1. ARAÇ MODELLERİ
  2. UX-300e
  3. UX 300e: İLK TAMAMEN ELEKTRİKLİ LEXUS, SINIFINDA LİDER KALİTE VE BATARYADA 8 YIL GARANTİ SUNUYOR
Ne aramıştınız?
LEXUS'U KEŞFEDİN

UX 300e: İLK TAMAMEN ELEKTRİKLİ LEXUS

UX 300E: İLK TAMAMEN ELEKTRİKLİ LEXUS, SINIFINDA LİDER KALİTE VE BATARYADA 8 YIL ONARIM GÜVENCE SİSTEMİ SUNUYOR

"Tamamen elektrikli ilk Lexus, Lexus'un elektrifikasyon alanındaki 15 yıllık liderliğinden yararlanıyor 8 yıllık (veya 160 bin km'ye kadar) EV Batarya Onarım Güvence Sistemi, UX 300e müşterilerinin gönül rahatlığını artırıyor Akıllıca yerleştirilmiş ve son derece dayanıklı tamamen elektrikli aktarma organları Lexus'un 2005'ten bu yana 1,7 milyondan fazla hibrit üretme konusundaki benzersiz deneyiminden yararlanan yeni UX 300e, markanın ayırt edici özelliği olan eşsiz kalite ve güvenilirliği bünyesinde barındırıyor. Batarya teknolojisi ve dayanıklılık konusunda dünya çapında bir üne sahip olan ilk tamamen elektrikli Lexus, özellikle lüks otomobil üreticisinin batarya yönetim sistemleri, güç kontrol üniteleri ve elektrik motorları alanındaki liderliğinden faydalanıyor.

YENİ GELİŞTİRİLEN LİTYUM-İYON BATARYA

UX 300e, NEDC(Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü) döngüsünde 400 km menzile ulaşan ve WLTP döngüsünde 300 km'nin üzerinde hedef menzile karşılık gelen yeni geliştirilmiş 54,3 kilovat saatlik yüksek kapasiteli bir batarya ile güçlendirilmiştir. Alçak bir ağırlık merkezi sağlamak için kabin tabanının ve arka koltuğun altına yerleştirilen 288 hücreli lityum-iyon batarya, bir şehirli crossover'dan beklenen alan ve pratikliği sağlıyor."

EN ÜST DÜZEYDE BATARYA ÖMRÜ VE DAYANIKLILIĞI

Daha fazla kontrol ve batarya ömrü için sensörler her bir batarya hücresi ve bloğunun voltajının yanı sıra batarya hücresi sıcaklığını da izler. Otomobilin gelişmiş Batarya Yönetim Sistemi sayesinde maksimum kullanılabilir batarya hücresi kapasitesi ve daha uzun bir sürüş menzili elde edilir.

Lexus, UX 300e için su soğutmalı sistemlerden daha güvenli ve daha hafif olan hava soğutmalı bir batarya hücresi sistemi geliştirmiştir. Batarya paketinin içinde dolaşan soğutulmuş hava sayesinde, yüksek hızda ve tekrarlanan hızlı şarj esnasında bile istikrarlı batarya çıkışı elde edilebilmektedir. Kabin kliması ile birlikte çalışan sistem aracın performansını, batarya ömrünü ve şarj performansını artırır.

Batarya ısıtma sisteminin geliştirilmesinde de güvenilirlik ön planda. Her bir batarya modülünün altındaki ısıtma elemanları, soğuk havanın sürüş menzili üzerindeki etkisini en aza indirerek başlangıçtan itibaren tam gücün kullanılabilir olmasını sağlar.

Son olarak, uzun ve sorunsuz bir kullanım ömrü için batarya takımı, su ve tozdan korumak amacıyla kauçuk contalarla donatılmıştır.

8 YILLIK EV BATARYASI ONARIM GÜVENCE SİSTEMİ

Markanın tamamen elektrikli araç teknolojisine duyduğu güvenin bir ölçüsü olarak Lexus, bakım programında öngörülen düzenli kontrollerinin Lexus servis ağı üzerinden gerçekleştirilmesi koşuluyla, elektrikli araç aksamı (elektrikli araç kontrol modülü, elektrikli araç motoru, elektrikli araç invertör ve konvertörü) 5 yıl veya 100.000 km’ ye kadar,  EV ana tahrik bataryasının tüm işlevsel kusurları ve batarya kapasistesinin %70'in altına düşümleri için  8 yıl veya 160.000 km (hangisi önce biterse) Lexus  Onarım Güvence sistemi altındadır

HASSAS TASARIMLI ELEKTRİKLİ ARAÇ TRANSAKSI

Yüksek motor hızlarına olanak tanıyan 3 şaft düzenine ve redüksiyon dişli mekanizmasına sahip ultra kompakt yeni transaks, sınıfında lider aktarma organı performansı ve son derece düşük gürültü seviyeleri sunar. Lexus mühendisleri, daha uzun parça ömrü ve süper akıcı çalışma için dişli diş yüzeyi parlatma, ses geçirmez bir kapak ve optimize edilmiş bir yağlama sistemi gibi iyileştirmeler yapmıştır.

YÜKSEK PERFORMANSLI ELEKTRİK MOTORU

UX 300e'nin tamamen yeni BEV aktarma organları, ön tekerlekleri tahrik eden yüksek çıkışlı 150 kW (204 DIN hp) elektrik motoru içerir. Bu, otomobile doğal ama canlı bir hızlanma karakteri kazandırarak 160 km/s azami hız ve 7,5 saniyede 0-100 km hızlanma sağlar.

LEXUS KALİTE STANDARTLARINA GÖRE ÜRETİLDİ

İlk tamamen elektrikli Lexus'un, her Lexus otomobilinin temel dayanağı olan aynı birinci sınıf kaliteyi paylaşmasını sağlayan UX 300e, Lexus'un ödüllü Kyushu fabrikasında elektrikli hibrit modellerle birlikte üretildi ve üretim ünlü 'Takumi' usta zanaatkârları tarafından denetlendi. Detaylara gösterdikleri özen ve titiz standartlarıyla tanınan Takumi ustaları, Lexus'un ürettiği her araçta kaliteye olan bağlılığını mükemmel bir şekilde somutlaştırıyor.