concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

MAKALELERE GERİ DÖN

YENİ RX, NEW YORK OTOMOBİL FUARI'NDA DÜNYAYA TANITILDI

RX New York MS

LEXUS, DÖRDÜNCÜ NESİL RX İLE LÜKS SPOR ARAZİ ARAÇLARI SEKTÖRÜNE YİNE MEYDAN OKUYOR

Markanın 26 yıllık tarihinde en çok satılan model olan RX, 2,1 milyondan fazla satışla Lexus’un bugüne kadar sattığı her on araçtan üçünü temsil eder. İçi tamamen yeniden tasarlanarak keskin hatlara sahip, çekici bir yeni gövde ile sunulan modelde bu trendin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Cesur ve Heyecan Verici Yeni Bir Görünüm

Yeni RX’in güçlü bir görsel ifade sunduğu ilk bakışta anlaşılıyor. Aracın tamamen yenilenen ön kısmı, kenarları krom kaplı daha cesur bir ön panjur ve üçlü L şeklindeki LED farlarla donatıldı. Yeniden tasarlanan sis lambalarıyla birleşen bu tasarım, RX modeline hem şık hem de fütürist bir hava katıyor. Kuvvetli görünüme sahip ön çamurluk, aracın spor havasını güçlendiriyor.

Aracın yanlarını saran ve yandığında daha geniş ve otoriter bir görünüm veren yeni L şekilli arka lambalarla vurgulanan arka kısım, daha keskin hatlara sahip ve çok güçlü bir denge hissi veriyor. Bir Lexus ilki: Lambalar yandığında, aracın gövdesinden arka kapıya doğru muhteşem bir ışık yayılıyor.

Yerleri değiştirilen donanım parçaları ve ekstra bir zenginlik havası, arzu edenler için özel olarak üretilen lazer kesim ahşap süsleme seçeneği sayesinde daha yüksek sınıf hissi veren RX’in içi, konfor ve lüksü bir arada sunuyor. Merkezde geniş bir uyarı göstergesi (HUD) yer alırken, 12,3 inç’lik bir ekranın bulunduğu bilgi görüntüleme alanı, ana işlemler alanından ayrı bir yere koyuldu.

Kaputun Altında Kusursuz, Güçlü ve Verimli Motorlar

Yeni RX’te, 300 hp sunmayı hedefleyen yenilenmiş ve daha güçlü bir 3,5 litrelik V-6 benzinli motor seçeneği ile birlikte 8 vitesli otomatik şanzıman tam hibrit bir modelde sunulacaktır.

Tüm RX motorları yüksek yakıt verimi ve düşük karbon salımı sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

Daha İyi Yol Tutuşu ve Denge

Bu yeni RX modeli otomobil kullanımına yakın bir sürüş sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Şasinin tamamı virajlarda daha yüksek denge ve kontrol sağlayacak şekilde güçlendirilmiştir. Aracın gövde yapısı ekstra sağlamlıkla güçlendirilerek yol tutuşu tepkisi ciddi ölçüde artırılırken motor ve yol gürültüsünün araç içine girmesi engellenir. Bu araçta ayrıca olası tehlike durumlarını tespit etmek, otomatik ve genellikle fark bile etmeyeceğiniz ayarlamalar yaparak aracın virajlara girip çıkarken direksiyon hakimiyetinde kalmasını sağlamak üzere tasarlanan Araç Dinamikleri Entegre Yönetimi (VDIM) özelliği bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Tüm Tekerleklerden Çekiş, RX’in yol tutuş performansını ve kuru ya da kaygan yollardaki dengesini artırır.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN