concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

RX 450h

DİNAMİK GÜCÜ VE HİBRİT ÖZELLİĞİ İLE DEVRİM NİTELİĞİNDE BİR SUV


DIN hp 313
CO2 emisyonları, birleşik 122
Yakıt tüketimi birleşik (lt/100km) 5,3
Hızlanma [0-100 km/sa] (sn) 7,7
Maksimum hız (km/sa) 200

GÖZALICI TASARIM

313hp GÜCE SAHİP, RAKİPLERİNE REFERANS OLAN DEVRİM NİTELİĞİNDE SUV HİBRİT PERFORMANSINI DENEYİN,
PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ.

Her zaman çığır açan, her zaman diğerlerinin önünde olan Lexus 1998 yılında RX modelini piyasaya sürdü. Bu lüks bir sedan kalitesini sunan ilk SUV oldu. 2004 yılında yine genel olarak kabul edilmiş düşüncelere meydan okuyarak dünyanın ilk lüks hibrit aracı olan öncü RX 400h SUV’yi piyasaya sunduk.

Harika şeyler yaratma yönündeki bağlılığımızı gösteren, tamamen yeni RX bugüne kadar tasarım stüdyolarımızdan çıkan en keskin hatları olan Lexus modelidir ve standart olarak benzersiz bir kalite ve lüks hissi sunmaktadır.

ARAÇ ÖZELLIKLERI

RX 450h MODELINI DAHA IYI TANIMAK IÇIN

RX 450h'nin İçi - Önemli Noktalar

MODERN İÇ MEKAN

Yeni RX'e sahip olmanın ne kadar özel bir deneyim olduğunu hissedeceksiniz. Yaklaştığınızda dört kapı kolu birden hafifçe aydınlanacak ve size sıcak bir karşılama sunarak içinizi ısıtacak. Araç içindeki akıcı çizgilerin sizi nasıl kucakladığını ve tüm arayüzlerin kullanımı kolaylaştırmak için mükemmel bir şekilde yerleştirildiğini farkedeceksiniz.

Orta konsoldaki ahşap kaplama yetenekli ustalar tarafından lazer ile işlenmiştir ve zarif çizgili desen ortaya çıkmıştır. Ardından göz alıcı parlaklığa kavuşması için hepsi tek tek elle cilalanmıştır. Arkadaki yolcular için geniş bir diz mesafesi ve baş mesafesi bulunmaktadır. Elektronik olarak geri yatabilen gösterişli deri koltuklarda otururken, 15 hoparlörlü Mark Levinson müzik sisteminden gelen müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

RX 450h'nin Sürüşü - Önemli Noktalar

SÜRÜŞ KONFORU

En yeni Lexus Hybrid Drive sisteminden güç alan öncü RX 450h, 3,5 litre V6 benzinli motor ile iki elektrik motorunu akıllı bir şekilde birlikte kullanır, dört tekerleğe kesintisiz güç sağlar. Elektrik motorları anında tork üretebildiği için 7,7 saniyede 100 km/saat hıza çıkabilirsiniz ve bu sırada yalnızca 120 g/km* CO2 üretilir. Bunun yerine neredeyse tamamen sessiz hareket etmek, benzin kullanmamak ve sıfır CO2 ve NOX üretmek için Elektrikli Araç modunu kullanabilirsiniz.

RX 450h’nin hibrit aküsünün şarj etmenize gerek yoktur ve minimum hacim kaplar, böylece cömert bir bagaj hacmine sahiptir.

Üçlü LED Farlar

ÜÇLÜ LED FARLAR

Gelişmiş üçlü ‘L’ şekilli farlar, uzun ve kısa hüzme farlar için aynı LED ışık kaynağını kullanmaktadır. Benzersiz bir görünüm için altlarında Lexus’a özel LED Gündüz Sürüş Farları bulunur.

Deri / Ahşap Tasarım

DERİ/AHŞAP TASARIM

Isıtmalı direksiyon, deri ve ahşap direksiyon premium hissini arttıran diğer unsurlardır

Arka LED Lambalar

ARKA LED LAMBALAR

Güçlü ‘L’ şekilli LED’ler, RX’in arka köşelerinden bagaj kapağının ortasına kadar kristale benzer doğrusal aydınlatma sağlar. Bu ekstra geniş arka lambalar dikkat çekici görünüm sağlar.

Yamaha Tarafından Lazerle Kesilmiş Siyah Ahşap

YAMAHA’DAN LAZER KESİMLİ KOYU AHŞAP

Orta konsol ve kapı kaplamalarındaki ahşabı işlemek için yenilikçi lazer teknolojisi kullanılmıştır. Böylece bir alüminyum katman ortaya çıkar ve göz alıcı çizgili bir etki oluşturur. Bu ara parçalar özel olarak Yamaha’daki ustalar tarafından üretilmektedir.

20 İnç Alaşımlı Jantlar

20 İNÇ ALAŞIMLI JANTLAR

Farklı renkte ara parçalar ile kişiselleştirebileceğiniz bu yeni tasarlanmış 5 kollu jantlar ile yeni RX’inize kişiselleştirin.

Panoramik Cam Tavan

PANORAMİK CAM TAVAN

Büyük panoramik cam tavan RX’in iç mekanına açık havadaki özgürlük hissini ve gün ışığı alma imkanı sağlar.

Ayrıca araç içine taze hava almak için önde açılabilen tipte cam bölümü de bulunmaktadır.

Akıllı Park Sensörleri

AKILLI PARK SENSÖRLERİ

RX'in park sensörleri yalnızca size yolunuzda bir cisim olduğunu bildirmez. Ayrıca otomatik olarak aracınızı yavaşlatır ve fren yapmanız için sizi uyarır. Çarpışma durumu kaçınılmazsa da Fren Kontrolü RX'i durdurur.

Gelişmiş Aerodinamik Yapı

GELİŞMİŞ AERODİNAMİK YAPI

RX’in neredeyse tamamen düz alt gövdesi ve arka spoyleri sayesinde mükemmel aerodinamik özelliklere sahiptir. Toplam sürtünme katsayısını küçültmek için Lexus mühendisleri dış yan aynaları tekrar tasarlayıp aracın etrafındaki stratejik konumlara kanatçıklar eklediler. Bu hem denge ve yol tutuşunu geliştirdi, hem yakıt verimini artırdı hem de rüzgar sesini azalttı.

5 Yıldızlı Güvenlik Puanı

5 YILDIZLI GÜVENLİK PUANI

Yeni RX kategorisindeki en güvenli araçlardan biridir ve prestijli 2015 Euro NCAP testlerinden 5 yıldız almıştır. Ayrıca büyük bir SUV'un elde ettiği en iyi yaya koruma puanını almıştır.

4x4 Çekiş Sistemi / E-Four

4x4 ÇEKİŞ SİSTEMİ / E-FOUR

RX 200t’nin Aktif Tork Kontrolü AWD sistemi ön/arka taraflar arasında 100:0 ile 50:50 arasında optimum güç dağıtım oranı sağlar. RX 450h AWD modellerinde kesintisiz performans sunan ve zorlu arazilerde güvenle çekiş sağlayan E-FOUR teknolojisine sahiptir. Yenilikçi E-FOUR güç aktarma sisteminde, arka aksa takılı 50 kw gücünde motorun eklenmesi sayesinde istediğiniz an tork alabilirsiniz.

Ekstra Geniş Ön Cama Yansıyan Gösterge Ekranı

EKSTRA GENİŞ ÖN CAMA YANSIYAN GÖSTERGE EKRANI

Araç verileri renkli olarak doğrudan ön cama yansıtılır. Bugüne kadar Lexus’lara takılmış olan en büyük ön cama yansıyan Gösterge Ekranı (240 mm x 90 mm), gözünüzü yoldan ayırmadan navigasyon komutları veya müzik ayarları gibi verileri kontrol edebilmenizi sağlar.

Sürüş Modu Seçimi

SÜRÜŞ MODU SEÇİMİ

Orta konsolda bulunan Sürüş Modu Seçimi özelliği aracın verimi, dinamik sürüşü veya sürüş kalitesini maksimuma çıkarmak için ECO, NORMAL, SPORT S ve SPORT S+ modları arasında seçim yapabilmenizi sağlar. RX sürücüleri ilk kez motoru, hibrit sistemi, şasiyi ve klima işlevlerini ayarlamak için “customize” (kişiselleştirme) modunu kullanabilirler.

Geri Manevra Trafik Uyarı Fonksiyonu ve Frenleme

DAHA GÜVENLİ PARK ETME

Kör Nokta Monitörü, arkadan yaklaşan araçları algılayarak otoparklarda geriye doğru hareket etmeyi kolaylaştırır. Çarpışma olasılığı yüksekse, RX Fren Kontrolünü kullanarak aracınızın hasar görmesini engeller veya hasarı azaltır.

Daha Sağlam Şasi,Gelişmiş Yol Tutuşu

DAHA SAĞLAM ŞASİ, GELİŞMİŞ YOL TUTUŞU

Yeni RX güçlü şasisi, geliştirilmiş ön süspansiyonu ve yeni direksiyon teknolojisi sayesinde son derecede hassastır ve çok iyi tepki verir. Gelişmiş lazer vidalı kaynak ve birleştirme teknikleri ile bir arada kullanılarak çok yüksek dayanıklılığa sahip bir SUV üretilmiştir. Sürücülere çok hızlıyken bile gelişmiş yol tutuşu kabiliyeti sunmaktadır.

Lüks Klima / Nanoe® Teknolojisi

LÜKS KLİMA / NANOE® TEKNOLOJİSİ

RX'in içindeki ve dışarıdaki sıcaklığı sürekli takip ederek çığır açan ‘Lüks Klima’ sistemi otomatik olarak araç içi, koltuk ve direksiyon sıcaklıklarını ayarlar. Kızılötesi sensörler arka koltuktaki yolcuların vücut sıcaklığını takip eder, klima ve koltuk ısıtma/soğutma işlevlerini buna uygun olarak ayarlar. Ayrıca ödüllü nano® teknolojisi de havayı temizlemek ve koltukların kokusunu etkili bir şekilde gidermek için mikroskobik, negatif yüklü parçacıklar yayar. Aynı zamanda cildinizde ve saçlarınızda hoş bir nemlendirici etkisi vardır.

Deri Direksiyon

DERİ DİREKSİYON

3 kollu deri direksiyonda, parmaklarınızı koymanız için çıkıntılar ve elinize rahat bir şekilde uyacak şekilde optimize edilmiş bir kesit vardır. Soğuk sabahlarda ısıtma imkanı olan direksiyonda müzik sistemi, telefon, araç bilgi ekranı, ACC ve Şeritten Ayrılma Uyarısı (varsa) sistemleri entegre düğmeler ile kontrol edilebilir.

Mark Levinson®

MARK LEVINSON®

15 hoparlörlü Mark Levinson® Premium Surround sistemi ve GreenEdge™ teknolojisi, RX’in akustik özelliklerine uyarlanmıştır. MP3 dijital sıkıştırma işlem sırasında kaybolan sesi tekrar oluşturan Clari-Fi™ teknolojisine sahip benzersiz bir 7.1 dijital ev eğlence sistemi deneyimi sunar.

Uyarlanabilir Değişken Süspansiyon

UYARLANABİLİR DEĞİŞKEN SÜSPANSİYON

Daha etkileşimli bir sürüş için isteğe bağlı Uyarlanabilir Değişken Süspansiyon akıllı bir şekilde dört tekerlekteki sönümleme kuvvetlerini kontrol eder. Bu hem sürüş konforunu artırır, hem de yol tutuşu dengesini artırır.

LED Ortam Aydınlatması

LED ORTAM AYDINLATMASI

LED ortam aydınlatma lambaları,gece sürüş sırasında rahatlatıcı ve aynı zamanda kaliteli bir atmosfer oluşturmak için kapı, gösterge, ayak boşluğu ve diğer iç mekan bölgelerine takılmıştır. Işık miktarı, sürüş sırasında iç kapı kolları ve yansımaların gece görüş üzerindeki etkisini göz önünde bulundurarak optimize edilmiştir.

Kör Nokta Monitörü

KÖR NOKTA MONİTÖRÜ

Arka tampona takılı radar cihazları, dış yan aynalarında görülmeyen yan şeritlerdeki araçları algılar. Sürücü şerit değiştirmek için sinyal verdiğinde bir araç kör noktaya girerse, ilgili dikiz aynalarında uyarı sinyali görüntülenir.

On hava yastiği

ON HAVA YASTIĞI

Tüm RX modellerinde on hava yastığı ve emniyet kemeri ön gergileri bulunur. Çarpışma durumunda darbe şiddeti sensörleri uygun şekilde ön iki kademeli sürücü/yolcu hava yastıklarını ve yan hava yastıklarını çalıştırır. Ön koltuktaki yolcular da diz hava yastıkları ile korunur ve perde hava yastıkları yan pencereler boyunca uzanmaktadır.

EŞLEŞME YOK

Aramanızla eşleşen araç özelliği yok. Lütfen aramanızı genişleterek tekrar deneyin.

rx quote 200x200 white

YENİ LEXUS RX İLE GÖZALICI VE EFSANEVİ TASARIMIN SINIRLARIN ZORLARKEN, ÖNCEKİ RX NESİLLERİNİN DEĞERLERİNİ DE KORUYARAK DAHA İYİSİNİ YAPTIK.

Takayuki Katsuda, RX Baş Mühendisi

RX 450h F SPORT

rx fsport 450h

NEFES KESEN TASARIM

RX 450h F SPORT, cesur tasarımı ile efsanevi LFA süper otomobili ve F Performance modellerini, RC F ve GS F modellerini üreten ekip tarafından geliştirilen özel ayarlanmış yol tutuş özelliklerini bir araya getirmektedir. Sonuç, nabzınızın hızını artıracaktır. Aracın dışındaki geliştirmeler arasında özel desenli ön panjur, fren soğutma kanalları ve aracın yere basma kuvvetini artırmak için aerodinamik kanatçıklar bulunmaktadır.

Sportif odaklı kokpit içinde F SPORT'unuz ile mükemmel bir bağlantı hissi yaşayacaksınız. Elle dikilmiş sportif koltuklar, ergonomik sportif direksiyon simidi ve işlenmiş alüminyum pedallar müthiş bir his sunar ve önünüzdeki yolun keyfini çıkarabilirsiniz.

AKSESUARLAR

RX 450h'NİZİ LEXUS AKSESUAR SEÇENEKLERİYLE KİŞİSELLEŞTİRİN

AKSESUARLAR
Tümü
Dış
İç
Araç Bakımı
Güvenlik

EŞLEŞME YOK

There are no available accessories for this filter. Please select another filter.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN