concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

NX 200t

TURBOŞARJLI GÜCÜN VE DİREKSİYONDAN DENETİMLİ VİTESLERİN EĞLENCESİNİ KEŞFEDİN.


DIN hp 238
CO2 emisyonları, birleşik 183
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 7,9
Hızlanma [0-100 km/sa] (sn) 7,3
Maksimum hız (km/sa) 200

CEZBEDEN TASARIMI İLE NX TURBO
BENZİNLİ MOTORUN GÜCÜNÜ TEST EDİN

TURBOŞARJLI GÜCÜN VE DİREKSİYONDAN DENETİMLİ VİTESLERİN EĞLENCESİNİ KEŞFEDİN.

NX 200t de bulunan 2.0 litrelik turbo benzinli motor 238 DIN hp güç vermektedir. İkili alüminyum egzoz çıkışları, hızlanma yeteneği ve otoyoldaki sürüş performansı ile motorun verdiği gücü hissedeceksiniz. Motorla uyumlu 6 hızlı otomatik şanzımanın vites geçişlerinim doğrudan direksiyon üzerindeki kulakçıklardan ayarlanması sizin yoldaki keyfinizi arttırmaya yöneliktir.

Elektronik kontrollü 4x4 sistemi ve direksiyondan değiştirilebilen vites sisteminin eklenmesi ile 6 ileri otomatik şanzımanı doğrudan kontrol edebilirsiniz. Böylece istediğinizde hızlanabilme ve dinamik bir yol tutuşuna sahip olursunuz.

ARAÇ ÖZELLIKLERI

NX 200t MODELINI DAHA IYI TANIMAK IÇIN

NX 200t'nin Sürüşü - Önemli Noktalar

NX 200t SÜRÜŞÜ

Karşınızda tamamen yeni Lexus NX. Dikkat çekici tasarıma sahip NX'in çarpıcı çizgileri ve cezbeden görünümü ile sizi gerçekten etkileyecek. Bu aracı daha evvel ilk crossover modelimizi üreten ekip üretmiştir. NX kendine her gittiği yerde sahip olduğu keskin ve akıcı çizgileri ile kendine baktıracak bir tasarıma sahiptir. Cebinizde anahtarınız olduğunda araca yaklaştığınızda NX 'in kapı kolları aydınlanarak sizi karşılar. Üçlü LED ön farlar, keskin gündüz farları ve Lexus'a özgü ön panjur birleşerek Lexus markasının kimliğini oluşturur.Aracaın arka kısmı ise sanki bir mücevhermiş gibi duran LED arka stop lambası gurubu ve bunun L şeklindeki tasarımı ile tamamlanmaktadır.
NX200t de bulunan 2.0 litrelik turbo benzinli motor 238 DIn hp güç vermektediir. İkili alüminyum egzoz çıkışları, hızlanma yeteneği ve otoyoldaki sürüş performansı ile motorun verdiği gücü hissedeceksiniz. Motorla uyumlu 6 hızlı otomatik şanzımanın vites geçişlerinim doğrudan direksiyon üzerindeki kulakçıklardan ayrlanması sizin yoldaki keyfinizi arttırmaya yöneliktir.

NX 200t'nin İçi - Önemli Noktalar

İÇ DONANIM

NX 'in deri koltuklarında otururken görüş çoğu araca göre biraz daha yukarıda olacaktır. Araçta bulunan klima teknolojisi sayesinde iç mekandaki havanın her türlü hava şartlarında taze hava ile olmasını sağlar. Ayrıca sadece oturulan koltuklar için sıcaklığın ayarlanan değere gelmesini kontrol eder. Koltuk ısıtıcılar deri koltuklarda oturduğunuz soğuk kış günlerinde üşümemeniz için koltuğunuzu en verimli şekilde ısıtır.

NX 200t'de Güvenlik - Önemli Noktalar

GÜVENLİK

Son derece sağlam bir karoseriye sahip olan NX içinde bulunan yolcuların kaza sırasında yaralanmasını önleyecek şekilde yolcu kabini oldukça korunaklı bir yapıda tasarlanmıştır. Toplamda araç içinde bulunan sekiz adet hava yastığı sayesinde bu koruma maksimize edilmiştir. Yapılan Eurp NCAP testinde 5 yıldız alma başarısını göstermiştir.

Lexus İşçiliği

LEXUS TAKUMİ USTALIĞI

Shimamoku el yapımı ahşap iç kaplamalar ve deri birleşimlerindeki son derece ustalıkla elde yapılan dikişleri ile NX kendi sınıfındaki crossover lar arasında benchmark olacak bir kalitede. Kyushu fabrikamızda tozdan arındırılmış bir ortamda üretilen aracımızı boyasını yapacak kişiler iki kez vakum odasından geçerek üzerlerindeki kıyafetlerin ve saçlarının tamamen partiküllerden arınması sağlanır. Niagara adı verilen su perdesi ortamdaki tozu daha da azaltır. Parlak bir boya için tüm alt kademeler arasında elle zımparalama yapılmaktadır. Araç tamamlandığında en son olarak her NX 30 km lik bir test sürüşüne tabi tutulur.

Crossover Performansı

CROSSOVER PERFORMANSI

Tüm yol tiplerinde hassas ve keyifli bir performans sunmak için yeni NX ilk olarak dünyanın en gelişmiş sürüş simülatöründe test edilerek geliştirildi ve ardından en zorlu kutup ve çöl koşullarında yüz binlerce kilometre sürüldü.

NX de bulunan karoseri, süspansiyon ve direksiyon sistemi sayesinde sürüş keyfini arttırmaktadır. İleri teknoloji lazerli birleştirme teknikleri sayesinde NX karoserisi oldukça sağlamdır. Bu sağlam karoserinin yol tutuşu, viraj alma kabiliyeti tıpkı bir sedan aracınki kadar başarılıdır. Önde Mac Pherson ve arkada çift salıncaklı süspansiyon sisteminin bu başarıda payı büyüktür.

Çekiş Kontrol Sistemi / Araç Denge Kontrol Sistemi

ÇEKİŞ KONTROL SİSTEMİ / ARAÇ DENGE KONTROL SİSTEMİ

Çekiş Kontrolü özellikle düzgün olmayan veya kaygan yüzeylerde kalkarken veya hızlanırken NX’in yolu kavrama kabiliyetini artırır. Patinaj riski algılandığı anda önlemler alır ve çekiş durumu korunur.

Araç Denge Kontrol sistemi, özellikle virajlara hızlı girdiğinizde veya patinaja girmeden hemen önce araç kontrolünü kaybetmenizi önler. Denge artırılır ve aracın hızı, frenleri ayrı ayrı çalıştırarak veya motor gücünü düşürerek azaltılır.

Yolcu Güvenlik Kafesi / 8 Hava Yastığı

YOLCU GÜVENLİK KAFESİ / 8 HAVA YASTIĞI

Son derece sağlam yolcu kabininin yanı sıra, yolcuların güvenliği sekiz hava yastığı ile sağlanmaktadır. Sürücü ve ön yolcu 2 kademeli kafa hava yastıkları ve yan hava yastıkları ile korunmaktadır. Ayrıca önden çarpışma durumunda diz hava yastığı sürücüyü korur, koltuk minderi hava yastığı ön yolcunun emniyet kemerinin altından kaymasını önler ve yaralanma olasılığını büyük oranda azaltır. Perde hava yastıkları, yolcu kabininin iki tarafı boyunca yerleştirilmiştir. Arka orta koltuk dışındaki tüm emniyet kemerlerinde ön gergi sistemi bulunmaktadır. Bu üstün koruma seviyesi, yeni NX’de standart olarak sunulmaktadır.

Ön koltuklar, arkadan çarpma durumunda boynun boyun zedelenmesine neden olacak şekildeki hareketini asgariye indirecek şekilde tasarlanmıştır. Güçlendirilmiş koltuk çerçeveleri gövdenin koltuğun arkalığına doğru batmasına olanak sağlarken baş desteğinin yerleşimi başı daha etkili bir şekilde desteklemektedir.

Kablosuz Şarj Cihazı

KABLOSUZ ŞARJ CİHAZI

Orta konsol kutusuna yerleştirilmiş olan kablosuz şarj ünitesi bu sistemle uyumlu olan akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarınızı şarj etmenize olanak sağlar.

Sürüş Modu Seçimi

SÜRÜŞ MODU SEÇİMİ

Orta konsolda, vites kolunun yanında bulunan Sürüş Modu Seçimi özelliği aracın verimini, dinamik sürüşünü ve sürüş kalitesini maksimuma çıkarmak için sürücülerin ECO, NORMAL, SPORT S ve SPORT S+ modları arasında seçim yapabilmesini sağlar.

2.0 Litre Benzinli Turbo Motor

2.0 LİTRE BENZİNLİ TURBO MOTOR

Su soğutmalı silindir kapağı, entegre egzoz manifoldu ve çift salyangozlu turbo ünitesinin çığır açan bir bileşimine sahip olan Lexus’un 2.0 litre turbo motoru, hızlı gaz pedalı duyarlılığı ve nefes kesen bir performans sağlamaktadır. Daha fazla yakıt tasarrufu için yenilikçi supap zamanlaması motorun Otto ve Atkinson döngüleri arasında geçiş yapmasını sağlamaktadır. Son derece zorlu şartlarda (3000 m yükseklikte ve 50°C'den yüksek sıcaklıkta haftalarca) test edilen bu motor 350 Nm maksimum tork ile 175 kW (238 PS) maksimum çıkış gücü sağlamaktadır.

Sezgisel Lexus Teknolojisi

LÜKSÜN SEZGİSEL HALİ

NX de hayatınızı kolaylaştıran bazı teknolojik yenilikler keşfedeceksiniz. Örneğin tavan lambası daha siz dokunmadan parmak ucunuzu algılayarak içeriyi aydınlatır. Veya elektrikli bagaj kapağını açtığınızda sizin kapağı hangi yükskliğe kadar açılmasını istediğinizi hatırlar.

Aracın içinde orta konsol tasarımında aracın ön panjurundaki tasarımdan esinlenerek yapılmıştır. Tam merkezdeki analog saat ve aydınlatma rengi ile iç tasarım zenginleştirilmiştir. Ön koltukların oturulduğunda verdiği rahatlığı en rahat pozisyonu elde edebilecek şekilde ayarlamanızı sağlar. Yazın terlemeyi azaltan havalandırma kışın ise üşümenizi engelleyen koltuk ısıtma sistemlerini tercih edebilirsiniz. Asimetrik olarak yatan arka koltukların yatırılması ile kayak veya sörf tahtası gibi uzun malzemelerin taşınmasında da faydalanabilirsiniz.

6 İleri Otomatik Şanzıman

6 İLERİ OTOMATİK ŞANZIMAN

NX 200t’nin 6 ileri otomatik şanzımanı turbo motordan en yüksek gücü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Herhangi bir anda gereken motor torkunu optimize etmekte ve böylece hızlı bir gaz pedalı duyarlılığı ve yüksek yakıt verimliliği sağlamaktadır.

Mücevher Benzeri Üçlü ‘L’ LED Farlar

MÜCEVHER BENZERİ ÜÇLÜ ‘L’ LED FARLAR

Mücevher görünümündeki üçlü L şekilli LED ön farlar uzun ve kısa far için aynı kaynağı kullanmaktadır. Arka stop lambası grubu L şeklinde yerleştirilmiş LED lerden oluşturulmuştur. Bagaj kapağı ile arasında hemen hemen bir boşluk yoktur. Kalın çerçeveleri sayesinde kristalimsi bir görünüm verir ve bu gerçekten etkileyicidir. Viraj aydınlatma görevide gören LED ön sis farları, Ön panjur ve gündüz sürüş farları ile uyumlu bir şekilde tampona yerleştirilmiştir.

Arka stop lambası grubu, zarif LED'leri, bagaj kapağı için gözle görülür bir boşluk bırakmadan Lexus'a özel ‘L’ formunda birleştirmektedir. Kalın çeperli kalıplama teknolojisi, lambalar yandığında kristal gibi ve şaşırtıcı ölçüde cesur bir görünüm vermektedir.

LED ön sis lambaları – yenilikçi viraj aydınlatma fonksiyonuyla birlikte – ön panjur ile gündüz çalışan LED farların yanındadır. Bunlar toplam enerji tüketiminin azaltılmasına da yardımcı olur.

Mark Levinson® Premium Audio Sistemi

MARK LEVINSON® PREMIUM AUDIO SİSTEMİ

14 hoparlörlü Mark Levinson® Premium Surround sistemi ve GreenEdge™ teknolojisi, NX’in akustik özelliklerine uyarlanmıştır. MP3 dijital sıkıştırma işlem sırasında kaybolan sesi tekrar oluşturan Clari-Fi™ teknolojisine sahip benzersiz bir 7.1 dijital ev eğlence sistemi deneyimi sunar.

Dört Tekerlekten Çekiş

TÜM TEKERLEKLERDEN ÇEKİŞ

NX200 t de bulunan 4x4 sisteminde yol şartlarına ve sürüş şartlarına bağlı olarak ön ve arka arasında tork dağılımını otomatik olaak gerçekleştiren bir sistem bulunmaktadır. Bu sayede torka intiyaç duyulan noktaya aktarım yapılır ve siz zorlanmadan yolunuza devam edebilirsiniz.

S-Flow Klima Kontrolü

S-FLOW KLİMA KONTROLÜ

NX 'in deri koltuklarında otururken görüş çoğu araca göre biraz daha yukarıda olacaktır. Araçta bulunan klima teknolojisi sayesinde iç mekandaki havanın her türlü hava şartlarında taze hava ile dolmasını sağlar. Ayrıca sadece oturulan koltuklar için sıcaklığın ayarlanan değere gelmesini kontrol eder. Koltuk ısıtıcılar deri koltuklarda oturduğunuz soğuk kış günlerinde üşümemeniz için koltuğunuzu en verimli şekilde ısıtır.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

NX 200t F SPORT

nx 200t f sport

NEFES KESEN TASARIM

NX 200t F SPORT, cesur tasarımı ile efsanevi LFA süper otomobili ve F Performance modellerini, RC F ve GS F modellerini üreten ekip tarafından geliştirilen özel ayarlanmış yol tutuş özelliklerini bir araya getirmektedir. Sonuç, nabzınızın hızını artıracaktır. Aracın dışındaki geliştirmeler arasında özel desenli ön panjur, fren soğutma kanalları ve aracın yere basma kuvvetini artırmak için aerodinamik kanatçıklar bulunmaktadır.

Sportif odaklı kokpit içinde F SPORT'unuz ile mükemmel bir bağlantı hissi yaşayacaksınız. Elle dikilmiş sportif koltuklar, ergonomik sportif direksiyon simidi ve işlenmiş alüminyum pedallar müthiş bir his sunar ve önünüzdeki yolun keyfini çıkarabilirsiniz.

AKSESUARLAR

NX 200t'NİZİ LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİYLE KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN