concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

GÖRÜCÜYE ÇIKARMA

the reveal

YENİ LEXUS RC DAYANIKLI ÇEKİCİLİĞİ HEYECAN VERİCİ ETKİYLE BİRLEŞTİRİYOR VE BİRİNCİ OTOMOTİV MARKALARI’NIN HEYECAN VERİCİ YOLCULUĞUNDA YENİ BİR DÖNEM TEMSİL EDİYOR.

Lexus konseptinin son filosu ve üretim modelleri yenilikçi ve devrimsel, cesur ve modern olarak tanımlanabilir. Ama çekici? Bu bazılarının Japonya'nın birinci otomotiv markası ile ilişkilendirdiği bir sıfat – Lexus RC ortaya çıkana kadar.

Hem çekiciliği hem de zarafeti çağrıştıran keskin tarzıyla coupe RC geçen sonbahar 2013 Tokyo Motor Show'da ilk defa sahne aldı ve tasarım ipuçlarını önceki kuşaklarından alıyor. Şimdilerde Lexus mükemmellik motifi olarak kabul edilen kovan ızgara, markanın bugüne kadarki en geniş ve alçak ızgara uygulamasıdır. (Yeni IS serisindekinden 30 milimetre daha geniş, 35 milimetre daha alçak ve aks açıklığında 70 milimetre daha kısa.) Izgaranın her iki tarafında LFA'den esinlenilen üçgen far yuvaları, bugüne kadarki en heybetli Lexus aracı.

Arkada kombine stop lambalarına marka kimliğini vurgulamak için L'den yapılma agresif üç boyutlu görünüm verildi. Stop lambalarının iç kısmı ince çizgi kıvrımları özelliği taşıması için benzersizce tasarlandı, böylece sürücü fren uyguladığında stop lambaları arkadan – Lexus’un ayrıntıya dikkat çekerek ustaca yapılmış tasarım yaklaşımı gibi yanar.

MAKALENİN TAMAMINI OKUYUN

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN