concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

GS 200t

TURBO BENZİNLİ MOTORUN GÜCÜNÜ VE 8 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMANIN PERFORMANSINI KEŞFEDİN.


DIN hp 245
CO2 emisyonları, birleşik 186
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 7,9
Hızlanma [0 - 100 km/sa] (sn) 7,3
Maksimum hız (km/sa) 230

GS 200t

TURBO BENZİNLİ MOTORUN GÜCÜNÜ VE 8 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMANIN
PERFORMANSINI KEŞFEDİN.

Kusursuz dengeli bir sürüş ve konfor sunan GS 200t'de 2.0 litrelik turbo benzinli bir motor 245 DIN hp lik güç ve 230 km/saat lik maksimum hız sağlar.

Motorla son derece uyumlu çalışan 8 ileri otomatik şanzımanın performansını manuel olarak da test edebilirsiniz. Sürüş modu seçim özelliği ile de farklı seçimler yapablir, kullanım tarzınıza göre ayarlayabilirsiniz.

gs200t quote 200x200 white

YENİ GS, GÜÇLÜ BİR DEĞİŞİMİ TEMSİL EDİYOR. LEXUS’A ÖZGÜ ÇEKİCİ ‘ÖN PANJUR’ VE DİNAMİK YOL TUTUŞU YA DA İKİNCİ NESİL LEXUS HYBRID DRIVE GİBİ MÜTHİŞ MÜHENDİSLİK ÇALIŞMALARI BUNA ÖRNEK GÖSTERİLEBİLİR.

Yoshihiko Kanamori, GS Baş Mühendisi

ARAÇ ÖZELLİKLERİ

GS 200t'Yİ DAHA İYİ TANIYIN

GS 200t Sürüşü - Öne Çıkan Özellikler

SÜRÜŞ

GS dünyanın en gelişmiş sürüş simülatörlerinde geliştirilen ve 1.6 milyon kilometreden fazla test edilerek tamamen yenilenmiş bir araçtır. İşe karoserinin kuvvetlendirilmesi ile başlandı. Süspansiyon sisteminde yeni tip amortisörlere ve çok kollu süspansiyon sistemine yer verildi. Sonrasında kaporta parçalarının tasarımlarını değiştirerek hava akışının araç gövdesine daha yakın mesafeden geçmesini sağlayacak şekilde aerodinamik iyileştirmeler için çalışıldı ve sonuçta dinamik performansı ve direksiyon hassasiyeti mükemmel bir duruma getirildi.

GS 200t'nin İç Mekanı - Öne Çıkan Özellikler

İÇ TASARIM

GS 'in sürücü koltuğuna oturup parmaklarınızı direksiyonda gezdirdiğinizde direksiyon üzerindeki dikişlerde gösterilen özeni veya müzik sisteminin düğmelerine dokunduğunuzda alüminyum yüzeyin pürüzsüzlüğü aracın kalitesi hakkında size fikir verecektir. İşte GS de bunlar gibi pek çok detayda gizli olan ustalık ve hüner aracı farklı bir konuma taşımaktadır. Yine örnek vermek gerekirse uzun süre alması nedeni ile seri üretimde çok uygulanmayan boya katmanları arası uygulanan elle zımparalama işlemi sayılabilir. GS üretiminin her aşamasını Takumi ustaları kontrol ederler.

GS 200t Güvenliği - Öne Çıkan Özellikler

GÜVENLİK

Lexus, emniyetin geliştirilmesinde, sürücü destek sistemlerinde ve yeni modellerin dünyanın en büyük sürüş simülatöründe yapılan testlerinde her zaman öncü konumda olmuştur. Kaza önleme araştırmalarımızdaki rehberliğimizden faydalanan yeni GS artık çığır açan Lexus Safety System + ile sunuluyor. Bu sistem, yaya tespit özelliğine sahip Çarpışma Öncesi Sistemi, şeritte kalmanıza yardım eden Gelişmiş Şerit Takip Sistemi, sürücüye trafik işaretlerini sağlayan Yol İşaretleri Yardımcısı, artırılmış gece görüşü için Otomatik Uzun Far Sistemi ve önünüzdeki aracın hızıyla kendi hızınızı ayarlayan Adaptif Seyir Kontrolü sistemlerini içeriyor.

Ön / Arka Süspansiyon

ÖN / ARKA SÜSPANSİYON

Dövme alüminyum parçalar ve revize edilmiş bir tasarıma sahip olan çift salıncaklı ön süspansiyon, artık daha hafif ve daha iyi tepki veriyor. Süspansiyon yapısında yapılan kapsamlı ayarlamalar, yol tutuşu kararlılığı ve sürüş konforunu ciddi miktarda artırdı.

Düz yolda ve viraj alma sırasında kararlılık, çoklu bağlantılı arka süspansiyonun geometrisi ve yerleşimindeki revizyonlar ile büyük oranda geliştirildi. Yüksek mukavemetli çelik, dökme ve dövme alüminyum parçaların bir arada kullanılması aynı anda ağırlığı azalttı ve mukavemet ve hassasiyeti artırdı.

Güçlü Destek Veren Koltuklar

GÜÇLÜ DESTEK VEREN KOLTUKLAR

Yorgunluğu en iyi şekilde gideren bir koltuk yapısı geliştirmek için uzman bir ekip 5 yıldan uzun süreyle çalıştı. Omuz, yan destekler ve kelebek tipi koltuk başlıklarıyla birlikte dünyada bir ilk olan ayarlanabilir pelvis desteği, Lüks sınıf modellerdeki ön koltuklar için özel olarak geliştirildi.

Isıtma/Havalandırma

ISITMA/HAVALANDIRMA

Deri döşemeler ile birlikte sürücü ve ön yolcu ayrı ayrı koltuklarını ısıtabilir veya havalandırabilir.

Şasi

ŞASİ

Daha büyük burulma direnci ve yeniden tasarlanan süspansiyonu ile GS dinamik ve keyifli bir sürüş sunmaktadır.

Adaptif Değişken Süspansiyon

ADAPTİF DEĞİŞKEN SÜSPANSİYON

Dört tekerlekteki sönümleme kuvvetleri, yol yüzeyinin koşullarına ve sürücü hareketlerine uygun olarak akıllı bir şekilde Adaptif Değişken Süspansiyon ile kontrol edilmektedir. Bu hem sürüş konforu sağlar, hem de özellikle yüksek hızla viraj alırken yol tutuşu dengesini artırır.

On Hava Yastığı

ON HAVA YASTIĞI

Son derece sağlam yolcu kabininin yanı sıra, yolcular sensörler tarafından kontrol edilen on adet hava yastığı ile korunmaktadır. Arka orta koltuktaki dışındaki tüm emniyet kemerlerinde ön gergi sistemi bulunmaktadır. Sürücü ve ön yolcu 2 kademeli kafa hava yastıkları, diz ve yan hava yastıkları ile korunmaktadır. Arka koltuklarda standart olarak yan hava yastıkları bulunur. Perde hava yastıkları ise yolcu kabininin iki yan tarafı boyunca uzanmaktadır. Bu üstün koruma seviyesi, yeni GS’de standart olarak sunulmaktadır. Böylece yaralanma tehlikesi ciddi miktarda azalmaktadır.

12,3 İnç Multimedya Ekranı

12,3 İNÇ MULTİMEDYA EKRANI

12,3 inç multimedya ekran, sürücü ve ön yolcunun Uzaktan Dokunmatik Kumandayı kullanarak işlem yapabilmesini sağlar ve sesli komutlar ile çok sayıda uygulamayı kontrol edebilirsiniz. Bölümlere ayrılmış olan geniş ekran, aynı anda iki tip bilgiyi görüntülemek için optimize edilmiştir. Örneğin büyük bir harita ekranı ve DAB radyo istasyonu bilgilerini birlikte görüntüleyebilirsiniz.

3 Bölgeli Klima

3 BÖLGELİ KLİMA

Dünyada ilk kez nanoe® teknolojisinin kullanıldığı yeni GS’nin iç mekanı, üç adet elektronik kontrollü klima bölgesine ayrılmıştır. Ön yolcular Uzaktan Dokunmatik Kumanda veya ön paneli kullanarak kendi ayarlarını girebilir. Arkadaki yolcular ise özel bir panel kullanarak bölgelerini kontrol edebilirler.

Deri Direksiyon

DERİ DİREKSİYON

Yeni GS için yeni 3 kollu deri kaplamalı Direksiyon tasarlanmıştır. Harika bir işçiliğe sahip olan bu direksiyonda, başparmaklara yakın konumda müzik, ekran, telefon ve ses komutları için düğmeler bulunur.

Dijital Bağlantı

DİJİTAL BAĞLANTI

Multimedya ekranda birden fazla dijital uygulama senkronize edilebilir. Örneğin bir akıllı telefonun tüm telefon rehberi kolayca indirilebilir ve ekranda rehber içinde gezinebilirsiniz. Bir iPhone® veya başka multimedya cihazları farklı ekranları kullanarak görüntüleyebilir veya çalıştırabilirsiniz.

Direksiyondan Vites Değişimi

DİREKSİYONDAN VİTES DEĞİŞİMİ

Tüm yeni GS modelleri tam otomatik modda sürülebilse de, direksiyon simidine takılı olan vites kumandaları sürücünün hızlı bir şekilde manuel vites geçişi yapabilmesini sağlar. İlk olarak Formula 1 araçları için geliştirilen bu teknoloji, daha etkileşimli bir sürüş sağlar.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

GS 200t F SPORT

gs200t fsport

NEFES KESEN TASARIM

GS 200t F SPORT, cesur tasarımı ile efsanevi LFA süper otomobili ve F Performance modellerini, RC F ve GS F modellerini üreten ekip tarafından geliştirilen özel ayarlanmış yol tutuş özelliklerini bir araya getirmektedir. Sonuç, nabzınızın hızını artıracaktır. Aracın dışındaki geliştirmeler arasında özel desenli ön panjur, fren soğutma kanalları ve aracın yere basma kuvvetini artırmak için aerodinamik kanatçıklar bulunmaktadır.

Sportif odaklı kokpit içinde F SPORT'unuz ile mükemmel bir bağlantı hissi yaşayacaksınız. Elle dikilmiş sportif koltuklar, ergonomik sportif direksiyon simidi ve işlenmiş alüminyum pedallar müthiş bir his sunar ve önünüzdeki yolun keyfini çıkarabilirsiniz.

AKSESUARLAR

GS 200t OTOMOBİLİNİZİ LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİYLE KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN