concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

KİLİT NOKTA "BEKLENTİ"

LEXUS INTERNATIONAL, 2016 LEXUS TASARIM ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURU KABULÜNÜN BAŞLADIĞINI DUYURDU. TOPLUMA KATKI SAĞLAYABİLECEK FİKİRLERİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN İLK OLARAK 2013 YILINDA BAŞLATILAN BU ULUSLARARASI TASARIM YARIŞMASI, DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAKİ GELECEK VAAT EDEN TASARIMCILARI DESTEKLEMEYİ AMAÇLIYOR.

2016 Lexus Tasarım Ödülü'nün teması "Beklenti" olarak belirlendi. Lexus olarak insanların ve toplumun ihtiyaçlarını ve beklentilerini tespit ederek ürün ve hizmetlerimizi bu doğrultuda geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu yılın katılımcılarını, temanın ruhuna uygun yenilikçi tasarımlarını ve benzersiz yorumlarını bize göndermeye teşvik ediyoruz.

2016 Lexus Tasarım Ödülü, on iki finaliste Milan Tasarım Haftası 2016'da eserleriyle birlikte tasarım çevreleriyle ve diğer birçok önemli kişiyle tanışma şansı sunacak. Ayrıca finalistlerden dördü, tasarımlarının prototiplerini geliştirirken dünyaca ünlü tasarım eğitmenlerinden yardım alacak. Her bir prototipin geliştirilmesine ayrılan maksimum üretim bütçesi üç milyon Japon Yeni'ne çıkarılacak. Finalistler tasarımlarını Lexus standında sergileyecek, sonrasında ise jüri üyelerinin yapacağı nihai incelemenin ardından dört prototip arasından Grand Prix'nin kazananı belirlenecek.

Bu yılın Lexus Tasarım Ödülü'nün teması "Duyular" ve Lexus otomobilleri kullanırken yaşanan sürüş memnuniyeti olacak. Üçüncü Lexus Tasarım Ödülü'ne aday gösterilen on iki proje, aynı zamanda Lexus Alanı'nda sergilenecek.

Lexus Tasarım Ödülü'nün önceki sahipleri, yeteneklerini tüm dünyada aktif bir biçimde ortaya koymaya devam ediyor. Emanuela Corti ve Ivan Parati tarafından tasarlanan ve 2015 yılında ilk Grand Prix galibi seçilen Sense-Wear, bunlardan biri. Sense-Wear, 2015'te finale çıkan diğer eserlerle birlikte Tokyo ve Moskova'da sergilendi. 2015 panelinin finalisti Yuzo Azu, INSTAMP adlı çalışmasının Japonya'daki Lexus bayilerinde ticari satışa sunulması için hazırlıklarını sürdürüyor. Iris adlı çalışmasıyla 2014'ün galiplerinden Sebastian Scherer ise kendi tasarım markasını kurdu ve bu yılın Milan Tasarım Haftası'nda çalışmalarını sergiledi.

Mark Templin (Lexus International Başkan Yardımcısı) şöyle konuştu: "2015 Lexus Tasarım Ödülü'nde finalistler, Milan Tasarım Haftası'nda inanılmaz sunumlar gerçekleştirdi. Bunlar sayesinde ödülümüz büyük başarılara ulaştı. Tasarım alanları ne olursa olsun, 2016 ödülüne başvuran herkesi "Beklenti" temamıza uygun en yaratıcı fikirlerini göndermeye davet ediyoruz.

2016 Lexus Tasarım Ödülü'ne başvurulan 10 Ağustos ile 18 Ekim tarihleri arasında kabul edilecek. On iki finalist, 2016 yılının ilk haftalarında duyurulacak.

* Mobilya ve moda gibi alanlarda sayısız etkinliği ve dünyaca ünlü markaları bünyesinde barındıran, ayrıca Salone Del Mobile olarak da bilinen dünyanın en büyük tasarım sergisi. 2015 yılındaki "Lexus - Duyuların Yolculuğu" sergisi büyük beğeni topladı ve "Milano Tasarım Ödülü" yarışmasında "En Eğlenceli" ödülünü kazandı.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN