concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

LS 600h L

YÜKSEK PERFORMANSI, KUSURSUZ HATLARI VE TASARIMI İLE LS GERÇEK ANLAMDA BİR LÜKS DENEYİMİ SUNAR.


DIN hp 445
CO2 emisyonları, birleşik 199
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 8,6
Hızlanma [0-100 km/sa] (sn) 6,1
Maksimum hız (km/sa) 250

LEXUS LS LÜKSTEN ÖTE

LS 600h L UZATILMIŞ DİNGİL MESAFESİ İLE OLDUKÇA GENİŞ BİR İÇ HACİM SUNAR

1989 yılında otomobil piyasasında devrim yapan ilk Lexus LS 400’ü geliştirmek için 60 tasarımcı ve 1.400 mühendis görev aldı. En son tasarlanan LS modeli ise en az ilki kadar etkileyici oldu. Toplamda 3.000 noktada iyileştirme yapılarak,etkilyeici 12,3 inç büyüklüğünde multimedya ekranı ve segmentine öncü klima sistemi adapte edildi.Olağanüstü keyifli sürüşe sahip F SPORT donanımı ile bu araç, bugüne kadar tasarlanan en gelişmiş aracımız oldu.

LS, yolculuklarda inanılmaz derecede sessiz bir sürüş sunar. Yüksek teknoloji lazer ve birleştirme yöntemleri kulllanarak, araç şasisini daha da sağlamlaştırdık. Aracı aerodinamik açıdan mükemmel hale getilrmek ve rüzgar sesini azaltmak için alt gövde tasarımını düzleştirip, gövde üzerinde ufak rüzgar yönlendirme kanatçıkları kullandık. Yol gürültüsünü en aza indirmek için özel tasarımlı jantlar ve yüksek teknoloji lastikler kullanıldı. Bunlara ek olarak daha konforlu ve rahat bir sürüş için süspansiyon sertliğini ayarlayan COMFORT sürüş modu da eklendi.

ls 600h l hideki watanabe

BU OTOMOBİLİN BAŞLICA ÖZELLİKLERİNDEN BİRİ BİZİM ‘İNSAN MERKEZLİ MÜHENDİSLİK’ DEDİĞİMİZ ŞEYDİR. BU, MÜKEMMEL KONUKSEVERLİK VE MÜŞTERİLERİMİZİN İHTİYAÇLARININ DOĞRU BİR ŞEKİLDE TAHMİN EDİLMESİNİ SAĞLAMAKLA İLGİLİDİR. LS'DE KENDİNİZİ EVİNİZDEYMİŞ GİBİ HİSSETMENİZİ İSTİYORUZ.

Hideki Watanabe , LS Baş Mühendisi

ARAÇ ÖZELLIKLERI

LS 600h L MODELINI DAHA IYI TANIMAK IÇIN

LS 600h L'nin İçi - Önemli Noktalar

KUSURSUZ USTALIK

LS eğlence veya iş seyahatleri için özel olarak tasarlanmıştır. Lüks deri sürücü koltuğu, 16 yöne ayarlanabilme ve hafıza özelliği ile yüksek konfor seviyesi sunar.
Ayrıca tüm aracın kalite standarlarını kontrol eden uzman ‘Takumi’ ustaları da, deri direksiyon ve alüminyum görünümlü ses kontrol düğmelerinin işçilik seviyesini de mükemmelleştirmiştir. Aracın iç kalitesini en üst seviyeye taşıyan ‘Shimamoku’ ahşap kaplamalı deri direksiyon da opsiyonel olarak sunulmaktadır.

LS 600h L'nin Sürüşü - Önemli Noktalar

SÜRÜŞ

LS600h ın performansı son derece etkileyicidir. Lexus Hybrid Drive teknolojisinin en yeni uygulaması LS de buluşmuştur. 5.0 litrelik V8 benzinli motor ve 224 DIN hp gücündeki elektrik motorunun birleşmesinden oluşan hibrit sistemin azami çıkış gücü 445 DIN hp dir. Aracın sahip olduğu daimi 4x4 çekiş sistemi ile bu gücü tüm tekerlerde hissedersiniz. Aracın CO2 emisyonu 199 g/km olup elektrikli araç modunda kullandığınızda emisyonu sıfırlayabilirsiniz.

LS 600h L'de Güvenlik - Önemli Noktalar

GÜVENLİK

LS modelimizde sekiz adet hava yastığı bulunur (arka koltuklarda masaj opsiyonu olduğunda bu sayı on bir adede çıkar). Öndeki sürücü ve yolcu hava yastıkları iki kademeli hava yastığı bulunmaktadır. Çarpışma anında hava yastığı patladığında burun veya ağzınıza zarar vermemesi için hava yastığının yüzünüze gelen kısmının şekli içe doğru çukurlaştırılmıştır. Arka masajlı koltuklu olan modellerde önden çarpışma anında devreye giren ve koltuk yatık pozisyondayken yolcunun öne doğru kaymasını önleyen arka koltuk minderi hava yastığı bulunmaktadır.

Gösterge paneli ve konsol

GÖSTERGE PANELİ VE KONSOL

Cebinizde veya çantanızdaki akıllı anahtarınız ile yaklaştığınızda, dış yan aynalarındaki sinyal lambaları ve araç içerisindeki klasik tasarımlı saatin LED aydınlatması sizi etkilyeyici şekilde karşılar. Oturup, çalıştırma düğmesine bastığınızda ekranda özel bir animasyon görüntülenir ve gösterge paneli aydınlanır. Bütün bunların üzerine, arkada geri yatırılabilen “Shiatsu” masajlı koltuğun keyfini çıkarabilir, birinci sınıf 19 hoparlörlü Mark Levinson® ses sistemi ile müzik dinleyebilir veya 9inç büyüklüğündeki ekranında DVD veya Blu-ray Disk™ ile film izleyebilirsiniz

Akıllı aydınlatma

AKILLI AYDINLATMA

Adaptif Uzun Far Sistemimiz öndeki gelen araçların farlarını, giden araçların stop lambalarını algılamak için ışık algılayıcı kamera kullanır ve öndeki sürücülerin gözlerinin kamaşmaması için ışık huzmesinin bir kısmını otomatik olarak örter.

İç mekan konforu

İÇ MEKAN KONFORU

LS600h ‘ın arka koltuğu 45 derecelik bir açıyla geriye doğru yatarken koltuk altından çıkan minder ile bacak bölgesi de desteklenmektedir. Asıl özel olanı ise koltuk içinde bulunan sekiz noktadan yapılan “Shiatsu” masajıdır. Lexus LS modelimizde bulunan klima sistemi araç içindeki ve dışındaki sıcaklıkları sensörlerler ile algılayıp yolcu kompartmanı, koltuklar ve direksiyon sıcaklığını ayarlayabilen bir yapıdadır. Kızıl ötesi sensörler yardımı ile arka koltuklarda oturan yolcuların vücüt sıcaklıklarını kontrol eden klima sistemi arka koltukların ısıtılıp soğutulmasına ve bunun miktarına kendisi karar vererek devreye girer. Nanoe teknolojisi sayesinde yolcu kabini içersine verilen havaya negatif yüklü iyonlar gönderir. İyonlar kabin içindeki havayı temizler ve tazeler aynı zamanda da koltukların kokusunun giderilmesini sağlar. Kabin içindeki yolcuların ciltlerinin ve saçlarının nem oranının dengeli kalmasını sağlar

LEXUS PREMIUM NAVIGASYON SİSTEMİ

LEXUS PREMIUM NAVIGASYON SİSTEMİ

12,3 inç ekran Uzaktan Dokunmatik Kumanda veya sesli komutlar ile kullanılabilir.

Süspansiyon

SÜSPANSİYON

LS’ nin sahip olduğu denge ve dinamikliği son derece başarılı araç tasarımının bir sonucudur. Önde ve arkada bulunan çok noktadan bağlantılı havalı süspansiyon bu aracı kullanan sürücüsünün yoldan daha fazla keyif almasını sağlar. Süspansiyon sisteminde kullanılan yüksek performanslı pnömatik amortisörler ise aracın yoldaki manevra yeteneğini ve araç içindekilerin yolculuktan aldıkları keyfi maksimuma çıkartır. İlave sistemlerden sürüş modu seçimi ile aracın sürüş dinamiğine ince ayar yaparken, adaptif değişken süspansiyon ile sürüş konforunuzu doruğa taşıyacaksınız.

Dinamik Kontrol

DİNAMİK KONTROL

LS modelimizde kusursuz ve hıza duyarlı değişken dişli oranlı direksiyon sistemi bulunmaktadır. Sistem araç hızına bağlı olarak kendini ayarlar ve bu sayede acil durumlarda, manevra yaparak kurtulmanızda size yardımcı olur. Entegre araç dinamiği yönetimi (VDIM) teknolojisi LS modelimizde standart olarak sunulmaktadır. Aracın sahip olduğu tüm denge ve kontrol sistemlerinin birbirleri ile uyumlu çalışmasını sağlar Bu araçta bulunan geliştirilmiş daime dört tekerden çekiş sistemi aracın yola tutunuşunda ve yol hakimiyetine destek olmaktadır. Normal şartlarda ön ve arka tekerlekler arasında gücü 40/60 oranında dağıtan sistem, ihtiyacın en fazla olduğu yere gücü yönlendirebilmektedir. Bu güçlü makinanın durmasını kusursuz hale getirmek için Brembo tasarımı yüksek performanslı frenler standart olarak kullanılmaktadır.

Aerodinamik

AERODİNAMİK

LS ‘i aerodinamik açıdan mükemmel hale getirmek için alt gövde tasarımını düzleştirip, gövde üzerinde ufak rüzgar yönlendirme kanatçıkları kullandık. İlk defa Formula 1 araçlarında uygulanana bu kanatçıklar sayesinde LS havayı yararken yanlarda negatif basınç bölgesi oluşturur ve hava direnci oluşturan yüzeyi azaltır. Bu sayede aracın dengesi ve yol tutuşunda iyileşme sağlanır. Buna ek olarak yakıt tüketimi ve rüzgar sesini azaltır.

Mark Levinson

MARK LEVINSON® SES SİSTEMİ

Dünyanın en iyi araç içi eğlence sistemlerinden biri olan eşsiz 19 hoparlörlü Mark Levinson® Reference Surround sistemi tüm LS 600h modellerinde standarttır. Bluetooth® cep telefonu bağlantısı, yardımcı giriş, iPhone® ya da diğer ortam yürütücüleriyle kullanılan bir USB portu da mevcuttur.

Mark Levinson dünyada en çok rağbet gören lüks ses ekipmanları üreticilerinden biridir. 1972'den beri, ürettikleri sistemlerin ses incelik ve nüanslarını, orijinal performansa hiçbir şey katmadan ve hiçbir şey çıkarmadan olduğu gibi yeniden üretmekteki olağanüstü yeteneği sayesinde bu marka saf müzikal reprodüksiyonu gerçekleştirmekte efsanevi bir şöhrete sahiptir. Mark Levinson'ın kendisi 1968'deki Woodstock konserinde kullanılan mixeri yapmıştır ve o zamandan beri de lüks ses ekipmanları endüstrisinin kurucusu sayılmaktadır.

Klima Sistemi

KLİMA SİSTEMİ

Lexus LS modelimizde bulunan klima sistemi araç içindeki ve dışındaki sıcaklıkları sensörler ile algılayıp yolcu kompartmanı, koltuklar ve direksiyon sıcaklığını ayarlayabilen bir yapıdadır. Kızıl ötesi sensörler yardımı ile arka koltuklarda oturan yolcuların vücut sıcaklıklarını kontrol eden klima sistemi arka koltukların ısıtılıp soğutulmasına ve bunun miktarına kendisi karar vererek devreye girer. Nanoe teknolojisi sayesinde yolcu kabini içerisine verilen havaya negatif yüklü iyonlar gönderir. İyonlar kabin içindeki havayı temizler ve tazeler aynı zamanda da koltukların kokusunun giderilmesini sağlar. Kabin içindeki yolcuların ciltlerinin ve saçlarının nem oranının dengeli kalmasını sağlar.

Koltuk Minder Desteği

KOLTUK MİNDER DESTEĞİ

Sürücü geliştirilmiş destek ile koltuk minderini istediği gibi ayarlayabilir.

Dinamik Led İç Aydınlatma

DİNAMİK LED İÇ AYDINLATMA

Araca yaklaştığınızda dış dikiz aynalarındaki yan lambalar ve saatin ışığı otomatik olarak yanarak sizi karşılar. Kapıların kilidini açtığınızda gündüz sürüş farları yanarak LS’in uykudan uyandığı hissini verir. START düğmesine bastığınızda multimedya ekranda zarif bir animasyon görüntülenir ve gösterge paneli üzerine nazik bir ışık gelir.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

AKSESUARLAR

LS 600h L'NİZİ LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİYLE KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN