concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

Lexus’un Tasarıma Özel Gecesi Ünlüleri Buluşturdu

lexus tasarim gecesi 01

Mimar Gökhan Avcıoğlu Lexus showroomda “geleceğin tasarımını” davetlilere anlattı…

Müşterilerine sadece lüks otomobiller değil aynı zamanda bir yaşam tarzı sunan Lexus, Maslak’ta yer alan showroomunda üst düzey davetler vermeye devam ediyor. Son olarak, Lexus’un ev sahipliğini yaptığı davette ünlü Mimar Gökhan Avcıoğlu, iş, cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimleriyle bir araya geldi.

Avcıoğlu’nun Lexus Showroom’undaki söyleşisine; Ahu Tuğbay, Suzan-Turgut Toplusoy, Zeynep Üstünel, Hülya Eltemur, İdil Atakol, Mustafa-Dilek Toner, Dara Kırmızıtoprak, Mahmut Anlar, Feryal Gülman, Filiz Bulutçu, Burcu Hanif, Aslı Kuseyri, Mine Kalpakçıoğlu, Berrin Okçu, Sevil Temo, Manolya Onur, Özlem Avcıoğlu, Merih Turan gibi isimler başta olmak üzere çok sayıda özel davetli katıldı. Omotenashi* felsefesiyle tasarlanan Lexus Maslak showroomunda özel bir konseptle ağırlanan konuklara, gece boyunca Japon mutfağına özgü lezzetler ikram edilirken, Lexus markasının eşsiz misafirperverliği yaşatıldı.

lexus tasarim gecesi 02

“Geleceği Tasarlamak” söyleşisiyle bugünden geleceğin tasarım dünyasına farklı bir bakış açısı ile yaklaşan Avcıoğlu, lüks otomobillerinde her zaman zarif çizgilere önem veren Lexus’un tasarımının “farklılığına” dikkat çekti. Binalardan, otomobillere kadar tüm nesnelerin zeka ve bilgi ile şekillendiğini söyleşisinde vurgulayan Gökhan Avcıoğlu, tasarımının bir amaca hizmet etmesinin yanı sıra, sosyal-kültürel duygu ve düşünceleri de yansıtma görevi olduğunu ifade etti. Lexus’un ev sahipliğinde büyük bir ilgiyle takip edilen söyleşide, her alanda geleceğin tasarımına ilham verecek çalışmalar yapan Lexus’un, 28. Yüzyılın Uzay Aracı, Spor Yat Konsepti ve Tasarım Ödülleri gibi çalışmaları da konukların büyük ilgisi ile karşılandı.

lexus tasarim gecesi 03

* Omotenashi: Tüm süreçlerde yaşattığı müşteri deneyimi ile farklılığını ortaya koyan Lexus, Japonların huzuru hissettiren “Omotenashi” felsefesini kendisine temel ilke olarak alıyor. Otomobillerini de aynı felsefeyle tasarlayan marka, showrooma gelen müşterilerinin kendilerini evinde gibi hissetmesini sağlıyor. Onları birer konuk olarak değerlendiren Lexus, kişiye özel hizmetlerle farkını ortaya koyuyor.

lexus tasarim gecesi 04

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN