concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

2015 LEXUS TASARIM ÖDÜLÜ'NÜ SENSE-WEAR KAZANDI

2015 LexusDesignAward winner teaser

LEXUS, 2015 LEXUS TASARIM ÖDÜLÜ YARIŞMASI'NDA BÜYÜK ÖDÜLÜ EMANUELA CORTI VE IVAN PARATI’YE AİT (GRUP: CARAVAN) SENSE-WEAR PROJESİNİN KAZANDIĞINI AÇIKLADI.

Lexus, 2015 Lexus Tasarım Ödülü yarışmasında büyük ödülü Emanuela Corti ve Ivan Parati’ye ait (Grup: Caravan) Sense-Wear projesinin kazandığını açıkladı. Kazananlara ödüllerini Lexus International Genel Müdürü Tokuo Fukuichi bugün Milano Tasarım Haftası'ndaki Lexus Alanı'nda takdim etti.

Sense-Wear, duyu farkındalığını artırmak üzere tasarlanmış giysi ve aksesuarlar koleksiyonudur. Bazı ürünler fiziksel duyuları kapatmaya, bazıları ise duyuları güçlendirmeye yardımcı olarak ürünleri giyen kişinin duyu dünyasını yeni bir bakış açısıyla deneyimlemesini sağlar. Tasarımcılar, Milano’daki Lexus Alanı'nda sergilenen prototipi Robin Hunicke mentörlüğünde geliştirdi.

Ödülü kazanan Emanuela Corti ve Ivan Parati şu yorumlarda bulundu: “Bu ödülü kazandığımız için çok mutluyuz! Bu yarışmaya katılmamızın nedeni özellikle Duyular temasını çok sevmemiz oldu. Çok araştırma yaptık ve araştırmalar sırasında yeni tasarım düşünceleri doğurabilecek çok şeyle karşılaştık. Ardından tek bir proje belirledik: özel ihtiyaçları olanlar başta olmak üzere insanların hayatına faydalı olacak kıyafetler. Alanında uzmanlaşmış kurumları ziyaret ettik, fikirlerimizi terapistlerle paylaştık ve projemizi onlardan aldığımız geri bildirimler ışığında şekillendirdik. Şimdi görüyoruz ki bu tarz kıyafetler aslında birçok insan için faydalı olabilir. Bazen günlük hayatımızda maruz kaldığımız stresli durumlar karşısında etrafımızda bir tür sığınak inşa etmek isteriz. İşte bu yüzden, bu ödül bizim için fikrimizi daha da ileriye götürerek gelecekte insanlara yardım etmek için bir fırsat.”

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN