concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

NX 300h

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN TASARLANAN GÖZ ALICI ÇİZGİLERİ VE ÇEKİCİ GÖRÜNÜMÜ BİR ARAYA GETİREN YOLLARDAKİ ŞAŞIRTICI GÜZELLİK.


DIN hp 197
CO2 emisyonları, birleşik 121
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 5,2
Hızlanma [0-100 km/sa] (sn) 9,2
Maksimum hız (km/sa) 180

GÖZ ALICI NX

DİKKAT ÇEKMEK İÇİN TASARLANAN GÖZ ALICI ÇİZGİLERİ VE ÇEKİCİ GÖRÜNÜMÜ BİR ARAYA GETİRİYOR

Modern sanat kadar göz alıcı NX Crossover beş kişiye kadar esnek iç hacim ve mükemmel konfor sunar. Tam Hibrit sisteminden gücünü alan çığır açan Lexus kusursuz ve çevik yol tutuşunu inanılmaz çevreci performansı ile birleştiriyor.

Daha dinamik bir deneyim için, NX F Sport da Adaptif Değişken Süspansiyon, 18 inç alaşımlı jant ve F Sport a özgü direksiyon ve deri spor koltukları tercih edebilirsiniz.

ARAÇ ÖZELLİKLERİ

NX 300h MODELINI DAHA IYI TANIMAK IÇIN

NX 300h sürüşü, Önemli Noktalar

ÖNEMLİ NOKTALAR

NX 300h ‘yi farklı kılan özellikler geniş duruşu, Lexus’a özgü ön panjur ve ön ve arkadaki enfes LED ışıklar. Keskin ama akıcı çizgileri yaratmak için, Lexus tasarımcıları erimiş metalin karmaşık güzelliğinden ilham alarak çizmişlerdir. NX ‘e yaklaştığınızda kapı kollarındaki ışıklar yanarak sizi selamlar. Ayrıca aracın yandan görünümünde diamik bir çizgiyi oluşturan coupe benzeri bir siluet görülmektedir. Önde LED üçlü projejtör tip ön farlar ve ok başı şeklindeki LED gündüz yana farlar açık bir şekilde Lexus ruhunu tanımlar. Arkada mücevher benzeri LED stop lambası grubu Crossover ‘ın güçlü şeklinin altını çizercesine «L» logomuzu yansıtır.

NX 300h, 197 DIN hp gibi kusursuz bir güce sahiptir. Şaşırtıcı bir şekilde, birleşik CO2 emisyonu sadece 116 g/km* ve yakıt tüketimi 5.0 l/100km* dir.

* NX 300h 4x2 Eco donanım seviyesi için

NX 300h’nin kabin içi – Önemli noktalar

ÖNEMLİ NOKTALAR

Trafikte gidenlerin çoğunun üzerindeki bir konumda NX 300h’nin güzel deri koltuklarında otururup rahatlarken, şehrin görünümünden keyif alacaksınız. Tüm hava şartlarında kabin içindeki tazeliği arttıran S-Flow klima sadece üzerine oturulan koltuklarda klimanın kontrolünü sağlarken, ECO modda elektrikli koltuk ısıtıcı soğuk sabahlarda sizi daha efektif olarak ısıtır. Kolay manevra yapabilmek için, panoramik Görüntü Monitörü dört adet akıllı kamera sayesinde elde ettiği görüntüleri kullanır. Bunlar, ön panjurda, dış yan aynalarda ve arka bagaj kapağındadır, ekran üzerindeki klavuz çizgilerde şehirde sorunsuz sürüşe devam edebilirsiniz.

NX 300h ile, opsiyon olarak en son multi medya teknolojilerini seçebilirsiniz. Bunlar Lexus Premium Navigasyon ve Lexus Bağlı Servisler (Google Street View gibi) dir.

NX 300h’de güvenlik- Önemli noktalar

GÜVENLİK ÖNEMLİ NOKTALAR

NX 300h sürücü yorgunluğunu gidermek için tasarlandı. Çok-geniş renkli ön cama yansıyan gösterge sadece yola konsantre olmanıza yardımcı olur. Bir çarpışma anında siz ve diğer yolcular güçlü bir kabn ve sekiz adet hava yastığı ile korunursunuz.

Sürüş Modu Seçimi

SÜRÜŞ MODU SEÇİMİ

Sürüş Modu Seçimi ECO dan SPORT S+ a kadar olan mod seçenekleri ile size ruh halinize uygun olarak NX 300h’nizin performansını ince ayar yapma şansını verir. Dur kalk trafikte, EV(Elektrikli Araç) moduna geçebilir ve sıfır egzoz emisyonunu sağlayabilirsiniz.Güçlü bir şasi ve Adaptif Değişken Süspansiyon kusursuz ve son derece hassas bir yol tutuş sağlarken Daimi 4x4 kaygan yollarda ekstra güven sağlar.

Lexus Takumi Ustalığı

LEXUS TAKUMİ USTALIĞI

Shimamoku el yapımı ahşap iç kaplamalarla ve güzel dikilmiş deri detaylarla NX 300h bu tür bir crossover da benchmarkları sıfırlıyor. Kyushu fabrikamızda tozsuz oda şartlarında üretilir, boyahanede çalışanlarımız üzerlerindeki özel tulumlardan ve saçlarından küçücük partiküllerden arınmak için iki vakum odasına girerler. Niagara adı verilen su perdesi tozların daha da azalmasına yardımcı olur. Parıldayan boya için elle zımparalama yapılarak yüzey hazırlanır. (Normalde seri üretimde yapılmayan bir prosedürdür) Son olarak, teslimattan önce, her NX crossover bir yol testinden geçer.

EURO NCAP-5 yıldız

EURO NCAP 5 YILDIZ

Lexus NX 300h Euro NCAP çarpışma testinden 5 yıldız almıştır. 5 yıldıza ulaşmak için tüm ilgili test edilen bölgelerin sonuçlarının minimum değerlerininin epeyce üzerinde olmasıyla alınmıştır. Sonuçta Lexus bu segmentteki araçlar arasında en güvenli araç çıkmıştır.

Renkli Ön cama yansıyan Gösterge

RENKLİ ÖN CAMA YANSIYAN GÖSTERGE

Araç datası doğrudan renkli oarak ön cama yansıtılır. Çok geniş 6.2 inçlik ön cam yanasıyan göstergegözlerinizi önünüzdeki yoldan ayırmadan navigasyon bilgisi veya audio ayarları gibi bilgileri kontrol etmenizi sağlar.

Kabin içi konfor

KABİN İÇİ LÜKS

İlk kez F SPORT modellerinde tanıtılan entegre köpük işlemi ihtişamlı ön koltuklarda kullanılmıştır. Motor sporlarından esinlenilen bu teknoloji, sıradan döşeme methodlarına göre daha fazla yanal destek ve konfor sağlamaktadır.

Mükemmel ön ve arka bacak mesafelarine ileveten, her iki ön kotuk elektrikli olarak sekiz yönde ayarlanarak daha fazla konfor elde edilmektedir. Ayrıca bel desteği ve hafızalı koltuklar mevcuttur.

Koltuk minderinin şekli ve sertliği koltuğa değen bölgenize gelen basıncı azaltacak şekilde optimize edilmiştir.

Pratik 60:40 oranında asimetrik katlana arka koltuk sırtlıkları NX 300h modelinde standarttır. Bu sayede büyük sayılabilecek nesneler( surf tahtası, yarış bisikleti gibi) kolaylıkla taşınabilir. Tüm arka koltuklar yatırıldığında hacimli nesnleri taşıyabilecek bir alan oluşur.

Tamamen elektrikli olarak katlanma mekanizmasını seçebilirsiniz. Ayrıca arka koltuklarda oturanlar koltuk sırtlarını biraz daha yatırarak keyiflerini arttırabilirler.

Yolcu güvenlik kabini/ 8 hava yastığı

YOLCU GÜVENLİK KABİNİ / 8 HAVA YASTIĞI

Son derece güçlü yolcu güvenlik kabinine ek olarak sekiz hava yastığı ile yolcuların güvenliği sağlanır. Sürücü ve ön koltuktaki yolcu 2 aşamalı baş hava yastığı, yan ve diz hava yastıkları ile korunur. Perde hava yastığı kabinin iki tarafı boyunca yer alır. Tüm emniyet kemerleri, ark orta koltuk dışında ön gerilmeli tiptir. Bu sıradışı seviyedeki güvenlik koruması NX 300h'de standarttır.

Ön koltuklar arkadan gelen darbe anında boynun geriye giderek zedelenmesini azaltacak şekilde tasrlanmıştır. Güçlendirilmiş koltuk iskeleti gövdenin koltuk sırtlığı içerisine batmasına izin vererek kafalık konumu itibarı ile başın dah fazla geri gitmesini engeller.

Sürüş Performansı

SÜRÜŞ PERFORMANSI

Tüm yol tiplerinde hassas ve keyifli bir performans sunmak için yeni NX ilk olarak dünyanın en gelişmiş sürüş simülatöründe test edilerek geliştirildi ve ardından en zorlu kutup ve çöl koşullarında yüz binlerce kilometre sürüldü.

NX de bulunan karoseri, süspansiyon ve direksiyon sistemi sayesinde sürüş keyfini arttırmaktadır. İleri teknoloji lazerli birleştirme teknikleri sayesinde NX karoserisi oldukça sağlamdır. Bu sağlam karoserinin yol tutuşu, viraj alma kabiliyeti tıpkı bir sedan aracınki kadar başarılıdır. Önde Mac Pherson ve arkada çift salıncaklı süspansiyon sisteminin bu başarıda payı büyüktür.

İleri Teknoloji

İLERİ TEKNOLOJİ

NX 300h’nize anahtarınız cebinizde yaklaşırken ilk önce sizin gelişinizle aydınlanan dört kapı kolu sizleri karşılayacak.

Bir heykeltraşın elinden çıkmış gibi gözüken ve üzerinde anahtar girişi olmayan bu kapı kolları dünyada bir ilk. NX 300h’nizin içindeyse hayatınızı kolaylaştıracak teknolojiler bulacaksınız: parmak hareketinizle yanan kafa üzeri lambası karanlıkta aramanıza gerek bırakmazken, açma mesafenizi hatırlayan bagaj kapısı size hayatı daha yaşanır kılacak. Takumi ustalarının elinden çıkan ‘Ön Panjur’dan esinlenen orta konsol, analog saat ve ortam aydınlatması rafine zevklere olan düşkünlüğünüzün bir yansıması olacak. 8 yönlü elektrikli ön deri koltuklar ısıtmalı ve havalandırmalı olup, 60:40 oranında yatabilen elektrikli arka koltuklar kayaklarınızı ve sörf tahtalarınızı taşımak için size her türlü kolaylığı sağlayacak.

Panoramik Görünüm Ekranı

PANORAMİK GÖRÜNÜM EKRANI

Dar alanlarda daha kolay sürüş için, dört kamera aracın etrafında 360°’ye yakın görüş imkanı sunar. Panoramik Görünüm Ekranı da NX’inizin sanal 3 boyutlu görünümünü sunar ve şehirde dar alanlarda manevra yapmanıza yardımcı olan kılavuz çizgileri vardır.

S-Flow Klima Kontrolü

S-FLOW KLİMA KONTROLÜ

Güçlü ve iki bölgeli havalandırma sistemi, sadece yolcuların bulunduğu koltukları havalandıran S-Flow sayesinde enerji tasarrufu konusunda uzmanlaşmıştır.

NX 'in deri koltuklarında otururken görüş çoğu araca göre biraz daha yukarıda olacaktır. Araçta bulunan klima teknolojisi sayesinde iç mekandaki havanın her türlü hava şartlarında taze hava ile dolmasını sağlar.

Ayrıca sadece oturulan koltuklar için sıcaklığın ayarlanan değere gelmesini kontrol eder. Koltuk ısıtıcılar deri koltuklarda oturduğunuz soğuk kış günlerinde üşümemeniz için koltuğunuzu en verimli şekilde ısıtır.

Lexus Hybrid Drive

LEXUS HYBRID DRIVE

En son jenerasyon Lexus Hybrid Drive sistemini kullanan NX 300h, 2.5 litrelik benzin motor ile gücünü nikel-metal hibrit aküden alan elektrik motorundan oluşur.

İnanılmaz derecede sessizken, kullanımı da konvansiyonel lüks bir araç kadar kolaydır.

Güç Kontrol Ünitesi benzin, elektrik ve her ikisinin kullanımındaki güç dağılımını en optimum şekilde yönetirken, rejeneratif frenleme ya da motor gücünü jeneratöre yönelterek hibrit akünün şarj olması için devreye girer. Sonuç olarak ise hibrit akü hiç bir şekilde harici şarj edilmeye ihtiyaç duymaz.

Lexus’un etkileyici Tam Hibrit Teknolojisi bilgi birikimi, NX 300h için sadece 5.0 l/100 km* yakıt tüketmesini sağlar.

Şarj edilmeye ihtiyaç duyulmaması ve düşük yakıt tüketimi sayesinde muadil araçlara göre çok daha düşük işletme giderlerine sahip olacaksınız.

* NX 300h önden çekiş giriş donanımı

Mark Levinson® Ses Sistemi

MARK LEVINSON® SES SİSTEMİ

Mark Levinson ® high-end ses ekipmanlarından sonra 1972 yılından bu yana en çok aranılan ses sistemlerinin başında gelir. Ses içerisindeki tüm nüansları yakalamayı hedefleyen ve orijinal performansı en saf haliyle dinleyicilerine aktaran bu sistemin kurucusu Mark Levinson, 1968 yılındaki meşhur Woodstock festivalindeki sahne mikserini de kendi elleriyle üretmiştir.

14 hoparlörlü GreenEdge ™ özellikli Mark Levinson ®, NX 300h’nin akustik özelliklerine göre uyarlanmıştır. Eşsiz 7.1 dijital ev sinema deneyimi MP3 sıkıştırmaları ile kalitesini yitiren şarkılarda Clari-Fi ™ özelliği ile tekrar stüdyo kalitesine dönüşür.

Mücevher Benzeri Üçlü 'L' Farlar

MÜCEVHER BENZERİ ÜÇLÜ ‘L’ LED FARLAR

Mücevher görünümündeki üçlü L şekilli LED ön farlar uzun ve kısa far için aynı kaynağı kullanmaktadır. Arka stop lambası grubu L şeklinde yerleştirilmiş LED lerden oluşturulmuştur. Bagaj kapağı ile arasında hemen hemen bir boşluk yoktur. Kalın çerçeveleri sayesinde kristalimsi bir görünüm verir ve bu gerçekten etkileyicidir. Viraj aydınlatma görevide gören LED ön sis farları, Ön panjur ve gündüz sürüş farları ile uyumlu bir şekilde tampona yerleştirilmiştir.

Arka stop lambası grubu, zarif LED'leri, bagaj kapağı için gözle görülür bir boşluk bırakmadan Lexus'a özel ‘L’ formunda birleştirmektedir. Kalın çeperli kalıplama teknolojisi, lambalar yandığında kristal gibi ve şaşırtıcı ölçüde cesur bir görünüm vermektedir.

LED ön sis lambaları – yenilikçi viraj aydınlatma fonksiyonuyla birlikte – ön panjur ile gündüz çalışan LED farların yanındadır. Bunlar toplam enerji tüketiminin azaltılmasına da yardımcı olur.

4x4 Çekiş Sistemi / E-Four

4x4 ÇEKİŞ SİSTEMİ / E-FOUR

NX 300h’de bulunan 4x4 sisteminde yol şartlarına ve sürüş şartlarına bağlı olarak ön ve arka arasında tork dağılımını otomatik olarak gerçekleştiren bir sistem bulunmaktadır. Bu sayede torka intiyaç duyulan noktaya aktarım yapılır ve siz zorlanmadan yolunuza devam edebilirsiniz.

Yenilikçi E-FOUR güç aktarma sisteminde, arka aksa takılı 68 DIN HP gücünde motorun eklenmesi sayesinde istediğiniz an tork alabilirsiniz.

Touch Pad

TOUCH PAD / MULTIMEDIA

Hayatınızda ne kadar yoğun olduğunuzun bir önemi yok – NX 300h ile her zaman tüm bilgiler elinizin altında olacak. Kablosuz şarj cihazı gibi inovatif teknolojilerle cep telefonunuzu konsol kutusunda şarj ederek her zaman hazırlıklı olacaksınız.

Elinizin altında gözünüzü yoldan ayırmadan kullanacağınız Touch Pad ile de Lexus Premium Navigasyon ve Mark Levinson Ses Sistemi’ni dilediğiniz gibi yönetebileceksiniz.

Çekiş Kontrol Sistemi/Araç Denge Kontrol Sistemi

ÇEKİŞ KONTROL SİSTEMİ / ARAÇ DENGE KONTROL SİSTEMİ

Çekiş Kontrolü özellikle düzgün olmayan veya kaygan yüzeylerde kalkarken veya hızlanırken NX’in yolu kavrama kabiliyetini artırır. Patinaj riski algılandığı anda önlemler alır ve çekiş durumu korunur.

Araç Denge Kontrol sistemi, özellikle virajlara hızlı girdiğinizde veya patinaja girmeden hemen önce araç kontrolünü kaybetmenizi önler. Denge artırılır ve aracın hızı, frenleri ayrı ayrı çalıştırarak veya motor gücünü düşürerek azaltılır.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

nx 300h takeaki kato

“YENİ NX’İN TASARIMI OLDUKÇA DİKKAT ÇEKİCİ VE ETKİLEYİCİ OLSUN İSTEDİK. ÇÜNKÜ ONU GÖRDÜĞÜNÜZ AN DENEMEK İSTEMELİYDİNİZ.”

Takeaki Kato , NX Baş Mühendisi

NX 300h F SPORT

nx 300h fsport

NEFES KESEN TASARIM

NX 300h F SPORT, cesur tasarımı ile efsanevi LFA süper otomobili ve F Performance modellerini, RC F ve GS F modellerini üreten ekip tarafından geliştirilen özel ayarlanmış yol tutuş özelliklerini bir araya getirmektedir. Sonuç, nabzınızın hızını artıracaktır. Aracın dışındaki geliştirmeler arasında özel desenli ön panjur, fren soğutma kanalları ve aracın yere basma kuvvetini artırmak için aerodinamik kanatçıklar bulunmaktadır.

Sportif odaklı kokpit içinde F SPORT'unuz ile mükemmel bir bağlantı hissi yaşayacaksınız. Elle dikilmiş sportif koltuklar, ergonomik sportif direksiyon simidi ve işlenmiş alüminyum pedallar müthiş bir his sunar ve önünüzdeki yolun keyfini çıkarabilirsiniz.

AKSESUARLAR

NX300h’nizi LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİ İLE KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN