concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

main menu lexus brand

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

hybrid cars

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

‘HAREKETİ GERÇEKLEŞTİRME’

ADIMLAR'DA YER ALAN FİGÜRLERİ OLUŞTURMA SÜRECİ İNANILMAZ BİR SERÜVENDİ

"Adımlar'da" yer alan figürlerin tasarımı çekirdek şekilde ve oranların tespit edilmesi için eskizler ve kilden modellerle başlamıştır. Geometrik kabukları ve iskeletleri daha sonra 3B olarak modellenmiş ve temel hareketlerini anlamak ve kukla ustasını bilgilendirmek için anime edilmiştir. Nihai tasarım meydana çıkmaya başladıkça, beş kukla oynatıcısının figürleri gerçek insan incelik ve akıcılığıyla hareket ettirebilmelerini sağlamak için aşılması gereken temel zorluk ağırlık haline gelmiştir. Ancak bu sorun aşılırsa figürler canlanabilecekti.

Karbon-fiber iskeletler imal ederek ve süper ince, ama bir o kadar da güçlü dış kabuklar oluşturmak için 3-B yazıcı teknolojisi kullanılarak ağırlık ve kontrol zorlukları çözülmüştür. Son adım ise, figürlere cilalı görünümü vermek için dış kabukların her santiminin ince işlerinin elle yapılmasıydı. Nihayetinde tasarım süreci ve yeni teknolojilerin yenilikçi kullanımı figürlerimizin görülmek için çekici, kukla oynatıcı için yeterince hafif ve Muhteşem Hareketi oluşturmak için yeterinde zarif olmasını sağlamıştır.

steps image 001 designing
steps image 002 designing

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN