concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

RX 200t

DİREKSİYONDAN VİTESİ KONTROL ETMEYİ, TURBO MOTORLA ESNEK GÜCÜ KEŞFEDİN.


DIN hp 238
CO2 emisyonları, birleşik 181
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 7,9
Hızlanma [0-100 km/sa] (sn) 9,2
Maksimum hız (km/sa) 200

GÖZALICI TASARIM

TURBO MOTORLA ESNEK GÜCÜ KEŞFEDİN.

Her zaman çığır açan, her zaman diğerlerinin önünde olan Lexus 1998 yılında RX modelini piyasaya sürdü. Bu lüks bir sedan kalitesini sunan ilk SUV oldu. 2004 yılında yine genel olarak kabul edilmiş düşüncelere meydan okuyarak dünyanın ilk lüks hibrit aracı olan öncü RX 400h SUV’yi piyasaya sunduk.

Harika şeyler yaratma yönündeki bağlılığımızı gösteren, tamamen yeni RX bugüne kadar tasarım stüdyolarımızdan çıkan en keskin hatları olan Lexus modelidir ve standart olarak benzersiz bir kalite ve lüks hissi sunmaktadır.

rx quote 200x200 white

YENİ LEXUS RX İLE GÖZALICI VE EFSANEVİ TASARIMIN SINIRLARIN ZORLARKEN, ÖNCEKİ RX NESİLLERİNİN DEĞERLERİNİ DE KORUYARAK DAHA İYİSİNİ YAPTIK.

Takayuki Katsuda, RX Baş Mühendisi

ARAÇ ÖZELLIKLERI

RX 200t MODELINI DAHA IYI TANIMAK IÇIN

RX 200t'nin İçi - Önemli Noktalar

MODERN İÇ MEKAN

Yeni RX'e sahip olmanın ne kadar özel bir deneyim olduğunu hissedeceksiniz. Yaklaştığınızda dört kapı kolu birden hafifçe aydınlanacak ve size sıcak bir karşılama sunarak içinizi ısıtacak. Araç içindeki akıcı çizgilerin sizi nasıl kucakladığını ve tüm arayüzlerin kullanımı kolaylaştırmak için mükemmel bir şekilde yerleştirildiğini farkedeceksiniz.

Orta konsoldaki ahşap kaplama yetenekli ustalar tarafından lazer ile işlenmiştir ve zarif çizgili desen ortaya çıkmıştır. Ardından göz alıcı parlaklığa kavuşması için hepsi tek tek elle cilalanmıştır. Arkadaki yolcular için geniş bir diz mesafesi ve baş mesafesi bulunmaktadır. Elektronik olarak geri yatabilen gösterişli deri koltuklarda otururken, 15 hoparlörlü Mark Levinson müzik sisteminden gelen müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

RX 200t'nin Sürüşü - Önemli Noktalar

SÜRÜŞ KONFORU

Tamamen yeni 2,0 litre motordan güç alan RX 200t, yüksek turbo performansı sunar ve buna rağmen D-4ST supap teknolojisi ve Atkinson Çevrimi özelliğiyle daha az yakıt tüketir. Sürüş Modu Seçimi ile aracı ruh halinize uyarlayabilirsiniz.

Direksiyondaki vites kumandaları ile 6 ileri otomatik şanzımanı yumuşak bir şekilde kontrol edebilirsiniz. 50°C üzerinde yüksek rakımlarda haftalarca sürüş dahil, en zorlu koşullarda test edilen yeni RX 200t, 238 DIN hp* ve 350 Nm* tork sağlar ve 4x4 Çekiş Sistemi veya önden çekişli modelleri bulunmaktadır.

* 4X4 Çekişli modeller için geçerlidir.

Üçlü LED Farlar

ÜÇLÜ LED FARLAR

Gelişmiş üçlü ‘L’ şekilli farlar, uzun ve kısa hüzme farlar için aynı LED ışık kaynağını kullanmaktadır. Benzersiz bir görünüm için altlarında Lexus’a özel LED Gündüz Sürüş Farları bulunur.

Deri / Ahşap Tasarım

DERİ/AHŞAP TASARIM

Bu 3 kollu deri direksiyon simidinde, parmaklarınızı koymanız için çıkıntılar ve elinize rahat bir şekilde uyacak şekilde optimize edilmiş bir kesit vardır. Soğuk sabahlarda ısıtma imkanı olan direksiyonda müzik sistemi, telefon, araç bilgi ekranı, ACC ve Şeritten Ayrılma Uyarısı (varsa) sistemleri entegre düğmeler ile kontrol edilebilir.
Isıtmalı direksiyon, deri ve ahşap direksiyon premium hissini arttıran diğer unsurlardır.

Arka LED Lambalar

ARKA LED LAMBALAR

Güçlü ‘L’ şekilli LED’ler, RX’in arka köşelerinden bagaj kapağının ortasına kadar kristale benzer doğrusal aydınlatma sağlar. Bu ekstra geniş arka lambalar dikkat çekici görünüm sağlar.

Yamaha Tarafından Lazerle Kesilmiş Siyah Ahşap

YAMAHA’DAN LAZER KESİMLİ KOYU AHŞAP

Orta konsol ve kapı kaplamalarındaki ahşabı işlemek için yenilikçi lazer teknolojisi kullanılmıştır. Böylece bir alüminyum katman ortaya çıkar ve göz alıcı çizgili bir etki oluşturur. Bu ara parçalar özel olarak Yamaha’daki ustalar tarafından üretilmektedir.

Akıllı Park Sensörleri

AKILLI PARK SENSÖRLERİ

RX'in park sensörleri yalnızca size yolunuzda bir cisim olduğunu bildirmez. Ayrıca otomatik olarak aracınızı yavaşlatır ve fren yapmanız için sizi uyarır. Çarpışma durumu kaçınılmazsa da Fren Kontrolü RX'i durdurur.

Panoramik Cam Tavan

PANORAMİK CAM TAVAN

Büyük panoramik cam tavan RX’in iç mekanına açık havadaki özgürlük hissini ve gün ışığı alma imkanı sağlar.
Ayrıca araç içine taze hava almak için önde açılabilen tipte cam bölümü de bulunmaktadır.

Panoramic Görünüm Ekranı

PANORAMİK GÖRÜNÜM EKRANI

Dar alanlarda daha kolay sürüş için, dört kamera aracın etrafında 360°’ye yakın görüş imkanı sunar. Panoramik Görünüm Ekranı da RX’inizin sanal 3 boyutlu görünümünü sunar ve şehirde dar alanlarda manevra yapmanıza yardımcı olan kılavuz çizgileri vardır.

Ekstra Geniş Ön Cama Yansıyan Gösterge Ekranı

EKSTRA GENİŞ ÖN CAMA YANSIYAN GÖSTERGE EKRANI

Araç verileri renkli olarak doğrudan ön cama yansıtılır. Bugüne kadar Lexus’lara takılmış olan en büyük ön cama yansıyan Gösterge Ekranı (240 mm x 90 mm), gözünüzü yoldan ayırmadan navigasyon komutları veya müzik ayarları gibi verileri kontrol edebilmenizi sağlar.

LED Ortam Aydınlatması

LED ORTAM AYDINLATMASI

LED ortam aydınlatma lambaları,gece sürüş sırasında rahatlatıcı ve aynı zamanda kaliteli bir atmosfer oluşturmak için kapı, gösterge, ayak boşluğu ve diğer iç mekan bölgelerine takılmıştır. Işık miktarı, sürüş sırasında iç kapı kolları ve yansımaların gece görüş üzerindeki etkisini göz önünde bulundurarak optimize edilmiştir.

Elektrikli Arka Koltuklar

ELEKTRİKLİ ARKA KOLTUKLAR

Ayrıca kolayca erişebileceğiniz kumandalar ile çalıştırılan tamamen elektronik katlama mekanizmasına da sahip olabilirsiniz. Arka koltuktaki yolcularda orta kol dayama mükemmel bir şekilde hizalı dururken koltuk arkalıklarını kısmen geriye yatırabilirler.

Kör Nokta Monitörü

KÖR NOKTA MONİTÖRÜ

Arka tampona takılı radar cihazları, dış yan aynalarında görülmeyen yan şeritlerdeki araçları algılar. Sürücü şerit değiştirmek için sinyal verdiğinde bir araç kör noktaya girerse, ilgili dikiz aynalarında uyarı sinyali görüntülenir.

Daha Sağlam Şasi,Gelişmiş Yol Tutuşu

DAHA SAĞLAM ŞASİ, GELİŞMİŞ YOL TUTUŞU

Yeni RX güçlü şasisi, geliştirilmiş ön süspansiyonu ve yeni direksiyon teknolojisi sayesinde son derecede hassastır ve çok iyi tepki verir. Gelişmiş lazer vidalı kaynak ve birleştirme teknikleri ile bir arada kullanılarak çok yüksek dayanıklılığa sahip bir SUV üretilmiştir. Sürücülere çok hızlıyken bile gelişmiş yol tutuşu kabiliyeti sunmaktadır.

Uyarlanabilir Değişken Süspansiyon

UYARLANABİLİR DEĞİŞKEN SÜSPANSİYON

Daha etkileşimli bir sürüş için isteğe bağlı Uyarlanabilir Değişken Süspansiyon akıllı bir şekilde dört tekerlekteki sönümleme kuvvetlerini kontrol eder. Bu hem sürüş konforunu artırır, hem de yol tutuşu dengesini artırır.

On Hava Yastığı

ON HAVA YASTIĞI

Tüm RX modellerinde on hava yastığı ve emniyet kemeri ön gergileri bulunur. Çarpışma durumunda darbe şiddeti sensörleri uygun şekilde ön iki kademeli sürücü/yolcu hava yastıklarını ve yan hava yastıklarını çalıştırır. Ön koltuktaki yolcular da diz hava yastıkları ile korunur ve perde hava yastıkları yan pencereler boyunca uzanmaktadır.

Lüks Klima / Nanoe® Teknolojisi

LÜKS KLİMA / NANOE® TEKNOLOJİSİ

RX'in içindeki ve dışarıdaki sıcaklığı sürekli takip ederek çığır açan ‘Lüks Klima’ sistemi otomatik olarak araç içi, koltuk ve direksiyon sıcaklıklarını ayarlar. Kızılötesi sensörler arka koltuktaki yolcuların vücut sıcaklığını takip eder, klima ve koltuk ısıtma/soğutma işlevlerini buna uygun olarak ayarlar. Ayrıca ödüllü nano® teknolojisi de havayı temizlemek ve koltukların kokusunu etkili bir şekilde gidermek için mikroskobik, negatif yüklü parçacıklar yayar. Aynı zamanda cildinizde ve saçlarınızda hoş bir nemlendirici etkisi vardır.

Mark Levinson®

MARK LEVINSON®

15 hoparlörlü Mark Levinson® Premium Surround sistemi ve GreenEdge™ teknolojisi, RX’in akustik özelliklerine uyarlanmıştır. MP3 dijital sıkıştırma işlem sırasında kaybolan sesi tekrar oluşturan Clari-Fi™ teknolojisine sahip benzersiz bir 7.1 dijital ev eğlence sistemi deneyimi sunar.

Geri Manevra Trafik Uyarı Fonksiyonu ve Frenleme

GERİ MANEVRA TRAFİK UYARI FONKSİYONU VE FRENLEME

Kör Nokta Monitörü, arkadan yaklaşan araçları algılayarak otoparklarda geriye doğru hareket etmeyi kolaylaştırır. Çarpışma olasılığı yüksekse, RX Fren Kontrolünü kullanarak aracınızın hasar görmesini engeller veya hasarı azaltır.

Kablosuz Sarj Cihazı

KABLOSUZ ŞARJ CİHAZI

RX’in orta konsol kutusunun önünde kolayca ulaşabileceğiniz kablosuz şarj cihazı ile uyumlu iPhone 6 gibi akıllı telefonları ve diğer elektronik cihazları şarj edebilirsiniz.

Gelişmiş Aerodinamik Yapı

GELİŞMİŞ AERODİNAMİK YAPI

RX’in neredeyse tamamen düz alt gövdesi ve arka spoyleri sayesinde mükemmel aerodinamik özelliklere sahiptir. Toplam sürtünme katsayısını küçültmek için Lexus mühendisleri dış yan aynaları tekrar tasarlayıp aracın etrafındaki stratejik konumlara kanatçıklar eklediler. Bu hem denge ve yol tutuşunu geliştirdi, hem yakıt verimini artırdı hem de rüzgar sesini azalttı.

5 Yildizli güvenlİk puani

5 YILDIZLI GÜVENLİK PUANI

Yeni RX, kategorisindeki en güvenli araçlardan biridir ve prestijli 2015 Euro NCAP testlerinden 5 yıldız almıştır. Ayrıca büyük bir SUV'un elde ettiği en iyi yaya koruma puanını almıştır.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

RX 200t F SPORT

rx fsport 200t

NEFES KESEN TASARIM

RX 200t F SPORT, cesur tasarımı ile efsanevi LFA süper otomobili ve F Performance modellerini, RC F ve GS F modellerini üreten ekip tarafından geliştirilen özel ayarlanmış yol tutuş özelliklerini bir araya getirmektedir. Sonuç, nabzınızın hızını artıracaktır. Aracın dışındaki geliştirmeler arasında özel desenli ön panjur, fren soğutma kanalları ve aracın yere basma kuvvetini artırmak için aerodinamik kanatçıklar bulunmaktadır.

Sportif odaklı kokpit içinde F SPORT'unuz ile mükemmel bir bağlantı hissi yaşayacaksınız. Elle dikilmiş sportif koltuklar, ergonomik sportif direksiyon simidi ve işlenmiş alüminyum pedallar müthiş bir his sunar ve önünüzdeki yolun keyfini çıkarabilirsiniz.

AKSESUARLAR

RX 200t'NİZİ LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİYLE KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN