concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

HARİKA OLANI YARATMAK NEDİR?

LEXUS OLARAK DAHA DA İLERİYE GİTME, SINIRLARI ZORLAMA VE OLAĞANÜSTÜ, BENZERSİZ VE DAHİCE OLANI SUNMA ARZUMUZ İÇİN DURMAK BİLMEDEN ÇALIŞIYORUZ. KISACA: SÜREKLİ OLARAK HARİKA OLANA ULAŞMAK İÇİN ÇABALIYORUZ.

Harika tasarım ve en ilerit eknoloji aracın sürücünün ihtiyaçları ile uyumlu olduğu anlamına gelir; olağanüstü güç ve performans sunan ancak bunu etrafındaki dünya pahasına yapmayan araçlar. Harika tasarım: bakınca büyüleyen araçlar. Harika işçilik: malzemelerimizin ve işçiliğimizin kalitesi herbir Lexus aracı lüksün simgesi yapar.

Teknolojide yaptığımız harika atılımlar: Lexus Hibrid Sürüş'ü yarattık. Hepsi üstün seviyede müşteri ilişkilerinden ödün vermeden, Lexus sahibi olmayı arabanın kendisi kadar harika kılarak hayata geçirildi.

Lexus olarak harika olanı yaratana kadar durmayacağız.

LEXUS PROJECTS

HAREKETİN KARMAŞIKLIĞINI VE GÜZELLİĞİNİ KEŞFEDEN BİR DİZİ İDDİALI PROJE - İLK PROJEMİZ OLAN "STEPS" İLE BAŞLIYOR. ADIMLAR, ŞEHRİN İÇİNDE GEZİNEREK ÖZEL BİR ŞEYLER ARAYAN, NORMAL BOYUTLARIN ÜSTÜNDE BİR İNSAN FİGÜRÜNÜN HİKAYESİ.

HARİKA OLANI YARATMAK: RX

TÜM YENİ RX MODELLER DOĞAL BİR TAYFUNUN KUDRETİNİ SİMÜLE EDEN BİR FIRTINA ODASINDA EN AZ İKİ DAKİKA KALMAK DAHİL BİR DİZİ OLAĞANÜSTÜ TESTTE KENDİ KANITLAMIŞTIR.

LEXUS TÜM YENİ RX'LERİ BİR ARACIN YOLDAKİ KULLANIM ÖMRÜ SÜRESİNCE KATLANACAĞI GERÇEK YAŞAM SENARYOLARININ ÇOK ÖTESİNE GEÇEN YOĞUN TESTLERDEN GEÇİRİR. Showroom'a ulaşmadan önce tüm modellerin ışık tünelinde yüzey kusuru olup olmadığı kontrol edilir ve bir kağıdın iki yüzü arasındaki farkı hissetmek üzere eğitilmiş usta bir teknisyen tarafından kusursuz pürüzsüzlüğe sahip olup olmadığı kontrol edilir ve araçlar rüzgar ve dolu simülasyonlarına tabi tutulur ve bir tayfun odasında saatte 200 mm yağış bombardımanına tutulur.

Bir damla yağmurun bile içeri girmesine izin vermeden Lexus fırtına testinde iki ila 10 dakika arası dayanmak azımsanacak bir beceri değildir; odanın içindeki su hacmi şiddetli bir tayfunda kaydedilen ortalama yağış miktarının yaklaşık iki katıdır.

Bu kısa filmde böyle şiddetli doğa koşullarını deneyimlemekten beslenen fırtına avcılarının yaşamından bir kesit sunuyoruz. Ve aşağıdaki resim galerisinde fırtına avcısı karşılaştığı en acayip hava koşullarından bazılarını paylaşırken bu tip şartları ilk elden deneyimlemenin nasıl bir his olduğunu anlatıyor.

HARİKA OLANI YARATMAK: GS

GS F SPORT MODELDE KULLANILAN YENİ BİR SİSTEM OLAN LEXUS DİNAMİK DİREKSİYON HAKİMİYETİ DENGELİ VE BİR O KADAR DA CANLANDIRICI BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ İÇİN SEZGİLERE AYKIRI GÜÇLERİ SERBEST DALIŞ DÜNYASINDAKİ BENZER ETKİLEYİCİ HİSLERLE HAYATA GEÇİRİYOR

Yukarıdaki kısa filmde, serbest dalışçı ve One Breath kitabının yazarı Emma Farrell vücudun doğal nefes alma dürtüsünün üstesinden nasıl gelineceği hakkında konuşurken Lexus dergisinden Doug Knox sezgilere aykırı güçlerin Lexus Dinamik Direksiyon Hakimiyeti'nin tasarımında nasıl benzer şekilde kullanıldığını anlatıyor.

İlk kez yeni GS F SPORT modelde kullanılan bu yeni sistem aracın direksiyon kumandalarını ve çeşitli sensörleri bir araya getirerek canlandırıcı ve çevik bir sürüş yaratıyor. Bu sistemle aynı zamanda dinamik direksiyon hakimiyeti sistemi ile hibrid sürüş teknolojisi dünyada ilk defa birlikte kullanıldı.

Yüksek hızlarda arka tekerlekler ön tekerleklerle aynı yönde hafifçe dönerek aracın direksiyon tepkilerini keskin hale getiriyor. Düşük hızlarda ise ön tekerlekler arka tekerleklere zıt yönde hareket ediyor. Bu sezgilare karşı gibi görünse de aslında mükemmel kontrol ve hassasiyet sağlarken emniyetten ve dengeden de ödün vermiyor.

Eşlik eden resim galerisinde apne yazarı Fred Buyle serbest dalışçı ve denizfotoğrafçısı olarak insna vücudunun sınırlarını zorlayak geçen bir ömür boyunca ziyaret ettiği su altı dünyasından bazı öne çıkan hikayeler paylaşıyor.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN