concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

2014 MİLANO TASARIM HAFTASINDA MUHTEŞEM HAREKETLER

İtalya'dan Fabio Novembre, Japonya'dan Nao Tamura ve Amerika'dan Profesör Hiroshi Ishii liderliğindeki MIT Tangible Media Group, Lexus'un Lexus brand marka temasına benzersiz karşılıklar yarattı.

Lexus, tasarımcılardan konsepti kendi yaratıcı süreçlerinden tamamen farklı bir şekilde ifade etmeye çalışmalarını istedi.

Fabio Novembre, ‘We dance’ adını verdiği konseptiyle hayatı bir dans olarak yorumluyor. Bu dansın hareketleri hayatın şafağını temsil ediyor ve gezegen ve galaksilerin kozmik hareketine doğrudan bir bağlantı kuruyor.

Nao Tamura'dan "Interconnection" insan ile doğa arasındaki birbirine bağımlı ilişkiyi incelerken doğal hareketi kullanıyor.

MIT Tangible Media Group ise “TRANSFORM” konseptiyle, teknoloji ve tasarım arasında hareketsiz eşyadan dinamik makineye dönüşümleriyle izleyenlere ilham vermeyi hedefleyen bir füzyon sunuyor.

Bu çalışmaların tümü 8 Nisan Salı - 13 Nisan Pazar günleri arasında dünyanın en büyük tasarım etkinliği olan Salone del Mobile di Milano kapsamında Circolo Filologico Milanese'de görülebilir. Üç sanatçı da mekanda hazır bulunacak ve 8 Nisan günü 15.00 - 16.00 arasında basın ile bir araya gelecektir.

Lexus Tasarım Ödülüyle ilgili daha fazla detay için: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award/

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN