concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

GS 300h

GS 300h hibrit sistemi ile sadece 106 g/km CO2 salımı ile 223 hp maksimum güç üretir.


DIN hp 223
CO2 emisyonları, birleşik 113
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 4,5
Hızlanma [0 - 100 km/sa] (sn) 9,0
Maksimum hız (km/sa) 190

TAM HİBRİT PERFORMANSI

GS 300h hibrit sistemi ile sadece 106 g/km* CO2 salınımı ile 223 hp maksimum güç üretir.

GS 300h 2.jenerasyon Lexus Hybrid Drive sistemi sayesinde 2.5 litre benzin motorunu yüksek güç üreten elektrik motoru ve kompakt hibrit aküsü ile birleştirir. GS 300h sofistike bir Tam Hibrit Performansı sergilerken 100 kilometrede sadece 4.7* lt yakıt tüketir. EV (Elektrikli Araç) modunda neredeyse hiç ses çıkarmadan ilerlerken yakıt tüketmez ve emisyon salımı sıfır seviyesindedir.Geniş bagaj hacmi ile birlikte hibrit teknolojisindeki liderliğinden gelen düşük yakıt tüketimi ile muadillerine göre düşük işletim giderlerine sahiptir. Dünyanın en gelişmiş Lexus test simülatöründe ve Almanya’nın efsanevi Nürburgring pistinde GS hibrit modelimiz, 1.5 milyon kilometreden fazla test edilmiştir.

Kabin donanımı içinse sadece 17 hoparlörlü Mark Levinson ses sisteminin yerleşimi için 2.000 saatin üzerinde zaman harcanmış, sürücü koltuğunun optimizasyonu ise beş yıl sürmüştür. Bu muhteşem aracın gelişimi için karşımıza çıkan hiç bir engel, bizi yolumuzdan alıkoyamadı. GS 300h günümüz araçlarında mevcut 12.3 inçlik en büyük multimedya ekranına ve 24:9 formatında renkli ekran bölmesine sahiptir. Sürüş Modu Seçimi sayesinde ECO’dan SPORT S+ moduna kadar dört farklı seçenekte sürüş performansınızı maksimize edebilirsiniz. Ya da EV moduna alarak sıfır emisyon tüketimi ile fısıltı seviyesinde sürüş yapabilirsiniz. GS 300h aracınızı dört farklı donanım seviyesinde edinebilirsiniz: Comfort, Comfort Plus, F SPORT ve Exclusive.

gs300h quote 200x200 white

"GS’ NİN SÜRÜCÜ KOLTUĞUNUN MÜKEMMEL HALE GETİRİLMESİ BEŞ YIL SÜRMÜŞTÜR VE SONUCUNDA 18 YÖNDE AYARLANABİLEN OPTİMUM SÜRÜŞ POZİSYONUNA ULAŞILABİLECEK DURUMA GETİRİLMİŞTİR."

Yukihiko Yaguchi, GS Baş Mühendisi

ARAÇ ÖZELLİKLERİ

GS 300h ÖZELLİKLERİNİ YAKINDAN TANIYIN

GS 300h – Öne Çıkan Sürüş Özellikleri

GS 300h – Öne Çıkan Sürüş Özellikleri

GS300h sofistike bir Tam Hibrit Performansı sergilerken 100 kilometrede sadece 4,5* lt yakıt tüketip 106 g/km* karbon salımı yapar. EV modunda yalnızca elektrik gücü ile hareket ederken, diğer dört farklı sürüş modu ile de sürüşünüzü ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilirsiniz.

Yeniden dizayn edilen rijit şasi ve elektrikli direksiyon sistemine bağlı hafifletilmiş süspansiyon ile yol tutuşu garanti altına alınmıştır. İhtiyaç anında aracın dinamik kontrol sistemleri, aerodinamik dengesi ve düşük rüzgar sesi ile sürücüye destekte bulunur. Ergonomik kokpit, sürüş esnasında ihtiyacınız olacak tüm kontrol tuşlarını vücudunuzu kullanmanmanıza gerek bıraktırmadan elinizin altında olacak.

GS 300h – Öne Çıkan İç Donanım Özellikleri

GS 300h – Öne Çıkan İç Donanım Özellikleri

Bir odayı andıran iç dizaynı ile GS 300h, sürücü ve yolcuların sürüş zevklerini teknolojik yenilikler ve lüks dizayn ile farklı bir boyuta taşıyacak. Baş döndüren işçilik – LED analog saatte olduğu gibi – en yeni teknolojik inovasyonlarla birlikte – 12.3’’ inçlik günümüzün en geniş araç içi ekranlarından – muhteşem bir uyum içerisinde buluşmaktadırlar. Güçlü ve bir o kadar da enerji tasarruflu 3 bölgeli S-Flow sadece yolcuların bulunduğu bölümlere yoğunlaşır. Bir diğer hayranlık uyandıran teknoloki nanoe ® ise iç döşemeleri dezenfekte ederken cildinize de yumuşatıcı bir etki bırakmaktadır. GS 300h tüm bu özelliklerin yanında Mark Levinson Ses Sistemi ile konsere gitmenize gerek bırakmadan bu zevki size aracınızın içerisinde canlı yaşatacak.

GS 300h – Öne Çıkan Güvenlik Özellikleri

GS 300h – Öne Çıkan Güvenlik Özellikleri

GS 300h’de güvenlik çok ciddiye alınmıştır – tüm sürüşlerinizde sürücü ve yolcu destekli güvenlik unsurları ve dinamik kontrol sistemleri yolculuk boyunca sizinle olacaklar. En ileri teknolojilerden Lexus Gece Görüş’ü ileride yer alan objeleri size çoklu bilgi ekranında aktarırken, Kör Nokta Uyarı Sistemi ise arkanızda kalan gözden çıkabilecek unsurları size bildirmesi ile emniyetinizi garantiye alacak sistemlerden sadece ikisi.

10 hava yastığı ve öngerilimli emniyet kemerleri aracın içerisinde yer alan tüm yolcuların emniyetini garantiye alır. Opsiyonel edinebileceğiniz Ön Cama Yansıyan Gösterge (HUD) ile hız gibi farklı sürüş bilgilerini cama yansıtarak gözünüzü yoldan ayırmadan tüm bilgilere hakim olmanızı sağlar.

Virajlardaki akıllı ışıklandırma sistemi ise karşınıza çıkabilecek tüm sürprizleri size önceden fark ettirir.

"Atkinson Çevrimli" Benzinli Motor

‘ATKINSON ÇEVRİMLİ’ BENZİNLİ MOTOR

İnovatif D-4S direkt enjeksiyonlu ve dual VVT-i teknolojiye sahip enerji tasarraflu ‘Atkinson Çevrimi’ motor GS 300h’nin (2.5 litre, 4 silindir) ve GS 450h’nin (3.5 litre, 6 silindir) modellerimizin kalbidir. Start/stop özelliği ile de aktarım organları arasındaki yakıt tüketimi ve emisyon oranlarını daha da verimli kılar.

Elektrikli Araç Modu

ELEKTRİKLİ ARAÇ MODU

Yeterli hibrit akü gücü ile, Elektrikli Araç Modu düşük hız ve kısa mesafelerde sadece elektrikle ilerleme hazzını yaşatır. Fısıltı sessizliğinde, emisyonsuz ve yakıt tüketmeden. En ideal kullanım alanı park alanları ve ağır akan şehir içi trafiklerdir.

Tam Hibrit Performansı

TAM HİBRİT PERFORMANSI

GS 300h etkileyici Tam Hibrit Performansı sergiler. 0-100 km/saat hıza sadece 9.0 saniyede ulaşırken, emisyon salımı ise GS 300h için 106 g/km* ve yakıt tüketimi 4,5 lt* seviyesindedir.

*Birleşik

Güç Kontrol Ünitesi

GÜÇ KONTROL ÜNİTESİ

Lexus Hybrid Drive sisteminin beyni olan Güç Kontrol Ünitesi, güç kaynaklarının arasındaki dağıtımı optimize eder. Elektrik, benzin ya da ikisinin birden kullanımını yönetmenin yanında aynı zamanda hibrit akünün şarj edilme sürecini de jeneratör ya da rejeneratif frenleme üzerinden optimize eder.

Rejeneratif Frenleme

REJENERATİF FRENLEME

Fren ya da ayağınızı gazdan çektiğiniz sırada, aracın tekerlekleri yüksek çıkışlı elektrik motoru harekete geçirir ve jeneratör işlevi görür. Aksi durumda ısı olarak kaybedilecek kinetik enerji ise yakalanıp elektrik gücüne dönüştürülür. Hibrit aküde muhafaza edilen bu güç daha sonra Elektrikli Araç Mod’unda iken devreye girer.

12.3" inç Multimedya Ekranı

12.3’’ İNÇ MULTİMEDYA EKRANI

Geniş 12.3’’ inç multimedya ekranı sürücü ve yolcuyu Uzaktan Dokunmatik Kumanda aracılığı ile sizi hayata bağlar. Bölümlere ayrılabilen ekran ile aynı anda hem harita görüntüleyebilir hem de müzik değiştirebilirsiniz.

Direksiyondan Vites Değiştirme

DİREKSİYONDAN VİTES DEĞİŞTİRME

Her ne kadar GS modellerimiz tam otomatik seçenekte kullanılabiliyor olsa da, direksiyonda parmaklarınızın ucunda olacak vites kulakçıkları ile manuel değişimler yapıp, ilk olarak F1 araçlarında kullanılmaya başlanan teknolojiyi siz de sürüş zevkinizi katlamak için kullanabilirsiniz.

3 Bölgeli Klima

3 BÖLGELİ KLİMA

Dünyada geliştirilen ilk nanoe teknolojisi ile yeni GS’nin kabin içi elektronik kontrollü üç klima bölgesine ayrılmıştır. Ön kısımda oturan sürücü ve yolcu kendi ayarlarını Uzaktan Dokunmatik Kumanda ile ya da ön panelden yapabilirken, arka yolcular ise kendi bölgelerini yönetebilmektedirler.

Isıtma ve Havalandırma

ISITMA VE HAVALANDIRMA

Sürücü ve ön yolcu deri döşemeli koltuklarında keyifle yolculuk yaparken, bir yandan da koltuklarını ısıtabilir ya da havalandırabilir. GS ile farklı koşullarda lüksünüzden feragat etmek zorunda değilsiniz.

Vücut Destekli Koltuklar

VÜCUT DESTEKLİ KOLTUKLAR

Özel bir ekip tarafından beş yılın üzerinde çalışılarak geliştirilen koltuk yapısı size optimum seviyede oturuş pozisyonunuza destek olacak. Ayarlanabilir bel, omuz ve kafa destekleri opsiyon tercihinize göre ön koltuklarda konforunuzu artıracak.

Kör Nokta Uyarı Sistemi

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Kör Nokta Monitörü (BSM), arkadan yaklaşan araçları algılayarak otoparklarda geriye doğru hareket etmeyi kolaylaştırırken Geri Manevra Trafik Uyarı Sistemi (RCTA) ise başka bir araç fark edildiğinde dış yan aynalarda uyarı verir ve araç içerisinde titreşim sağlar.

Güçlü Hibrit Akü

GÜÇLÜ HİBRİT AKÜ

Nikel-Metal Hibrit Akü’nün enerji yönetimi sofistike bir yazılımla sağlanmaktadır. Sürüş esnasında gerekli görüldüğü durumlarda akünün tekrar şarjı devreye girer ve aracın hiç bir şekilde harici şekilde şarj edilmesine gerek bırakmaz.

Deri Direksiyon

DERİ DİREKSİYON

GS için özel olarak tasarlanan 3 kollu deri direksiyonunuzda elinizi kaldırmaya gerek bırakmadan ses, görüntü, telefon yönetiminizi rahatça yapabilirsiniz.

Dijital Bağlantı

DİJİTAL BAĞLANTI

Multimedya ekranı aracılığıyla farklı dijital uygulamaların senkronizasyonunu yapabilirsiniz. Telefonunuzdaki adres kayıtlarını kolayca yükleyip kolayca görüntüleyebilir ve telefonunuzun diğer özelliklerine rahatlıkla ekrandan erişebilirsiniz.

On Hava Yastığı

ON HAVA YASTIĞI

Güçlendirilmiş çelik yolcu kafesine ilave olarak 10 adet hava yastığı araç içi güvenliği en optimum seviyeye çıkarmıştır. Arka orta yolcu hariç tüm emniyet kemerleri darbe azaltıcı özelliğe sahipken ön sürücü ve yolcu diz ve yan hava yastıklarının yanında 2 aşamalı baş hava yastıklarına sahiptir. Arka camların olduğu koltuklarda yan hava yastıkları yolcuları korurken perde hava yastıkları kabinin her iki tarafında boylu boyunca uzanır. Bu olağanüstü güvenlik seviyesi GS için standarttır.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

GS 300h F SPORT

gs300h fsport

NEFES KESEN TASARIM

GS 300h F SPORT, cesur tasarımı ile LFA süper otomobili ve F Performance modellerini, RC F ve GS F efsanevi modellerini üreten ekip tarafından geliştirilen özel ayarlanmış yol tutuş özelliklerini bir araya getirmektedir. Sonuç, nabzınızın hızını artıracaktır. Aracın dışındaki geliştirmeler arasında özel desenli ön panjur, fren soğutma kanalları ve aracın yere basma kuvvetini artırmak için aerodinamik kanatçıklar bulunmaktadır.

Sportif odaklı kokpit içinde F SPORT'unuz ile mükemmel bir bağlantı hissi yaşayacaksınız. Elle dikilmiş sportif koltuklar, ergonomik sportif direksiyon simidi ve işlenmiş alüminyum pedallar müthiş bir his sunar ve önünüzdeki yolun keyfini çıkarabilirsiniz.

AKSESUARLAR

LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİ İLE GS 300h ARACINIZI KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN