concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

AVANGART GÜZELLİK

LF-LC'NİN PARLAK  MAVİ RENGİ, AVUSTRALYA DOĞASININ RENGİNDEN ESİNLENİLEREK ÜRETİLDİ.

Ocak 2012'de düzenlenen North American Uluslararası Araba Fuarı'nda LF-LC'miz bütün bakışları üzerine çekti. Çevik, sportif ve atılgan, 'akıcı keskinlik' fikri üzerine tasarlanan otomobilİ tasarımcılar 'avangart güzellik' diye adlandırdı. Ekim 2012'de, Sidney'deki Australian Uluslararası Araba Fuarı'nda, ikinci çarpıcı Concept'imiz olan LF-LC 'blue'yu ortaya çıkarttık.

Opak mavi renk Avustralya doğasındaki renklerden esinlenerek üretilmiştir. Bu otomobilin çarpıcılığı, önümüzdeki yeni akım Lexus modellerinin tasarımları hakkında ipuçları veriyor. LF-LC Kaliforniya'daki Calty stüdyolarımızda tasarlandı; ön ızgara ve çarpıcı gündüz farlarıyla da spor araba tarzını baştan yaratıyor

LF LC cutout 960 001

YENİ NESİL ÖZGÜN TASARIMLARDAN İLHAM ALAN LEXUS TARİHİ İÇİN, BÜYÜK BİR DEĞİŞİMİN ORTASINDAYIZ

Karl Schlicht, Lexus Ürün ve Pazarlama Planlama Dairesi, Genel Müdür, 2012 Ocak

İLERİ TEKNOLOJİ

LF LC cutout 960 002

LF-LC KONEPT, HAFİF KARBON FİBER VE GELECEK NESİL HİBRİT POWERTRAIN DE DAHİL OLMAK ÜZERE İLERİ TEKNOLOJİLERDEN OLUŞUYOR

'Advanced Lexus Hybrid Drive' adı verilen sistem güçlü ve gelişmiş yüksek enerjili pil paketiyle birleştirilen verimli Atkinson çevrim yanmalı motor özelliklerine sahiptir. Birleştirilmiş LF-LC konseptin benzinli/elektrikli hibrit powertraini 372kW (500hp) üretir.

Uzaktan kontrol edilebilir ekran mekanizması LF-LC'nin kullanımını kolaylaştırır, 12.3 inç ikiz LCD ekran ile birçok şey yapabilirsiniz.

Ses sistemini, klima ayarlarını ve navigasyonu kontrol etmek için kullanılan arayüz sayesinde ekranda açılır kapanır dokunmatik bir klavye sunulur. Her kapıda bulunan benzer dokunmatik ekranlar pencereleri, aynaları, koltuk ayarlarını ve kişisel eylence ayarlarını kontrol etmeyi sağlar.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN