concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

RC 200t

YÜKSEK HIZ PERFORMANSININ ZEVKİNİ YAŞAYIN


DIN hp 245
CO2 emisyonları, birleşik 168
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 7,3
Hızlanma [0-100 km/sa] (sn) 7,5
Maksimum hız (km/sa) 230

YENİ RC 200t

HEYECANI KEŞFEDİN

Dünyanın en şık spor coupe’lerinden biri olan yeni RC ruhunuzu canlandırmak için tasarlandı. Çığ açan tasarımı, birinci sınıf işçilik ve ileri teknolojiyi bir araya getiren bu aracı kullanmaktan son derece zevk alacaksınız. Öncü hibrit teknolijisi veya turbo benzinli motor seçenekleri ile yeni RC, sıra dışı bir karşılık verebilme yeteneğine ve dudak uçuklatan bir çevikliğe sahip. RC F SPORT modelinde bulunan adaptif değişken süspansiyon, 18 inç jantlar ve F SPORT direksiyon ise daha dinamik bir deneyim sağlıyor.

Zarif tasarımlı sportif direksiyonun başına geçin ve yeni RC’nin heyecanlandırıcı hızlanma kabiliyeti ile kusursuz yol tutuşunun keyfini çıkarın. Dünyanın en zorlu yarış pisti Nürburgring'de geliştirilen bu çığır açan spor coupe sıra dışı rijit bir şasi yapısına sahip. Yarış için geliştirilmiş süspansiyonu ve yenilikçi aktarma organları sürüş kalitesinde standartları yeniden belirlerken size her anı heyecan verici olan bu unutulmaz deneyimi yaşamak kalıyor.

rc200t quote 200x200 white

İÇ MEKANINDA JAPON ‘OMOTENASHI’ SICAKLIĞINI SUNAN BÜYÜLEYİCİ GÖRÜNÜME SAHİP BİR SPOR OTOMOBİL YARATTIK

Junichi Furuyama, RC Baş Mühendisi

ARAÇ ÖZELLIKLERI

RC 200t MODELINI DAHA IYI TANIMAK IÇIN

RC 200t Sürüşü - Öne Çıkan Özellikler

SÜRÜŞ

Yeni RC, LFA supercar modelini mükemmelleştiren Lexus 'Uzman Pilotlar'ı tarafından zorlu Nürburgring pistinde harika bir sürüş deneyimi için geliştirildi. Kısa dingil mesafesi ve özel birleştirme elementleri ve lazer teknolojisiyle üretilen son derece rijit şasi yapısı virajlarda üst düzey bir çeviklik sağlıyor. Multi-link arka ve çift salıncaklı ön süspansiyon sistemi, motor-sporlarından ilham alan aerodinamik yapı ile birinci sınıf bir sürüş deneyimi sunuyor. Sürüş modu seçimi RC'yi keyfinize göre farklı sürüş modlarında kullanmanıza olanak verirken, araç denge kontrol teknolojisi yüksek hızda maksimum sürüş kalitesi ve güvenlik sağlıyor.

RC 200t İç Mekanı - Öne Çıkan Özellikler

İÇ TASARIM

Bu çok özel otomobilde mükemmel işçiliğe sahip spor deri koltukların keyfini çıkarın. Tahara fabrikamızda üretilen RC, geleneksel Japon işçiliğinin en özel örneklerini sunuyor. Özel 'Shimamoku' ahşap kaplamalar Yamaha piyano bölümü tarafından özel olarak üretildi. Soft-touch malzemeler, zarif analog saat ve LED iç mekan aydınlatması ile zarafeti yaşayacaksınız. 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar ise otomobilinize fonksiyonellik katıyor.

RC 200t Güvenliği- Öne Çıkan Özellikler

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Dış yan aynalarda görülmeyen yakın şeritlerdeki araçların algılanabilmesi için arka tampona bir radar cihazı monte edilmiştir. Sürücü şerit değiştirmek için sinyal verirse ve bir araç kör noktaya girerse, Kör Nokta Uyarı sistemi ilgili taraftaki dış ayna üzerinde uyarı ışığının yanıp sönmesini sağlar.

Gelişmiş Aerodinamik Özellikler

GELİŞMİŞ AERODİNAMİK ÖZELLİKLER

Yeni RC’nin neredeyse tamamen düz alt gövdesi ve gövde üzerindeki küçük kanatçıkları gibi ayrıntılar sayesinde üstün bir aerodinamik yapıya sahiptir. Bu kanatçıklar ilk kez F1 araçlarında görülmüştür ve aracın havayı yarma şeklini geliştirmek için hava akışlarını içe doğru çeken hava girdapları oluşturur.

Sürüş Modu Seçimi

SÜRÜŞ MODU SEÇİMİ

Araç performansı, Sürüş Modu Seçimi ile optimum düzeyde ayarlanabilir. ECO modu emisyon ve yakıt tüketimini azaltırken günlük sürüşe uygun NORMAL modu güç, ekonomi ve sürüş konforu arasında ideal bir denge sağlar. Geliştirilmiş güç aktarım sistemi hassasiyeti için SPOR moduna geçmeniz yeterlidir.

Isıtmalı Deri Direksiyon

ISITMALI DERİ DİREKSİYON SİMİDİ

Mükemmel işçiliğe sahip deri direksiyon maksimum konfor ve kontrol için tasarlandı. Soğuk hava koşullarında ekstra konfor için direksiyon ısıtılabilir.

Turbo Benzinli Motor

TURBO BENZİNLİ MOTOR

Bu tamamen yeni Lexus turbo motor, gaz pedalına hızlı tepki vererek heyecan verici performans ile yüksek tork sunar. Yakıt tasarrufu için yenilikçi supap zamanlama sistemi, Otto ve Atkinson çevrimleri arasında geçiş yapar. 245 DIN hp ve 350 Nm tork sağlayan gelişmiş 8 ileri şanzıman, vites geçişlerini G kuvvetlerine göre bile ayarlar.

Arka Süspansiyon

ARKA SÜSPANSİYON

Düz yoldaki ve virajlardaki denge kabiliyeti ilk olarak oldukça takdir edilen GS modelinde kullanılan çoklu bağlantılı arka süspansiyon sistemi ile sağlanmaktadır. Yüksek mukavemetli çelik, dökme ve dövme alüminyum parçaların bir arada kullanılması ağırlığı azaltırken titreşimsiz bir sürüş sağlar.

Spor Sürüş Pozisyonu

SPOR SÜRÜŞ POZİSYONU

Alçak sportif sürüş pozisyonuyla yol yüzeyini altınızda hissedip otomobilin en küçük direksiyon hareketine bile nasıl tepki verdiğini fark edeceksiniz.

60:40 Esnekliği

60:40 ESNEKLİĞİ

Pratik 60:40 katlanabilir arka koltuklar RC modellerinde standart olarak sunulmaktadır. Station otomobilin rahatlığını, spor otomobilin şıklığı ve saflığıyla buluşturan aracın arka koltukları katlandığında büyük nesneleri taşıyacak alan sağlanır.

Mark Levinson®

MARK LEVINSON®

RC'nin 17 hoparlörlü, 835 Watt Mark Levinson® Premium Surround sistemi kabinin akustik özelliklerine özel olarak tasarlanmıştır. Sistem, MP3 dijital sıkıştırmada kaybolan sesleri yeniden üreten Clari-Fi™ teknolojisiyle desteklenmiş eşsiz bir 7.1 kanallı dijital ev ses sistemi deneyimi sunar.

Takumi Ustalığı

TAKUMI USTALIĞI

Yeni RC, ödüllü Tahara tesisimizde Lexus ‘Takumi’ usta ekibi tarafından üretilmektedir. En az 25 yıl deneyime sahip her usta, en küçük kusurları bile tespit edecek tecrübeye sahiptir. Şahane dikişli deri elemanlara ilk dokunuşunuzda bu ustaların olağanüstü becerilerini hissedeceksiniz. ‘Takumi’ ekibi nihai test sürüşünden önce otomobillerin sorunsuz çalıştığından emin olmak için eğitimle son derece hassas hale gelmiş kulaklarının ve kabine stratejik olarak yerleştirilmiş hassas mikrofonların yardımıyla ‘sessiz odada’ her otomobili kontrol eder.

Akıllı Giriş

AKILLI GİRİŞ

RC'ye anahtar cebinizdeyken yaklaştığınızda her iki kapı kolu da sizi selamlamak üzere hafifçe aydınlatılır ve kapı koluna dokunduğunuzda kapı kilidi açılır. Bu kapı kollarında dünyada bir ilk olmak üzere anahtar deliği bulunmaz.

Yükselen Motor Kapağı

YÜKSELEN MOTOR KAPAĞI

Yeni RC’nin yükselen tipte darbe emici bir kaputu vardır. Ön tampondaki sensörler ile çalıştırılan sistem bir yayaya çarparsanız kaputun yüksekliğini bir miktar artırır. Böylece yaya ve motorun kaput altındaki sert parçaları arasında daha fazla boşluk olması sağlanır. sağlar. Bu da yayanın yaralanma riskini azaltır.

Sekiz Hava Yastığı

SEKİZ HAVA YASTIĞI

Araçtaki sürücü ve yolcuların güvenliği son derece güçlü bir yolcu emniyet hücresine ek olarak sekiz adet hava yastığı ile sağlanmaktadır. Sürücü ve öndeki yolcu, 2 kademeli baş hava yastıklarının yanı sıra diz ve yan hava yastıklarıyla korunur. Perde hava yastıkları kabinin her iki yan tarafı boyunca yerleştirilmiştir. Tüm emniyet kemerleri aktif gergi özelliğine sahiptir

Otomatik Uzun Far

OTOMATİK UZUN FAR

Otomatik Uzun Farlar, gece sürüş sırasında, dikiz aynasının arkasına monte edilmiş bir kamerayı kullanıp yaklaşmakta olan veya önde giden bir otomobilin ışıklarını tespit ettiğinde otomatik olarak kısa farlara geçer. Bu sayede, uzun farları kapatmayı unutup yanlışlıkla diğer sürücülerin gözlerini kamaştırma ihtimaliniz azalır.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

RC 200t F SPORT

rc200t fsport cutout

NEFES KESEN TASARIM

RC 200t F SPORT, cesur tasarımı ile efsanevi LFA süper otomobili ve F Performance modellerini, RC F ve GS F modellerini üreten ekip tarafından geliştirilen özel ayarlanmış yol tutuş özelliklerini bir araya getirmektedir. Sonuç, nabzınızın hızını artıracaktır. Aracın dışındaki geliştirmeler arasında özel desenli ön panjur, fren soğutma kanalları ve aracın yere basma kuvvetini artırmak için aerodinamik kanatçıklar bulunmaktadır.

Sportif odaklı kokpit içinde F SPORT'unuz ile mükemmel bir bağlantı hissi yaşayacaksınız. Elle dikilmiş sportif koltuklar, ergonomik sportif direksiyon simidi ve işlenmiş alüminyum pedallar müthiş bir his sunar ve önünüzdeki yolun keyfini çıkarabilirsiniz.

AKSESUARLAR

RC 200t OTOMOBİLİNİZİ LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİYLE KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN