concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

LEXUS KISA FİLMLERİ
3. SEZON FRAGMANI

Lexus Kısa Filmleri serisinin dönüşünü müjdeleyen Lexus and The Weinstein Company, film yapımcılarına yönelik yeni ve heyecan verici bir sürprizin de altını çizdi. Lexus Kısa Filmleri serisi tarihte ilk kez, global film topluluğunun gelecek vaat eden yönetmenlerinin başvurularına açık olacak. Gelecek vaat eden film yapımcıları, film festivallerinin ve film yapımcılarının lider servisi Withoutabox (https://www.withoutabox.com) ortaklığında gerçekleştirilen bu program kapsamında, geçmişteki çalışmalarının örneği niteliğindeki en fazla 20 dakikalık bir kısa filmi 15 Temmuz 2015'ten itibaren www.lexusshortfilms.com üzerinden değerlendirmeye gönderebilecek.

Yükselen yeni nesil film yapımcılarını desteklemek için 2013 yılında birincisi gerçekleştirilen Lexus Kısa Filmleri serisi, gelecek vaat eden yapımcıları ve onların kısa filmlerini prodüksiyon ve tanıtım açısından destekledi.

"Lexus Kısa Filmleri serisi, yeni film yapımcılarının çalışmalarını görmek ve kısa film formatına dikkat çekmek için mükemmel bir yöntem," diyen TWC eş başkanı Harvey Weinstein şöyle devam etti. "Son iki yıl içerisinde inanılmaz miktarda keşfedilmemiş yeteneğin olduğunu gördük. Bu heyecan verici yolda Lexus ile bir kez daha ortaklık kurmaktan ve tüm dünyadaki gelecek vaat eden film yapımcılarını keşfederek onların yollarını aydınlatacak olmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz."

Bu yılın teması, yapımcıları düşünmeye sevk ederek hayal güçlerine yenilikçi bir platform sağlayacak olan "Beklenti" kavramı olacak. Film yapımcıları, bu sözcüğün anlamını kendi hikayelerinde yorumlamaya ve kendi vizyonlarına dayalı bir hikaye anlatmaya davet edilecek. Başvuruların kabulü 25 Ekim 2015'e kadar devam edecek.   Sonrasında dört finalist seçilecek ve bunlar, 15 Kasım 2015'teki Napa Valley Film Festivali'nin kapanış törenleri esnasında açıklanacak. Filmlerin prodüksiyonu Aralık 2015'te başlayacak.

Seçilen dört finalist, prodüksiyon aşamasına geçirilecek kısa filmler yönetecek ve The Weinstein Company desteğiyle ön sözleşme fırsatları yakalayacak. Filmler tanıtım amaçlı olarak sinemalara dağıtılmanın yanı sıra, dünyanın en ünlü film festivallerinin yer alacağı bir tura katılacak.  Film yapımcıları ayrıca evde kullanıma yönelik bir film yapım ve düzenleme setinin sahibi olacak.

Mark Templin (Lexus International Başkan Yardımcısı) konu hakkında şöyle konuştu: "Geleceğin yetenekli film yapımcılarını keşfetmek ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak amacıyla The Weinstein Company ile olan ortaklımızı sürdürmekten gurur duyuyoruz. Lexus olarak inanılmaz deneyimler yaratmaya odaklanıyoruz. Gelecek vaat eden film yapımcılarının hayal gücünü ve tutkusunu büyüleyici ve eğlenceli filmlerle hayata geçiren Lexus Kısa Filmleri programı, bu amacımızda bize benzersiz bir fırsat sunuyor."

Ayrıca bu Temmuz ayından itibaren Prodüktör Joey Horvitz, Baş Prodüktör Lance Still ve Lexus International'dan Loïc Charlon gibi isimlerin dahil olduğu Lexus Kısa Filmleri ekibi yollara düşerek New Filmmakers LA, Rhode Island Uluslararası Film Festivali, Venedik Film Festivali, Vancouver Uluslararası Film Festivali ve Napa Valley Film Festivali gibi etkinliklere katılacak ve başvuru sürecinin tanıtımını yapacak.

Haziran 2016'dan itibaren, popüler kısa film festivallerinden her biri için belirli bölgelerde gala etkinlikleri ve film yapımcıları paneli düzenlenecek.  Film yapımcıları en sonunda 2016 Napa Valley Film Festivali'ne dönüş yapacak ve burada dört film birden ilk kez bir global gala etkinliğinde bir arada gösterilecek.

"Lexus Kısa Filmleri serisinde Lexus ile tekrar ortaklık kurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz," diyen The Weinstein Company Operasyon Direktörü David Glasser şöyle devam etti. "Bir yandan hikaye anlatımının yeni ve heyecan verici yollarını bulurken bir yandan da keşfedilmemiş yetenekleri keşfetmek için tüm kararlılığımızla yola devam ediyoruz. Her ikisinin mükemmel bir kombinasyonu olan bu programın üçüncü yılında keşfedilmeyi bekleyen yeni film yapımcılarını görmeyi dört gözle bekliyoruz."