concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

LEXUS AVRUPA’DA REKOR SATIŞA ULAŞTI

lexus avrupada rekor satis

DÜNYA’DA 1989 YILINDAN BU YANA YAKLAŞIK 8 MİLYON ADETLİK SATIŞA ULAŞAN, 2015 YILINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ 652 BİNLİK SATIŞ İLE SON 3 YILDIR KENDİ SATIŞ REKORUNU KIRAN LEXUS, AVRUPA’DA DA BAŞARILI BİR PERFORMANS SERGİLİYOR.

Lüks otomobilleriyle süper premium pazarına hitap eden marka, 2016’nın ilk altı ayında Avrupa’da 36 bin 405 adetlik satışa ulaşarak yeni bir rekora imza attı. Bu satış rakamı ile 2015’in ilk yarısına göre yüzde 16’lık artış göstererek premium pazardan daha büyük bir büyüme kaydetti. Lexus, aynı zamanda satış başarısının yanında lüks hibrit segmentinde de liderliğini devam ettirdi.

Dünyada olduğu gibi Avrupa’da da sağlam temellere sahip olan Lexus, tamamen yeni dördüncü jenerasyon RX ile yüzde 123 artış göstererek 8 bin 815 adetlik satış elde etti. Lexus ürün yelpazesi arasında en çok satan model olan NX ise 12 bin 689 adetlik satışa ulaştı. 2016 yılının başında satışa sunulan RC ise 972 adetlik satışla güçlü bir performans sergiledi.

lexus avrupada rekor satis 2

Batı Avrupa’nın tercihi “Hibrit” 


Batı Avrupa’da satılan araçların yüzde 98’i, yani neredeyse tamamı, hibrit olarak tercih edildi. Lexus Avrupa’nın toplam satışlarının ise yaklaşık üçte ikisini hibrit modelleri oluşturuyor. En popüler hibrit modelleri ise NX 300h, RX 450h ve IS 300h oldu.

Lexus Avrupa, geçen seneye göre Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Polonya, Orta Avrupa (Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya), Balkanlar, Belçika, İrlanda ve İzlanda’da yüzde 20’yi aşan büyüme kaydetti.

lexus avrupada rekor satis 3

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN