concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

HOLLYWOOD YILDIZLARINDAN LEXUS KISA FİLM GALA ETKİNLİKLERİNE DESTEK

hollywood yildizlari

KATIE HOLMES, JUSTIN CHADWICK, SIMON CURTIS, ANTOINE FUQUA VE PHILLIP NOYCE, LEXUS'UN "HAYAT İNANILMAZ" MARKA TEMASINI YORUMLAYACAK OLAN İKİ YÜKSELEN FİLM YAPIMCISINI DESTEKLİYOR

Lexus ile The Weinstein Company ortaklığında gerçekleştirilen 2014 Lexus Kısa Filmler programı, Los Angeles ve New York'taki gala akşamında Hollywood yıldızlarından destek gördü.

İki yükselen film yapımcısı Jon Goldman ve Satsuki Okawa (yanlarında senaryo yazarı Ken Ochiai ile birlikte) aktris Katie Holmes (The Giver, Wonder Boys, Dawson’s Creek), yönetmenler Justin Chadwick (Mandela: Long Walk to Freedom, yakında Tulip Fever), Simon Curtis (My Week With Marilyn, yakında Woman in Gold), Antoine Fuqua (Brooklyn’s Finest, Training Day, yakında Southpaw) ve Phillip Noyce (The Giver, The Quiet American) gibi ünlü yıldızlardan eğitim almaya başladı.

Noyce şöyle konuştu: "The Weinstein Company ve Lexus International'ın böyle yenilikçi ve önemli bir programa katılmam için benimle temasa geçmesi büyük bir onur. Yeni nesil film yapımcılarıyla gerçekleştirdikleri çalışmalar, sinema dünyasında oldukça etkili olacak. Seyircilerin, bu genç ve yetenekli yönetmenlerin ortaya çıkaracağı çalışmaları görmesi için sabırsızlanıyorum."

Yükselen yönetmenlerle buluşan ve onlara kılavuzluk ve destek sunan eğitimciler, aynı zamanda eğitim sürecini vurgulayan kısa metrajlı filmler çekecek. Derslerde kısa film sanatına, kısa filmlerin evrimi ve önemine ve bu formatın tüm dünyada gördüğü gittikçe artan ilgiye odaklanılacak. Kısa filmlerin, Los Angeles'ta sinemalarda gösterilmesi ve Ekim'de tüm dünyada internette yayınlanması planlanıyor.

Kısa filmlerin ilk sunumu Market Hour and Operation Barn Owl, 29 Mayıs'ta Tokyo'daki Short Shorts Film Festivali'nde gerçekleştirildi. ABD galaları ise Los Angeles'ta 30 Temmuz'da, New York'ta ise 6 Ağustos'ta yapılacak.

Her iki film de dünyanın sayısız festivalinde gösterilecek ve Weinstein Company'nin The Giver gibi önemli filmleriyle birlikte yayınlanacak.

Lexus Kısa Filmler serisi, bu yıl Ekim ayınca internetten yayınlanmaya başlayacak. Filmlerin ilerleme durumun ve takvimlerini www.lexusshortfilms.com adresinden görebilirsiniz

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN