik döşeme yöntemlerine göre daha fazla konfor ve yanlardan destek sağlar. Koltuk minderinin şekli ve dayanımı koltuk ile temas eden kısımdaki basıncı azaltacak şekilde optimize edilmiştir.

Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM)

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Dış yan aynalarda görülmeyen yakın şeritlerdeki araçların algılanabilmesi için arka tampona bir radar cihazı monte edilmiştir. Sürücü şerit değiştirmek için sinyal verirse ve bir araç kör noktaya girerse, Kör Nokta Uyarı sistemi ilgili taraftaki dış ayna üzerinde uyarı ışığının yanıp sönmesini sağlar.

8 hızlı Spor Direk Geçişli Şanzıman

8 HIZLI SPOR DOĞRUDAN GEÇİŞLİ ŞANZIMAN

V8 motorun gücü, manuel kullanma modunda 8 ileri şanzımana aktarılır. Manuel modu seçerek direksiyon üzerinde bulunan vites değiştirme kulakçıkları ile hızlı ve sportif performansın tadını çıkarın. Bu kulakçıklar ile vites küçültürken (yalnızca 0,2 saniye içinde) vites geçişleri arasında benzersiz ‘ara gaz’ sesini duyacaksınız.

Lexus Premium Navigasyon

LEXUS PREMIUM NAVİGASYON

Canlı üç boyutlu grafikleri ve pekçok harita opsiyonu ile, 7 inçlik ekran dokunmatik kumanda paneli ile kontrol edilebilir. Sistem akıllı telefonunuz için bir QR kod üretebilir ve son varış noktanıza yürüyerek varmanızda size yardımcı olur.

LED Farlar

LED FARLAR

Mücevherlere benzeyen ‘L’ şeklindeki üçlü LED farlarda uzun ve kısa far içinaynı ışık kaynağı kullanılır. RC F’in etkileyici görünümü L şekilli kalın çeperli LED gündüz sürüş farları ile geliştirilmiştir

Karbon paketi

KARBON PAKETİ

Lexus LFA ve IS F CCS-R yarış aracı için geliştirilen karbon fiber kalıplama teknolojisinden faydalanılarak RC F karbon paketinde kullanılmıştır. Karbon paketi sayesinde normal bir versiyondan sadece 9.5 kg daha hafif bir yapı elde edilmektedir. Karbon fiber aracın tavanında, motor kaputunda ve aktif arka spoylerde kullanılmıştır. Karbon fiber örgülü parçalar araca çekici bir ifade vermektedir. Üzerine uygulanan vernik sayesinde hava şartlarına karşu mükemmel bir koruma sağlar. Toplam ağırlığın azalması yanında, karbon paketi RC f in ağırlık merkezini 3 mm daha aşağıya indirmektedir. Bu azalan yuvarlanam atalet momentiyle artan dinamik performansa katkı sağlamaktadır.

Lexus Takumi Ustalığı

LEXUS TAKUMI USTALIĞI

Yeni RC F, Lexus’un ‘Takumi’ ustaları tarafından Tahara fabrikamızda üretilmiştir. En az 25 yıl deneyimi olan bu ustaların tümü, en ufak hatayı bile tespit etme konusunda uzmandır. Hassas bir şekilde işlenmiş alüminyum müzik sistemi kumandaları veya mükemmel dikişli deri detaylara ilk kez dokunduğunuzda şaşırtıcı yeteneklerini siz de fark edeceksiniz. Araç boyasının ışıldaması için gövde gerçekten çok yorucu olan elle zımparalanmaktadır. En son test sürüşünden önce, Takumi ustaları özel bir odada aracı çalıştırarak hem tecrübeli kulaklarını hemde stratejik olarak araç içine yerleştirilen mikrofonlarla aracı dinlerler.

Yolcu güvenlik kabini, 8 havayastığı

YOLCU GÜVENLİK KABİNİ, 8 HAVAYASTIĞI

Son derece sağlam yolcu kabini içerisinde, sürücü ve yolcular 8 hava yastığı ile korunmaktadır. Sürücü ve ön yolcu 2 kademeli baş hava yastıkları, diz ve yan hava yastıkları ile korunmaktadır. Perde hava yastıkları, iç mekanın iki yan kenarı boyunca yerleştirilmiştir. Tüm emniyet kemerlerinde ön gergi bulunmaktadır.

Sürüş Modu Seçimi

SÜRÜŞ MODU SEÇİMİ

Aracın performansı Sürüş Modu Seçimi ile hassas olarak ayarlanabilir. ECO modunda günlük sürüşte emisyonlar azalır ve yakıtı tüketimini düşürür. NORMAL modda sürüş konforu, ekonomi ve güç arasında ideal bir denge sağlar. Araçtan daha hızlı yanıt alabilmek için SPORT veya SPORT + moduna geçilebilir.

LFA benzeri göstergeler

LFA BENZERİ GÖSTERGELER

RC F’nin yeni göstergelerinde LFA’nın değiştirilebilen ve sürüş moduna bağlı ana göstergesinin geliştirilmiş bir tipi bulunur. Göstergelerde ‘Tork Vectoring’ Diferansiyel, ‘G Kuvveti’, dijital ve analog hız göstergesi, saat, yağ ve su sıcaklıklarına dair bilgiler yer almaktadır.

Geri Yönde Trafik Uyarısı

GERİ YÖNDE TRAFİK UYARISI

Kalabalık bir park yerinde aracı geri vitese aldığınızda Geri Yönde Trafik Uyarısı (RCTA) aracın arkasında görülmenin zor olduğu bölgedeki araçları Kör Nokta Uyarı (BSM) sisteminin radarını kullanarak tespit eder. Araç algılandığında, Geri Yönde Trafik Uyarısı dış yan aynalarda göresel olarak ve sinyal sesi ile işitsel olarak sizi uyarır.

Sürücü odaklı ön göğüs

SÜRÜCÜ ODAKLI ÖN GÖĞÜS

Yeni RC F’in sürücü odaklı ön göğüsü sizi en uzun yolculuklarda bile son derece rahat kalmanızı sağlar ve yola konsantre olmanıza yardımcı olur. Mükemmel işçiliğe sahip direksiyon ile birlikte konforlu ön koltuklarda 8 yönlü elektrikli ayar bulunmaktadır.

Mark Levinson® Premium Audio Sistemi

MARK LEVINSON® PREMIUM AUDIO SİSTEMİ

RC F’in 17 hoparlörlü 835 Watt Mark Levinson® Premium Surround sistemi, aracın akustiğine göre uyarlanmıştır. Bu sistem ayrıca MP3 dijital sıkıştırma işlemi sırasında kaybolan sesi tekrar oluşturan Clari-Fi™ teknolojisine sahip benzersiz bir 7.1 dijital ev eğlence sistemi deneyimi sunar.

El yapımı V8 gücü

EL YAPIMI V8 GÜCÜ

5,0 litrelik V8 motor 477 DIN hp güç ve 530 Nm tork üretmektedir. Silindir kapağı ve tüm hareketli parçalar yüksek devirde maksimum güç üretecek şekilde tasarlanmıştır. 3000 dev/dak’ya kadar derin rezonanslı bir motor sesi üreten bu motor, 6000 dev/dak üzerine çıktığında hızlanma esnasında daha tiz bir ses üretir.

Park destek ekranı

PARK DESTEK EKRANI

Geri vitese geçtiğinizde aracın arkası Lexus Multimedya Ekranında görüntülenir. Ekrandaki kılavuz çizgileri de park etmenize yardımcı olur.

Touch Pad

TOUCH PAD

Dokunmatik kumanda arayüzü olan Touchpad, ön koltuktaki yolcuların sezgisel bir şekilde ortadaki 7 inç multimedya ekranı kullanabilmelerini sağlar. Ergonomik tasarımlı olan touchpad, akıllı telefon veya tablet kadar kolay bir şekilde kullanılabilir.

Motorsporları Mühendisliği

MOTORSPORLARI MÜHENDİSLİĞİ

Zorlu Nürburgring 24 saat yarışlarında ve Colorada’daki Pikes Peak Heal tırmanışlarında test edilen bu 5.0 litrelik V8 motor spor performansındaki tüm benchmarkları sıfırladı. 477 DIN hp güç ve 530 Nm tork üreten V8 motorun silindir kapağı ve diğer hareketli parçalar Yamaha Motor Sporları(LFA süper spor V10 aracın motorunu temin eden) tarafından mühendisliği yapılırken en son montajı Tahara fabrikamızda gerçekleşmektedir. 3000 dev/dak’ya kadar derin rezonanslı bir motor sesi üreten bu motor, 6000 dev/dak üzerine çıktığında hızlanma esnasında daha tiz bir ses üretir.

Süspansiyon ve şasi

SÜSPANSİYON VE ŞASİ

LFA i mükemmel kılan Lexus Master test pilotları tarafından geliştirilen ve ince ayarı yapılan RC F unutulmaz bir sürüş deneyimi sunuyor. Yüksek viraj alma çevikliği aracın kısa dingil mesafesi ve en son birleştirme ve laser kaynak teknolojileri kullanılarak yapılan son derece rijid şasi sayesinde gerçekleşmektedir. Çoklu bağlantılı arka ve çift salıncaklı ön süspansiyon motor sporlarının aerodinamik yapısıyla birleşmektedir. Bu sayede dünyanın bir numaralı sürüş deneyimi elde edilmektedir. Sürüş Modu Seçimi ve Tork Vectoring Diferansiyel sayesinde ruh halinize göre RC F inizi ayarlayabilirsiniz. Spor VDIM(araç dinamik yönetim sistemi) de yüksek hızlarda güvenli ve gelişmiş bir sürüş sunmaktadır.

Daha dinamik bir sürüş için, Adaptif Değişken Süspansiyon, RC F de standart olarak sunulmaktadır. Sistem dört tekerlekteki sönümleme kuvvetini kontrol etmektedir. Bu sadece sürüş konforunu iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda yol tutma performansını da arttırmaktadır, özellikle yüksek hızlarda viraj alırken.

Spor VDIM (Araç dinamik entegre yönetim sistemi)

SPOR VDIM (ARAÇ DİNAMİK ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ)

Spor Araç Dinamik Entegre Yönetim Sistemi (VDIM) RC F in gücünün yüksek hızda viraj alırken bile sorunsuz ve emniyetli şekilde yönetilerek heyecanınızı arttıran bir sistemdir. Daha spor bir performans sağlayacak şekilde gaz kelebeğini, direksiyonu ve süspansiyon ayarlarını düzeltir ve sistem devreye girmeden öncemerkezkaç kuvvetin izin verilebilen sınırına kadar genişlemesini sağlar. RC F inizin dinamik yeteneğini aşırı derecede zorlamaya hazırsanız, Spor VDIM sistemini tamamen kapatabilirsiniz.

Tork vectoring Diferansiyel

TORK VECTORING DİFERANSİYEL

Torque Vectoring’ Diferansiyel üç farklı sürüş modu ile sürüşten alacağınız keyfi en üst seviyeye çıkaracak. STANDARD, yüksek hız kararlılığı ve çevik performansı arasında denge sağlar, SLALOM, direksiyondan gelen hareketlere hızla cevap verir, TRACK, yarış pistinde sürürken dengeli viraj alma yeteneğini tutarlı şekilde devam ettirir.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

AKSESUARLAR

RC F İNİZİ LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİYLE KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN