concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

LEXUS UX CONCEPT

YENİ LEXUS UX CONCEPT 2016 PARİS MOTOR SHOW’DA DÜNYA LANSMANINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Lexus UX Concept, 2016 Paris Motor Show’da gözler önüne çıktı. Tasarımı Lexus Avrupa Tasarım Merkezinde gerçekleştirilen Lexus UX Concept, yaşadığı çevre ile içiçe olan, yenilikçi, şehirli kullanıcılara hitap ediyor.

Yolcu kabini içinde yenilikçi üretim tekniklerini geleneksel el işçiliği ile birleştiren UX Concept, olağanüstü sürüş deneyimi yaşatmak için hayal gücünü zorlayan bir teknolojiye sahip.

OLAĞANÜSTÜ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ İÇİN HAYALLERİN ÖTESİNDE BİR TEKNOLOJİYİ
ÇEKİCİ TASARIM İLE BULUŞTURAN UX CONCEPT

Ön göğüste bulunan ve yeni tasarlanan HMI teknolojisi, çevresi ile içiçe yaşayan ve çalişan kullanicilara yenilikçi, üç boyutlu sürüş deneyimi sunmaktadır.

Dijital ve analog bilgileri içeren ve kullanıcı arayüzü ile bunu buluşturan hologram yapı, sürücü kompartmanını şeffaf bir küre haline getirmektedir. Kristal yapıdaki dikkat çekici ön konsol, önde oturan sürücü ve yolcular için son derece rahat görülebilir şekilde klima ve diğer yol bilgilerini hologram gösterge üzerinde yansıtır.

Son teknoloji elektronik sistemleri de UX Concept üzerinde görülmektedir. Kendinden kararan camlar ve dış yan aynalar yerine kullanılan kamera sistemleri sayılabilir. Şeffaf kapaklar altına yerleştirilmiş tüm kontrol düğmeleri elektostatik özelliktedir.

Ön göğüsün yolcu tarafinda yer alan ve takıp çıkarılabilen ses sistemi, genç Lexus kullanıcılarına olağanüstü deneyimler yaşatacaktır.

AMACIMIZ MÜŞTERİ GÖZÜNDE YENİLİKÇİ, ÜÇ BOYUTLU VE OLAĞANÜSTÜ DENEYİM SUNAN YENİ NESİL KOMPAKT CROSSOVER BİR ARAÇ YARATMAKTI.

Stephan Rasmussen, Tasarımcı, Lexus Avrupa Tasarım Merkezi, ED2

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN