concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

Lexus’un Süper Coupe’si LC’nin Üretimi Başladı

Lexus LC Uretim 01

Lexus markasının yeni süper coupe modeli LC, Avrupa pazarına girmeye hazırlanıyor.

Son olarak markanın efsane haline gelen LFA modeline ev sahipliği yapan Japonya’daki Motomachi fabrikasında, LC’ye özel bir hat oluşturuldu.

LC’nin yüksek standartlarını, üretim hassasiyetini ve kalitesini yansıtacak şekilde yeniden yapılanan fabrikada, çalışanların işlerine en iyi şekilde odaklanılması sağlandı. Üretim hattına yerleştirilen cam duvarlı kabinlerle aracın gövdesinin her milimetresi yoğun bir inceleme altında tutuluyor. Bununla birlikte araçların egzoz susturucularının denetlendiği yer, daha kalın cam panellerle kaplandı ve araçtaki en ufak anormal ses değişikliği bile tespit edilebiliyor. Böylece Lexus’un tüm parçalarının kusursuzluğu garanti altına alınıyor.

Lexus LC Uretim 02

LC’nin üretiminde, uzun yıllardan beri Lexus üretimi konusunda büyük bir deneyime sahip Takumi ustalarından oluşan özel bir ekip görev alıyor. Lexus’un el yapımı süper otomobili LFA ile aynı fabrikada üretilmesiyle birlikte LC de, sayısız yüksek teknolojiden yararlanıyor. Bunlar arasında kompozit malzemelerin kullanımı da var. Böylece LC’nin ağırlığı mümkün olduğunca hafif tutuluyor.

Lexus LC modelinin Ağustos ayı içerisinde Avrupa’da satışa sunulması planlanıyor. Türkiye’de önümüzdeki seneden itibaren satışa sunulacak süper coupe LC’nin iki farklı versiyonu olacak. V8 benzinli motorlu LC 500, 10 ileri otomatik şanzımanıyla dikkat çekerken, hibrit LC 500h ise yeni jenerasyon hibrit sistemini kullanarak sürüş deneyimini daha ileriye taşıyor.

Lexus LC Uretim 03

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN