concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

LF-C2 KONSEPTİ

LEXUS LF-C2 KONSEPT, 2014 LOS ANGELES OTOMOBİL FUARINDA GERÇEKLEŞEN 2+2 ROADSTER DÜNYA LANSMANIYLA GÖZLERİ KAMAŞTIRDI.

LF C2 cutout 960 001

Gün ışığının güzelliği, sıcak hava ve rüzgarlı yollar... Global lansmanını 2014 Los Angeles Otomobil Fuarı’nda yapan Lexus LF-C2, Lexus markasının geleceğe dönük cesur tasarım anlayışını yansıtır. LF-C2 markanın sürüş tutkusunu yansıtan lüks Grand Touring konseptinden de ilham almıştır.

Lexus ABD Grup Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü olan Jeff Bracken, "LF-C2 konsept, markamızın geleceğe dönük tasarım anlayışının tüm yönlerini yansıtıyor." diye başlıyor sözlerine ve şöyle devam ediyor: "Bu konsept otomobil dünyasının her köşesindeki tüketicilere Lexus'un duygulara seslenen tasarımlarının yanısıra olağanüstü bir sürüş deneyimine duyduğumuz tutkuyu gösteriyor."

SON DERECE ŞIK 2+2 OTURMA DÜZENİ

LF-C2 konsept otomobilin son derece şık 2+2 oturma düzeni sade ve basit spor otomobil fikrinden ilham almıştır. Sürücü ve yolcular otomobilin üstü açık tasarımı sayesinde virajlı yollarda otomobilin performans özelliklerinin keyfini çıkarırken rüzgarı saçlarında hissedebiliyorlar ki bu muhteşem bir duygu...

LF-C2'nin şık dış görünümünün altında yatan fikir, çeşitli yüzey biçimlerinin farklı ışık koşullarıyla etkileşime girmesidir. Tasarımcılar yarattıkları kenarlar, düz yüzeyler ve kıvrımlarla LF-C2'nin farklı açılardan ve farklı ışık koşulları altında farklı karakterler sergilemesine olanak sağladılar. Bu karakteristik Lexus'un katmanlı boya prosesiyle birleşince ortaya lüks bir GT'nin göz alıcı ve yenilikçi yorumu çıkıyor.

LEXUS RENGİ

Parlak, altın sarısı renk, çok katmanlı bir boya prosesiyle elde edilmektedir. İlk kat astar boyanın üzerine sırasıyla gümüş ve şeffaf kaplama uygulanmaktadır, onun üzerine de gümüşten yansıyarak göz alıcı bir parlaklık veren sarı tabaka. Tüm bunların üstüne ise son kat boya uygulanmaktadır.

LEXUS LOOK

LF C2 cutout 960 002

LF-C2'NİN ÖN IZGARASI LEXUS'UN İMZASI OLAN ÖRGÜ GÖRÜNTÜSÜ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Aracın ön panjurundaki tasarım farklı açılardan gelen ışığa göre aracın çizgilerinin değişik görünmesini sağlıyor. Aracın ön panjuru çok özel bir tasarıma sahip üçgen LED ön farların ve LF-C2 nin son derece şık L şeklindeki sinyallerinin arasında kalıyor. Ön tamponun tasarımında hem frenlerin soğutulmasına yardımcı olacak havalandırma kanalları bulunmaktadır, hemde yüksek hızlarda aracın önünün daha stabil kalmasını sağlayacak bir yapı sağlanmıştır. Aracın arka kısmıda oldukça şık. L şeklindeki arka stop lambası grubu, krom egzoz çıkışları ve yan difüzörler ile bileşimi aracın gerçekten çok şık görünmesini sağlıyor.

LF-C2 ön göğüs tasarımı, oldukça çekici bir tasarıma sahiptir ve sürücü için son derece kolay kullanılabilir bir şekilde tasarlanmıştır. Ön göstergeler, ortadaki multimedya ekranı veya analog saat, bir bakışta görebileceğiniz ve kontrolü son derece ulaşılabilir şekilde araç içine yerleştirilmiştir.

İÇERİSİNE ADIM ATIN

LF-C2 içine adım atan sürücü ve yolculara dış görümünün sportif şıklığını kusursuzca tamamlayan lüks ve geniş bir kabin sunmaktadır. Arka tampondan başlayıp kabin boyunca uzanarak ön konsola kavuşan orta konsol dış görünümün tasarımını kabin içine taşımaktadır.

LF-C2 ön konsol tasarımı, çekici ve kullanımı kolay gösterge paneli, orta konsoldaki Uzak Dokunmatik Ekran ile kontrol edilen merkezi görüntü monitörü ve klasik görünümlü analog hız göstergesi ile işlevsel basitliği yansıtmaktadır. Kalın deri kaplı direksiyon simidi ve vücut biçimine uygun koltuklar LF-C2 lüksünü doruğa çıkarır.

LF-C2'nin iç mekan tasarımcıları, önceliklerimizle uyumlu olarak güç ve basitliğin dengeli olduğu bir atmosfer geliştirmeyi tercih ettiler. Beyaz ve gri deri yüzeyler, pencerelerin altında iç mekan boyunca uzanan LED ışıkların dokunuşuyla yumuşak bir görünüm kazanıyor. LF-C2'nin davetkar kabini, göz alıcı bir roadster otomobilin açık hava heyecanını yüksek dozda Lexus lüksüyle harmanlıyor.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN