concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

2015 MİLANO TASARIM HAFTASI'NDA MEKAN VE YEMEK TASARIMCILARI BENZERSİZ BİR LEXUS DENEYİMİ YARATACAK

LD2015Milan Spaceandfood

LEXUS, TASARIMCI PHILIPPE NIGRO VE ŞEF HAJIME YONEDA İŞBİRLİĞİYLE “A JOURNEY OF THE SENSES" KONSEPTİNİ SAHNELEYECEK

Lexus dünyanın en büyük tasarım etkinliği olan 2015 Salone del Mobile di Milano (Milano Tasarım Haftasına) LEXUS-HİSLERİN YOLCULUĞU adındaki instalasyonuyla 14 Nisan Salı ile 19 Nisan Pazar günleri arasında Zona Tortona'daki Carrozzeria Torneria'da katılacağını açıkladı.

Mekan tasarımı için, ürün ve mekan tasarımında çeşitlilik içeren bir deneyime sahip Fransız tasarımcı Philippe Nigro seçilmiştir. Lexus ayrıca yemek tasarımı için Japon şef Hajime Yoneda'yı davet etmiştir. 2009'da 3 Michelin yıldınıza layık görülen Yoneda, gastronomi geleneğine getirdiği farklı ve özgün ve yorumla hızla uluslararası bir üne kavuştu. Dünyaca tanınan ve farklı arkaplanlara sahip bu iki tasarımcı arasındaki işbirliğinin ürünü, tan anlamıyla benzersiz bir deneyim vaat ediyor.

LEXUS – A JOURNEY OF THE SENSES, duyuları harekete geçirerek katılımcıların Lexus yolculuğunun heyecanını yansıtan yeni ve beklenmedik bağlantılar ve fikirler deneyimlemesini sağlamayı hedefliyor. İnstalasyon, ziyaretçilerin duyularını harekete geçirecek ve tasarım dünyasının sınırsız olasılıklarını keşfeden yaratıcı bir deneyim sunacaktır.

Bu yılın Lexus Tasarım Ödülü'nün teması "Duyular" ve Lexus otomobilleri kullanırken yaşanan sürüş memnuniyeti olacak. Üçüncü Lexus Tasarım Ödülü'ne aday gösterilen on iki proje, aynı zamanda Lexus Alanı'nda sergilenecek.

13 Nisan Pazartesi günü 10.00 - 18.00 saatlerinde La Torneria, Via Tortona 32, Milano adresindeki Lexus alanında basın için ön gösterim gerçekleştirilecektir. Aşan 14 Nisan Salı - 19 Nisan Pazat arasında 11.00 - 21.00 saatlerinde genel ziyarete açık olacaktır.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN