concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

Lexus,İstanbul Autoshow'da 28.Yüzyılın Aracını Sergileyecek

Lexus autoshow 01

Dünyanın en iyi otomobillerini üretme felsefesine sahip Lexus, 2017 İstanbul Autoshow’a birçok yenilikle katılacak.

Sadece bir otomobil üreticisi değil bir yaşam tarzı markası olduğunu yaptığı birçok çalışmayla vurgulayan Lexus, İstanbul Autoshow’da ise, “Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu” filmi için tasarlanan SKYJET Uzay Aracını sergileyecek. Lexus tasarımcılarına ait ve 28. yüzyıl zamanlarında kullanılan SKYJET, filmin kahramanının zamanda yolculuk yapmasını sağlıyor.

2016 yılında Türkiye pazarına giriş yapan marka, İstanbul Autoshow Fuarı’nda yeni hibrit modellerini de sergileyecek. Böylece spor otomobilden, lüks sedana ve SUV modellere kadar her segmentte hibrit modele ulaşmak mümkün olacak. Lexus’un yeni modelleri, İstanbul Autoshow’da 12. Salon’daki Omotenashi misafirperverliğini ve Takumi işçiliğini yansıtan yeni standında yerini alacak.

28. yüzyıldan gelen araç: SKYJET 

Uçan kaykay, Spor Yat Konsepti, Kısa Filmler ve Tasarım Ödülleri yarışmalarıyla Lexus’un bir yaşam tarzı markası olduğunun altını çizen SKYJET uzay aracı, İstanbul Autoshow fuarının en yenilikçi aracı olarak dikkat çekecek. Lexus’un kendine özgü ön panjurunu taşıyan SKYJET, Lexus LC coupe modelinin tasarımını yansıtan farlarını da kullanıyor. Lexus dokunuşlarına sahip uzay aracı atletik ve aerodinamik duruşuyla dikkat çekiyor.

Konsept model tamamlanırken Lexus’un son Yapay Zeka ve HMI teknolojisini de araca eklendi. Ayrıca filmin hikayesine göre geleceğin enerji kapsülü olarak gösterilen araç, Lexus’un yenilikçi hidrojen yakıt hücresi teknolojisinden ilham aldı.

Büyük bir merakla beklenen kitap uyarlaması “Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu” filmi için hazırlanan SKYYJET film yapımcıları ve Lexus tasarımcılarının bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Lexus dokunuşlarına sahip uzay aracı atletik ve aerodinamik duruşuyla dikkat çekecek.

Lüks hibrit deneyimi Türkiye’de 

Lexus, ilk tamamen hibrit lüks SUV modeli RX 400h’yi 2005’te tanıtmıştı ve bu teknolojide önemli bir tarihçeye imza atmayı başardı. Kademeli olarak hibrit ürün gamını genişleten marka, İstanbul Autoshow’da da yeni hibrit modellerinin tanıtımını gerçekleştirecek.

Lexus autoshow 02

Ziyaretçiler İstanbul Autoshow Fuarı’nda premium SUV modelinin hibrit versiyonu RX450h, crossover modelinin hibrit versiyonu NX300h, sportif sedan modelinin hibrit versiyonu GS300h’ı inceleme şansı elde edecekler.

Lexus autoshow 03

Her geçen gün daha çevreci modeller üreten marka, dünyada bu teknolojinin öncüsü olarak kabul edilen Lexus Hybrid Drive sistemini kullanıyor. Sessiz bir sürüş sunan hibrit sistemi, düşük tüketimin yanı sıra istendiğinde elektrik motorları yüksek performansa yanıt verebiliyor.

Lexus’un yeni yıldızı: CT 200h

Dünyanın ilk kompakt lüks hibrit otomobili olan CT 200h, İstanbul Autoshow Fuarı’yla birlikte Türkiye pazarına giriş yapacak. Lexus markasının eşsiz lüksünü, gelişmiş hibrit teknolojisiyle buluşturan CT 200h, hem tasarımıyla hem de sürüş özellikleriyle öne çıkıyor.

Lexus autoshow 04

Hem benzinli hem de elektrikli motor sahip CT, düşük yakıt tüketimi ve sportif sürüşü bir arada sunuyor. 1798 cc’lik benzinli motoru 100 bg ve 142 Nm tork üretiyor. CT 200h’nin yakıt tüketimi ise sadece 3.6 lt/100 km. Fuarın ardından Türkiye’de Lexus showroom’larına satışa sunulacak olan CT, tercihe göre daha sportif görünüme sahip F Sport paketiyle de tercih edilebilecek.

Lexus’un yarışçı yüzü de İstanbul’da 

Premium ve yüksek konfora sahip otomobiller üreten Lexus, İstanbul Autoshow Fuarı’nda “F Performance” ürün gamından da modeller sergileyecek. Markanın yüksek performanslı yüzünü temsil eden bu modeller, kusursuz işçiliği, çarpıcı tasarım, üstün mühendislik ve yüksek performanslı motorlarla buluşturuyor. Lexus’un İstanbul Autoshow’da sergileyeceği “F Performance” modelleri ise, RC F ve GS F olacak. Her iki otomobil de, 467 beygir güç üreten 5.0 litre V8 motora sahipler.

Lexus’un yüksek performanslı ruhunu taşıyan bu otomobillere ilham olan yarış otomobili RC F GT3 de fuarda sergilenecek. Dünyanın en zorlu üç dayanıklılık yarışından biri olan 24 Saat Daytona ile ilk yarışına katılan RC F GT3, ABD’nin yanı sıra Japonya’daki serilere de katılacak.

Lexus autoshow 05

Lexus’un yeni modelleriyle birlikte, RX ve NX’in turbo motorlu versiyonları da İstanbul Autoshow’da 12. Salon’daki Omotenashi misafirperverliğini ve Takumi işçiliğini yansıtan yeni stantta yerini alacak.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN