concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

LEXUS SUV MODELLERİYLE GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR

lexus suv modelleri 01

1989 YILINDA İLK DEFA LS MODELİNİN SATIŞA BAŞLAMASIYLA LÜKS OTOMOBİL PAZARINDA KISA ZAMANDA FARK YARATAN LEXUS, 1998 YILINDA İSE RX İLE BİRLİKTE YEPYENİ BİR SAYFA AÇARAK DÜNYADA “PREMİUM SUV” SEGMENTİNİ YARATMIŞTI.

SUV fonksiyonelliği ile lüks otomobil sürüş keyfini bir araya getirerek sektörde öncü olan RX modelinin yanı sıra 2014 yılında lansmanı yapılan NX ile de Lexus, kompakt SUV sınıfına giriş yaptı. Ayrıca, Lexus ürün gamında yer alan LX ve GX modelleri de, markanın SUV ürün yelpazesinde önemli bir yer sahip.

lexus suv modelleri 02

Lexus’un SUV modelleri dünya çapında büyük talep görürken, marka içerisinde de toplam satış paylarını giderek arttırıyor. 2016’da bugüne kadar gerçekleşen satışlara göre Lexus içinde SUV oranı yüzde 60’lara yaklaştı.

lexus suv modelleri 03

Türkiye’de Mart ayından itibaren satışına başlanan dördüncü nesil yeni RX, Lexus ürün gamının DNA’sını barındıran özelliklerinin yanında çok daha cesur bir tasarımla farkını ortaya koyuyor. Dünyada uzun zamandır en çok satan lüks SUV modellerinden biri olan RX, Türkiye’de de lüks segment müşterilerinin Lexus modelleri içinde en çok tercih ettiği araç oldu. Yeni modeli ile lüks yaşam tarzını yeniden tanımlayan RX yeni hibrit ve benzinli motorları, sofistike güvenlik teknolojileri, sürüş destek donanımları ve şık tasarımıyla birlikte dikkat çekiyor.

lexus suv modelleri 04

Bununla birlikte 2014 yılında pazara sunulan NX de, ilk günden bu yana güçlü satış rakamları elde ediyor. Türkiye’de Lexus Maslak ve İstinye Park showroomlarında satışa sunulan NX ve RX modelleri, sırasıyla 72 bin 815 euro ve 81 bin 365 euro’dan başlayan fiyatlara sahip.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN