concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

GÖRÜCÜYE ÇIKARMA

the reveal

GEÇMİŞ VE GÜNÜMÜZ

"En iyiye meydan okuyacak dört kapılı bir lüks araba üretebilir miyiz?" Bu masum soru, 1983'te dönemin Toyota başkanı Eiji Toyoda tarafından en iyi yönetim ekibine karşı ortaya atıldı. Sonraki altı yılda, 60 tasarımcı, 1400 mühendis ve 2300 teknisyen, ilk kabul görmüş LS'yi ve süreç içerisinde yeni bir lüks araba markası ortaya çıkararak kanıtladılar.

Projenin başarısı bir çok unsura atfedilebilir, fakat Lexus: The Challenge to Create the Finest Automobile, adlı bilgi verici kitabında Brian Long bunu çok iyi şekilde özetlemektedir: "Her ekibe uzmanlık alanında öncü üreticiyi tanımlama ve neden en iyi olduğunu ve sonra onu yendiğini analiz etme görevi verildi. Empoze edilmiş zaman sınırlaması yoktu ve ortadan kaldırılmış ortak elementleri kullanma olağan baskısıyla, yenilikçi Lexus mühendisleri kendilerini rahat hissetmekteydi".

MAKALENİN TAMAMINI OKUYUN

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN