concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

Lexus'tan 1 Nisan Şakası: Sol Şerit Valesi

Lexus Lane Valet 1 kapak

Premium otomobil üreticisi Lexus, 1 Nisan şakası olarak sol şeritte yavaş gidenlere karşı Lexus’un önünü açan yeni bir teknoloji geliştirdiğini duyurdu.

Lexus bu şakaya özel olarak global alanda bir bülten ve video yayınladı. Videoda, Lane Vallet özelliğinin sol şeritte yavaş ilerleyen araçları, sağ şeride alması sayesinde tüm sürücüler için daha güvenli ve daha rahat bir sürüş ortamı yaratıldığı anlatılıyor.

Lexus’un 1 Nisan şakasına ait duyurduğu yarı otonom sistem, Lexus sürücülerinin sol şeritte yavaş giden araçla geçici olarak iletişim kurmasını ve onun güvenli bir şekilde yolun sağ tarafına alınmasını sağlıyor.

Lexus Lane Valet 2

Lexus’un özel olarak çektiği filmde, kokpitte “Lane Vallet” düğmesi yer alıyor ve kullanıcının buna basması yeterli oluyor. Böylece radar ile kamera sistemleri yolu tarıyor ve yavaş giden sol şeritte yavaş giden araçla bağlantı kuruluyor. Bağlantı kurulduktan sonra Lane Vallet sistemi, çabuk ama güvenli bir biçimde yolu açıyor. Yavaş giden sürücünün aracı sağ sinyal vererek, şerit müsait olduğunda buraya geçiş yapıyor. Böylece Lexus sürücüsünün önü açılıyor ve daha önceki hızına otomatik olarak geri dönerek ilerliyor.

Lexus Lane Valet 3

Lexus, ayrıca globalde yayınladığı bu esprili bültende Lane Vallet özelliğinin, 1 Nisan’dan itibaren tüm Lexus modellerinde opsiyon olarak sunulmaya başlandığını belirtiyor. Lexus’un, 1 Nisan şakası için yaptığı bu sistemin nasıl çalıştığını gösteren özel video çekimine Lexus Türkiye YouTube kanalından ve sosyal medya hesaplarından da ulaşılabiliyor.

Lexus Lane Valet 4

Lexus Türkiye YouTube kanalı ve sosyal medya hesapları:


https://www.youtube.com/watch?v=RJ6M_ujrHpM&feature=youtu.be 

https://www.instagram.com/lexusturkiye/

https://twitter.com/LexusTurkiye

https://www.facebook.com/lexusturkiye/

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN