• YENİ LEXUS NX DÜNYA TANITIMI

  Yeni Lexus NX dış ve iç tasarım, güç aktarma sistemleri, yeni nesil multimedya ve bağlantı kabiliyetleri, daha yüksek seviyede güvenlik, konfor ve kolaylık için gelişmiş teknolojileri ile yeni bir yön belirlemektedir. Aracın dünyaya tanıtıldığı anı paylaşın.

    Parallax Image 1 Exclusive Pedigree

YENİ LEXUS NX

ÖZEL BİR GEÇMİŞ

Yeni Lexus NX, 2014'te piyasaya sürüldüğünden beri 170.000'den fazla satılan bir modelin yerine gelmektedir. Bu başarının üzerine koyabilmek için Lexus her şeyi yeniden keşfetmiştir. Performans, yol tutuşu ve verimlilik alanında büyük gelişmeler ve aracın parçalarının %95'inin yeni olması ile markanın azmi ve işine bağlılığı görülmektedir. Dijital modelleme ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak daha yüksek seviyede kalite güvenliğini mümkün kılan akıllı mühendislik uygulamaları geliştirilmiştir. Takumi ustaları tarafından yönetilen insan eli, kulağı ve gözünün becerileri, en yüksek kaliteyi sağlama konusunda hala en önemli etkendir.

    Parallax Image 2 Tested For Quality

YENİ LEXUS NX

KALİTE İÇİN TEST EDİLDİ

Aracın dinamik performansını (özellikle direksiyon ve fren) geliştirmek için profesyonel yarış pilotları aracı Lexus'un Shimoyama tesislerindeki pistte test etti. Ayrıca güvenlik ve konfor sağlayan yeni teknolojileri erkenden kullanma ve müşterilerin aracı satın almasını kolaylaştırmak için maliyetleri kontrol etme konularına da odaklanılmıştır.

    Parallax Image 3 Evolution of Design

YENİ LEXUS NX

TASARIMIN GELİŞİMİ

Yeni model, orijinal NX'in sofistike tasarımını ileri bir seviyeye taşır, aynı zamanda daha kaliteli, dinamik ve olgun bir görüntü ile daha kaslı bir tarza sahiptir. İşlevsel güzellik, NX tasarımcıları ile performans mühendislerinin işbirliği yaparak gövdenin üzerindeki ve altındaki hava akışını kontrol eden ayrıntılarda da görülmektedir. Buna örnek olarak gömülü yan çıtalar ve yeni motor alt kapağı tasarımı gösterilebilir.

    Parallax Image 4 Feel More Control

YENİ LEXUS NX

DAHA GÜÇLÜ KONTROL

Yeni Lexus NX, sürücü kokpit tasarımı için Tazuna konseptinin kullanıldığı ilk araçtır. Binicinin dizgin kullanarak atını kontrol etmesi anlamına gelen bir Japonca sözcükten alınan bu konsept, sürücüye aracı doğrudan, sezgisel bir şekilde kontrol etme imkanı sunar. "Eller direksiyonda, gözler yolda" ilkesini takip eder. Sürücünün kendinden emin, araca ve çevresine hakim olduğunu hissetmesini sağlar.

    2022 all new nx quote background
    2022 all new nx quote

"Yeni NX elektrikli sürüş, tasarım, sürüş performansı ve gelişmiş teknolojilerden oluşan güçlü özelliklerini tamamen yenileyerek dünyanın her yerindeki müşterilerin değişken yaşam tarzlarına uyacak şekilde tasarlandı."

Baş Mühendis, Takeaki Kato
    Parallax Image 1 Omotenashi Experience

YENİ LEXUS NX

OMOTENASHI DENEYİMİ

Yeni özellikler araçtaki ortamı iyileştirir ve insanların ihtiyaçlarına hazırlık yaparak ve kendilerini mümkün olduğunca iyi ağırlanmış ve konforlu hissetmelerini sağlayarak Lexus'un Omotenashi ilkelerini yansıtır. Yolcu ortamı lüks bir salon gibi hissedilir. Sürücü kendisini yeni (Tazuna) kokpit tasarımının sunduğu odaklanmış, kendisiyle etkileşime giren ortamın içinde bulur. Kabindeki yüzeylerde Lexus Takumi işçiliğinin örnekleri sıkça görülür. Görüntüsü ve hissi iyi olan yüksek kaliteli malzemeler kullanılmıştır.

    Parallax Image 2 Exhilarating Power

YENİ LEXUS NX

HEYECAN VERİCİ GÜÇ

Çeşitli güç aktarma sistemlerinde yeni ve iyileştirilmiş teknolojiler kullanılır. Sürücünün isteklerini anlayan, sınıfındaki en iyi performans sunulur. Bunlar arasında Lexus'ta bir ilk olan Plug-In Hybrid güç aktarma sistemi de bulunur. Bu sistem güç, yakıt tasarrufu, düşük emisyon değerleri ve elektrikli sürüş kabiliyeti ile yeni bir referans noktası olacaktır.

    Parallax Image 3 The Lexus Driving Signature

YENİ LEXUS NX

LEXUS SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ

Yeni Lexus NX'in dinamik performansı, Lexus Sürüş Özelliklerini sunmaya odaklanmıştır. Bunlar direksiyon, gaz ve fren performansının her an sürücünün isteklerine uyması, sürüş konforu ve araç ile bağlantı kurmanın verdiği tatmin edici hissin bir kombinasyonudur. Bunu başarmamızda en büyük etken, aracın ağırlık merkezini yere yaklaştıran Lexus Global Architecture K (GA-K) platformudur.

    Parallax Image 5 Advanced Safety And Driver Assistance

YENİ LEXUS NX

GELİŞMİŞ GÜVENLİK VE SÜRÜŞ YARDIMI

Yeni Lexus NX'te Lexus Safety System +'ın üçüncü nesli bulunur. Bu sistemde, sürücüye kullanımı daha doğal hissettiren yeni özellik ve güncellemeleri olan özellikler sunulmuştur. Geliştirmeler arasında Ön Çarpışma Sisteminin özelliklerinin genişletilmesi, Uyarlanabilir Sabit Hız Kontrolünde NX'in önüne geçen araçları daha hızlı algılamayı sağlayan değişiklikler bulunmaktadır. Yeni e-latch elektronik giriş ve çıkış sistemi, arkadan gelen tüm araç ve bisikletlere karşı uyarı verir ve kazayı önlemek için kapının açılmasını engeller.