concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

2015 MILAN TASARIM HAFTASI’NDA LEXUS TASARIM ÖDÜLÜ’NÜN KAZANANI AÇIKLANDI!

LEXUS, EMANUELA CORTI VE IVAN PARATI’NİN (CARAVAN) SENSE-WEAR’İNİN SEÇKİN BİR JÜRİ TARAFINDAN LEXUS TASARIM ÖDÜLÜ GRAND PRIX’İNİN BUGÜNE KADARKİ İLK KAZANANI OLARAK SEÇİLDİĞİNİ AÇIKLADI

Seçme, dört finalistin “Duyular” temasındaki prototip çalışmalarının sunumlarına dayanılarak yapıldı. Grand Prix çalışması, diğer 11 finalistin çalışmaları ile birlikte Lexus tarafından 2015 Milan Tasarım Haftası’nda sunulan bir sergileme deneyimi olan “Lexus – A Journey of the Senses”’da sunuldu. Bu yılki Lexus Tasarım Ödülü için, muhteşem fikirler içeren çok sayıda başvuru geldi. “Duyular” temasına bağlı kalan pek çok başvuru, beş duyuya veya insan deneyiminin somut yönlerinden ziyade duygusal yönlerine hitap ediyordu.

14 Nisan Salı günü Lexus International, Milan Torneria’daki Spazio Lexus’ta Lexus – A Journey of the Senses’i halka açık olarak açtı. Sergi, duyuları Lexus yolculuğunun heyecanına uyandıran şaşırtıcı bir deneyim sunmaktadır. Sergi, dünyaca ünlü mekan tasarımcısı Philippe Nigro tarafından ve insanların övgülerini toplayan şef Hajime Yoneda’nın işbirliği ile oluşturulmuştur.

Lexus – A Journey of the Senses

Lexus – A Journey of the Senses, Lexus markasının temel konseptlerinden biri olan “Duyular” teması ile geniş ve ilgi uyandırıcı bir duyusal deneyim sunmaktadır. Mekan tasarımcısı Philippe Nigro bir Lexus işletmesini ziyaret ettiğinde sadece dış görünüme değil aynı zamanda görülmeyen iç detaylara da ne kadar fazla dikkat edildiğini öğrenince oldukça etkilenmiştir. Bunu anlamak kendisini ziyaretçilerin güzelliği her açıdan deneyimlemesine olanak tanıyan “Inside-Out” konseptine yönlendirdi. Lexus, normalde görüşten saklanan şeyleri ortaya çıkararak ziyaretçiyi yeni keşiflerde bulunmaya ve yeni deneyimler yaşamaya davet ediyor.

Alan 1: Engaging the Senses

Bu alanda 2015 Cenova Uluslararası Motor Show’da tanıtılan LF-SA konseptinin özel bir versiyonu sergilendi. Bir kozanın merkezine yerleştirilen araba, hayal gücünü harekete geçiren bir hareket akışı oluşturmak için beklenmedik yansımalar ve aydınlanmaya sebep olan birçok dışbükey ayna ile çevrelenmiştir.

Alan 2: Exploring the Senses

Emanuela Corti ve Ivan Parati’nin (Caravan) Grand Prix çalışması “Sense-Wear” de dahil olmak üzere, 72 ülkeden gelen 1171 başvuru arasından seçilen 4 prototip ve 8 panel olmak üzere on iki finalist çalışma bu alanda sergilenmiştir. Prototiplerin bazıları ziyaretçiler için interaktif deneyimler sunmaktadır. Mekan, ziyaretçilerin her bir çalışmanın özgünlüğünü ve yaratıcılığını tam olarak deneyimlemelerine ve çalışmaların geleceği şekillendirme potansiyellerini yansıtmasına olanak tanıyan sessiz ve rahatlatıcı bir atmosfere sahiptir.

Alan 3: Experience the 5 Senses

Philippe Nigro ve Hajime Yoneda arasındaki bu işbirliğinde duyu yolculuğuna bir tadım deneyimi eklenmiştir. Kendisi de Lexus’un bir sahibi olan Şef Yoneda, eşsiz bir tat duyusu yaratırken beş duyunun her birinin en keskin olduğu yer olan doğadan keyif alma ve bu doğada yolculuk etme gibi kişisel deneyimlerinden faydalanmıştır.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN