concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

AÇIKLANAN 2015 LEXUS TASARIM ÖDÜLÜ FİNALİSTLERİ

AwardFinalists2015 Lda

LEXUS INTERNATIONAL GENÇ VE GELEN YARATICILARI DESTEKLEMEK AMACIYLA OLUŞTURULAN ULUSLARARASI BİR YARIŞMA OLAN ÜÇÜNCÜ LEXUS TASARIM ÖDÜLÜNÜN FİNALİSTLERİNİ AÇIKLADI. "HİSLER" TEMASIYLA İLGİLİ 72 ÜLKEDEN TOPLAM 1.171 KATILIM DÜNYACA ÜNLÜ TASARIMCILAR VE YARATICILAR TARAFINDAN KASIM AYINDA TOKYO'DA DEĞERLENDİRİLDİ. 12 FİNALİST SEÇİLDİ.

12 finalistten dördü, dünyaca ünlü mühendis ve mimar Arthur Huang, oyun tasarımcısı Robin Hunicke, mimar ve tasarımcı olan Neri & Hu ve tasarımcı Max Lamb’ın yardımlarıyla kazanan tasarımlarının prototiplerini üretme şansını yakalayacaklardır. Sonuçlanan dört prototip, bu yılın Nisan ayındaki Milan Tasarım Haftası’nda diğer sekiz finalist tasarımın panel sunumları ile birlikte sergilenecektir. 12 finalistin her biri 13 Nisan’dan (basın günü ve ödül töreni) 19 Nisan’a kadar fikirlerini Lexus sergi standında sunma fırsatına sahip olacaklardır. Milan Tasarım Haftası sırasında aynı zamanda dört prototip finalisti arasından Lexus Tasarım Ödülü Grand Prix kazananı da seçilecektir.

Lexus Tasarım Ödülü yarışması, 2013 yılında topluma katkısı olan fikirlerin gelişimini teşvik etmek ve çalışmaları ile daha iyi bir gelecek şekillendirebilecek gelecek vaat eden yaratıcıları desteklemek amacı ile başlatılan uluslararası bir tasarım yarışmasıdır.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN