concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

Lexus Tasarım Ödülünü "Pixel" Kazandı

Lexus Pixel 01

Lexus’un gelecek vaat eden gençleri desteklemek amacıyla her yıl düzenlediği Lexus Tasarım Ödülleri’nin Grand Prix kazanan tasarımı açıklandı.

2017’nin prestijli ödülünü 63 ülkeden gelen 1,152 başvuru arasından Hiroto Yoshizoe’nin “Pixel” tasarımı kazandı.

Lexus Tasarım Ödülleri yarışmasında, 2017 yılı için tema “Yet” olarak belirlenmişti ve katılımcılar, birbirinden ilginç tasarımlarla bu global yarışmaya katıldılar. Lexus’un ürün felsefesinin de temelini oluşturan “Yet” anlayışı ile zıtlıkların bir araya geldiğinde yaratılan uyum anlatılıyor.

Lexus Pixel 02

2017 Milano Tasarım Haftası’nda dört prototip arasından birinci seçilen Pixel, Işık ve gölge oyunlarını aynı anda kullanan bir tasarım ortaya koydu. Pixel, optik efektleriyle görsel efektler yaratıyor. Pixel’i yaratan sanatçı Hiroto Yoshizoe, 2016 yılında da Lexus Tasarım Ödülleri’nde Panel Finalisti olmuştu.

Lexus Pixel 03

İlk kez 2013 yılında “daha iyi yarınlar” felsefesiyle başlayan Lexus Tasarım Ödülleri, kısa zamanda uluslararası alanda takip edilen bir yarışma haline dönüştü. Grand Prix ödülünü kazanan eserler ise, dünyaca ünlü bir jüri tarafından seçiliyor.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN