concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

LF-SA KONSEPTİ

LF SA cutout 960 001

Gelecek tasarım trendleri için Lexus tutkusunun bir örneği olan LF-SA Konsept, markanın cesur ve dugusal yönünü yansıtıyor.

Dünyada artık pek çok kişi giderek artan teknoloji ve sanal gerçekliği deneyimliyor. Bu anlayışla tasarlanan LF-SA Konsept, markanın tasarım felsefesi ile Lexus'un lüksünü tanımlayan sürüş keyfini biraraya getiriyor.

Günlük şehir içi sürüş sırasında hafta sonlarının maceracı ruhunu yansıtarak LF-SA Konsept, Lexus sürücülerinin sürüş konforundan keyif almalarını sağlarken, aynı zamanda on-board bağlantı, eğlence ve güvenlik sistemlerinden de zevk alacakları bir gelecek sunuyor.

LF-SA Konsept’in bu maceracı ruhu renk seçeneklerine de yansıyor. Yaldızlı gümüş dış cephe uzay araştırmalarına atıfta bulunurken, iç tasarıma da güneş tutulması esin kaynağı olmuştur.

DIŞ TASARIM

Lexus tasarımcıları yeni Lexus LF-SA Konsept'i 3,450mm uzunluğunda, 1,700 mm genişliğinde ve 1,430 mm yüksekliğinde tasarlamayı başararak gerçek bir şehir arabasının sahip olduğu çeviklik ve manevra kabiliyetini sağladılar. Tarzıyla sağlam ve kendinden emin.

LF-SA'nın yüzeyi her farklı açıdan bakıldığında daha farklı algılanan 'Time in Design' avangart yaklaşımı barındıran bir tarzı yansıtır.

Merkezdeki Lexus logosuna doğru yayılan açısal desen, güçlü hatlarının yanı sıra üç boyutlu bir şekil oluşturarak ön çamurlukları ve yan karoseri etkileyerek otomobilin duruşunu destekler.

Kaporta yüzeyi arasındaki kontrastlık, çamurluk üzerinde ve özellikle arka kısım üzerinde güçlü kırılmalar yaparak dinamizm duygusunu güçlendirir. Ayrıca gündüz farlarının tasarımı boyunca beliren ok ucu motifleri de Lexus’un tarzının bir imzasıdır.

İÇ MEKAN TASARIMI

LF-SA Konsept dinamik dış boyutlarına göre şaşırtıcı genişlikte bir iç mekana sahiptir. Bu ferahlık duygusunun anahtarı, tasarımcıların 'hafifliği manipülasyon'unda saklı...

LF-SA Konsept, 2+2 kabin düzeniyle sürücüye açık bir öncelik sağlar. Sabit sürücü koltuğu ile ayarlanabilir direksiyon ve pedallar alışılagelmişin dışında sürücüyü araca değil, aracı sürücüye yaklaştırır. Ayrıca, kaydırılabilir ön yolcu koltuğu da arka koltuklara erişimi sağlar.

Öte yandan, kaydırılabilir ön yolcu koltuğu, arka koltuklara erişimi sağlar.

Bilgi eğlence sistemi, hologram tarzı dijital gösterge ve geniş açılı Head-Up-Display de lüksü yaşamanızı sağlayan özelliklerden sadece birkaçı...

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN