concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

LEXUS’UN SÜPER COUPE’Sİ LC 500 TAKUMİ İŞÇİLİĞİ İLE FARKINI ORTAYA KOYUYOR

lexusun super coupesi lc 500 takumi isciligi ile farkini ortaya koyuyor 1

2017’DE TÜRKIYE’DE VE TÜM DÜNYADA SATILMAYA BAŞLAYACAK OLAN LEXUS’UN YENI SÜPER COUPE MODELI LC 500, SIRA DIŞI ÖZELLIKLERININ YANI SIRA YÜKSEK PERFORMANSLI SÜRÜŞÜYLE DIKKAT ÇEKIYOR.

LF-FC konseptine çok yakın bir tasarımda üretilen LC 500, Lexus’un mühendis ve tasarımcı ekibinin yakın çalışmasıyla şimdiden pek çok ödülün de sahibi oldu.Robotlar ve bilgisayar sistemleri otomobil üretiminin temelini oluştursa da, Lexus’da el işçiliği, en yüksek kaliteyi sağlamak adına en önemli unsur olmaya devam ediyor.

LC 500’de de Lexus’un yüksek kalitedeki işçiliği hemen fark ediliyor. Lexus, sahip olduğu bu üstün kaliteyi çok üstün yeteneklere sahip olan usta zanaatkarlarına “Takumi ustalarına” borçlu.

lexusun super coupesi lc 500 takumi isciligi ile farkini ortaya koyuyor 2

Kalite aşamasının en önemli parçası olan Takumi ustaları, boyanın hatasız olmasından elle yapılan deri döşemenin dikişlerinin kusursuz olmasına kadar birçok detayı gözden geçiriyor.

Takumi ustalarının yetenekleri o kadar üst seviyededir ki, hareketleri dijitalleştirilip, aracın dış yüzeyini boyayan robot programlarına uygulanmıştır. Ayrıca Takumi Ustaları, kulaklarını da kullanarak motorların sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorlar.

lexusun super coupesi lc 500 takumi isciligi ile farkini ortaya koyuyor 3

Gurur ve tutkuyla çalışan, en az 25 yıllık deneyime sahip olan Takumi ustalarının el işçiliğiyle üretilen LC 500, her detayında gösterilen yüksek ilgiyle birlikte kusursuz bir süper spor otomobil olarak göz dolduruyor. Takumi ustaları, Lexus LC 500’ün hatasız üretimi motordan, kabin parçalarına ve derilerin dikilmesine kadar her noktada üretime dahil oluyor.

lexusun super coupesi lc 500 takumi isciligi ile farkini ortaya koyuyor 4

Sürüş özellikleri ve ileri teknolojisiyle de öne çıkan LC, Lexus’un en gelişmiş hibrit teknolojisi olan Multi Stage Hybrid / Çok Aşamalı Hibrit sistemini, 3.5 litre V6 benzinli motorla birleştiriyor. 5.0 litrelik V8 benzinli versiyonu ise, lüks bir otomobilde ilk kez sunulacak olan 10 kademeli otomatik şanzımanla buluşturuyor.

lexusun super coupesi lc 500 takumi isciligi ile farkini ortaya koyuyor 5

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN