concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

JÜRİ ÜYELERİ

lda judges hero

PAOLA ANTONELLI -

KÜRATÖR

lda judge paola

Antonelli The Museum of Modern Art'a 1994 yılında katılmıştır ve halen Mimari ve Tasarım Bölümü'nde Kıdemli Küratör ve MoMA’de Araştırma ve Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır. MoMA için ilk sergisi Mutant Materials in Contemporary Design (1995) olmuş, ardından da Thresholds gelmiştir. Davos Dünya Ekonomik Forumu'nda konuşan Antonelli, çok sayıda uluslararası mimari ve tasarım jürisinde yer almıştır. Amacı, dünya üzerindeki olumlu etkisi tam olarak kabul edilip kullanılana kadar tasarımın anlaşılmasını kararlılıkla teşvik etmektir. Halen çeşitli çağdaş tasarım gösterilerinde ve ayrıca sıradışı tasarım örnekleri olarak kabul edilen dünya yemekleri hakkındaki Design Bites kitabı üzerinde çalışmaktadır.

ARIC CHEN -

KÜRATÖR

lda judge aric

Aslen Amerikalı olan Chen, kısa süre önce Hong Kong Batı Kowloon Kültür Bölgesi'ndeki görsel kültür odaklı gelecek müzesi M+ için Tasarım ve Mimari Küratörü olarak atanmıştır. Chen bundan önce 2011 ve 2012 yıllarında Pekin Tasarım Haftası'nın Kreatfi Direktörlüğünü yapmıştır. Daha önce New York'ta bağımsız küratör ve tasarım yazarı olan Chen, The New York Times, Metropolis, Fast Company, Architectural Record ve PIN-UP gibi onlarca yayına katkıda bulunmuştur.

TOYO ITO -

MİMAR

lda judge toyolto

Ito 1965 yılında Tokyo Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Başlıca çalışmaları arasında şunlar bulunmaktadır: Sendai Mediatheque, Tama Sanat Üniversitesi Kütüphanesi (Hachioji), 2009 Dünya Oyunları Merkez Stadyumu, Kaohsiung (Tayvan - Çin). Geliştirilmekte olanlar: Taichung Başkent Opera Binası (Tayvan - Çin) ve diğerleri. Layık görüldüğü sayısız ödül arasında Japonya Mimarlık Enstitüsü Ödülü, Venedik Bineali 8. Uluslararası Mimarlık Sergisi “NEXT” tarafından Altın Aslan Yaşam Boyu Başarı Ödülü, Britanyalı Mimarlar Kraliyet Enstitüsü Kraliyet Altın Madalyası ve Pritzker Mimarlık Ödülü yer almaktadır.

BIRGIT LOHMANN -

DESIGNBOOM BAŞ EDİTÖRÜ

lda judge birgit

Hamburg doğumlu olan Lohmann, Floransa'da endüstriyel tasarım ödülü aldıktan sonra taşındığı Milano'da 1987 yılına kadar yaşamış ve çalışmıştır. İtalyan mimar ve usta tasarımcılarla tasarımcı ve ürün geliştirme müdürü olarak çalışmıştır. Ayrıca adalet bakanlıkları ve uluslararası müzayede evlerinde tasarım tarihçisi olarak görev yapmıştır. Araştırmacı ve öğretim görevlisi olarak, dünyanın en prestijli üniversitelerinde seminerler vermiştir. 1999 yılında designboom'u kurmuştur ve halen burada Baş Editör, Eğitim Programları Başkanı ve Uluslararası Sergiler Küratörü olarak görev yapmaktadır.


ALICE RAWSTHORN -

TASARIM YORUMCUSU

lda judge alice

Alice Rawsthorn, International New York Times'ın tasarım eleştirmeni. Her Pazartesi günü yayınlanan haftalık Tasarım köşesi, dünyanın dört bir yanındaki yayınlarda yer buluyor. Whitechapel Gallery ve Michael Clark Dance Company'de mütevelli heyeti üyesi olan Alice, aynı zamanda Chisenhale Gallery'de de mütevelli heyeti başkanı olarak görev yapıyor. Hamish Hamilton tarafından yayınlanan ve büyük beğeni toplayan son kitabı Hello World: Where Design Meets Life, tasarımın geçmişte, günümüzde ve gelecekte yaşamlarımıza olan etkisini irdeliyor.

TOKUO FUKUICHI -

LEXUS INTERNATIONAL BAŞKANI

lda judge tokuo

Tama Sanat Üniversitesi'nin sanat ve tasarım bölümünden mezun oldu. Toyota Motor Corporation'da tasarımla ilgili birçok görevde hizmet vererek Lexus International'da bugünkü pozisyonuna ulaştı.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN