RC F İLE TANIŞIN

Yere yakın kaslı duruşu ve yarış pistlerinden ilham alan çizgileri ile RC F'yi görmezden gelmek mümkün değildir. Bu çarpıcı 2+2 coupé'yi kim görmezden gelmek ister ki? RC F, yüksek performans ve sınırsız kalitede ısrar eden sürücülerde güçlü bir fiziksel tepkiyi açığa çıkaracak şekilde tasarlanmıştır.


 

 
  Lexus RC F Key Features
 • El Yapımı V8 Gücü

  Tahara fabrikamızda elle üretilen ve stetoskop ile ayarlanmış olan bu inanılmaz 5,0 litrelik V8 motor, 477 DIN hp güç ve 520 Nm tork üretmektedir. Silindir kapağı ve tüm hareketli parçalar yüksek devirde daha fazla maksimum güç üretecek şekilde tasarlanmıştır.

 • Sports VDIM

  Entegre Sportif Araç Dinamikleri Yönetimi (VDIM) özelliği ile RC F'nin inanılmaz gücü yüksek hızda viraj alırken bile seri ve güvenli bir şekilde keyifle kullanılabilir.

 • Karbon Paketi

  LFA süper otomobilimiz ve IS F CCS-R yarış otomobilimiz için geliştirilen karbon fiber kalıp teknolojilerinden yararlanılan RC F "carbon pack" modeli, standart araca göre 9,5 kilogram daha hafiftir.

 • 8 Vitesli Sport Direct Shift

  V8 motorun gücü, manuel kontrol özelliği olan 8 Vitesli Sport Direct Shift (SDS) sıralı şanzımana aktarılır. Şanzımanın vites değiştirme kontrolleri, gaz pedalındaki en ufak harekete bile hassas bir tepki verecek şekilde geliştirilmiştir.

 • 19 inç Dövme Alaşımlı Jantlar

  RC F’nin isteğe bağlı sunulan alaşım jantları döküm yerine dövülerek üretilmiştir. Bu yöntem bir demircinin çekiç darbelerine benzer şekilde metal yapısını geliştirir ve dayanıklılıktan ödün vermeden daha hafif bir parça üretmeyi mümkün kılar.

 • Deri Sportif Koltuklar

  Yüksek sırtlı koltuklardaki Lexus'un entegre köpük teknolojisi, yolcuyu son derece iyi bir şekilde destekler. Koltuk minderinin şekli ve sertliği, oturduğunuzdaki baskıyı azaltacak şekilde optimize edilmiştir.

RC F'Yİ DENEYİN

Kubbe biçimli kaputun altında bugüne kadar geliştirdiğimiz en güçlü V8 motor vardır. Tek amacı yüksek güç üretmektir. Vites değiştirirken karşı konulmaz ve bağımlılık yapıcı "ara gaz" sesini duyacaksınız ve Tork Vektörlü Diferansiyel yüksek hızda daha iyi kontrol sağlayacaktır. RC F, gerçek bir yarış coupé'sinin ruhunu yansıtmaktadır.

RC F'Yİ DENEYİN

Resimde görünen donanım ile aracınızın donanımı farklılık gösterebilir.

LEXUS RC F TV REKLAMINI İZLEYİN

ÜRÜN GAMIMIZDAKİ DİĞER MODELLER