concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

USTA İŞÇİLİK

HARİKA OLANI YARATMAK

OTOMOTİV TESİSLERİMİZ DÜNYA ÇAPINDA GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ, YENİLİKÇİ SÜREÇLER VE YÜKSEK KALİTE ÜRETİM İLE TANINMIŞTIR. DİĞER YANDAN JAPON KÜLTÜRÜN EN DERİN KÖKLERİNE İNEN BİR ALAN OLAN EL İŞÇİLİĞİMİZ İLE DE ÜN KAZANDIK.

Her şey birkaç yıl önce 10 Takumi'nin (ustalar) lider modelimiz LS dahil çeşitli modellerimizin üretildiği Tahara tesisimize alınmasıyla başladı.

Kabaca "zanaatkar" anlamına gelen eski Japonca bir kelime olan Takumi tüm otomotiv sektörü genelinde büyük bir saygı görmektedir. Takumi'ler bizzat elleri ve gözleriyle Tahara'dan çıkan araçların emsalsiz standartları karşılayacak şekilde üretilmesini ve tamamlanmasını sağlamakla görevlendirilirler. Beraberlerinde başka bir avantajı da getirirler: becerileri çok sayıda robot fonksiyonu için sayısallaştırılıp programlanmış ve böylece hassasiyet standartlarının çıtası çok daha yükseklere çekilmiştir.

Bu gelişme aynı zamanda Takumi'lerin yeteneklerinin mekanik şekilde diğer tesislere son derece transfer edilebilir olduğu anlamına gelmektedir. RX'in üretildiği Kyushu fabrikamız bu şekilde faydalanan merkezlerimizden biridir ve buna ek olarak kendi elit teknisyen grubunu geliştirmektedir.

Tahara'da 10 Takumi'den her biri becerisinin özel bir alanda uygular. Burada üç temel alana hızlı genel bakış sunuyoruz.

KENDİ KENDİNİ ONARAN BOYANIN SON KATINI UYGULAMADAN ÖNCE HER BİR ARAÇ ELLE ZIMPARALANIR - BÖYLECE EN İPEKSİ VE YUMUŞAK DOKU ELDE EDİLİR.

Naoaki Nunogaki

TASARIM FELSEFEMİZİN MERKEZİNDE VE TÜM OTOMOBİLLERİMİZİN DOĞASINDA BULUNAN İNCE BİR DENGEYE SAHİP İKİ KONSEPT VARDIR - "İLERİ TEKNOLOJİ" VE "USTALIK".

Naoaki Nunogaki, Genel Müdür, Tokyo Tasarım Bölümü
design philosopy thumb 001

MOTOR TERTİBATI

Burada görevli olan Takumi örnek bir motor seçerek her bir parçanın durumunu mikron seviyesinde kontrol eder ve her bir model için doğru ses rezonansını sağlar. Ayrıca bizzat bir araya getirilen tüm motorları çalıştırır ve sesteki değişkenlikleri tespit etmek için stetoskopla içeriden gelen sesleri dinler.

BOYA ALANI

Burada ayna etkisi yaratmak için elle ıslak cilalama sanatı dahil boya uygulamasında uzman bir usta çeşitli aydınlatma koşullarında dış boya kaplamasını inceler. Tüm gövdede yüzey akışını incelemek için özel bir aydınlatma tüneli kullanır ve bunu ekibin CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) görüntülerindeki teorik ideallerle karşılaştırır. Sonuç ise en ufak pürüzlerin bile yer almadığı bir yüzey.

design philosopy thumb 002
design philosopy thumb 003

DİNAMİKLER

Araç dinamiklerinden sorumlu bir Takumi de vardır. Kendisi belki de en çok kıskanılan işi yapıyor; ön üretimdeki ve üretimdeki Lexus modellerinin, prototiplerin ve rakip araçların test sürüşlerini yapıyor ve sürekli analizler gerçekleştirerek iyileştirmeler için fikirler sunup geri bildirimde bulunuyor. Böylece sürüş, direksiyon hakimiyeti ve ses alanlarında optimuma ulaşılıyor.

Simon Humphries

LEXUS TASARIM FELSEFESİNİN TEMELİ TEKNOLOJİK AÇIDAN GELİŞMİŞ ANCAK BİR O KADAR DA İNSANİ ÖZELLİKLERE SAHİP OLMAK, ÇARPICI ANCAK BUNA RAĞMEN ARTİSTİK TASARIMI YARATMAKTIR.

Simon Humphries, Grup Müdür, Global Tasarım Yönetimi Bölümü

LEXUS L-FINESSE TASARIMI

KUSURSUZ SEZGİ, ZEKİ SADELİK, ŞAŞIRTICI ZARAFET

İŞTE L-FINESSE'NİN ALDATICI SADELİKTEKİ TANIMI: USTALIKLA UYGULANAN MODERN TASARIM VE TEKNOLOJİ ELBETTE LEXUS FELSEFESİ BU KADAR BASİT DEĞİL - ANAHTAR KELİME İSE USTALIK.

seamless anticipation

KUSURSUZ SEZGİ

Japonların misafirperverlik ruhunu ortaya koyan Omotenashi konseptini tam anlamıyla yansıtarak kişinin ihtiyaçlarını ve arzularını karşılamaktan çok daha fazlasını yapıyoruz. Bunları kusursuz bir şekilde seziyoruz. Bu şekilde gereken neyse gerektiğinde daima ordadır - bu ister kusursuz ve esnek güç isterse ayrı bir şekilde yol gösteren iç aydınlatma dizisi olsun. Hepsi müşteriyi tüm Lexus deneyimlerinin merkezine yerleştirir - her bir dakikası sakin, tamamen kontrollü ve keyif verici.

incisive simplicity

ZEKİ SADELİK

Lexus olarak otomotiv teknolojisi ve tasarımının olasılıklarını sürekli olarak genişletiyoruz. Bu bizim için bir zorluk teşkil etse de yarattığımız her şeyin getirdiği zorluk ne olursa olsun sezgisel olarak keyifle kullanılması ve görülmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle amacın ve ifadenin saflığını ortaya çıkarmak için zorluğu azaltıp kolaylaştırıyoruz. Sonuç ise ZEKİ SADELİK - başlı başına saf haz.

intriguing elegance

ŞAŞIRTICI ZARAFET

Tüm Lexus araçlar göze çarpma ve bakışları toplama gücüne sahiptir. Ancak aynı zamanda dikkat çekerler ve dikkati üzerlerinde tutarlar - çünkü baktıkça deneyime daha fazka kendinizi kaptırırsınız. Aslında Lexus tasarımcıları "görsel seyahatlerden" bahsederler. Zarif kaportanın kapladığı geniş alan merak uyandıran detaylara ve dinamik hız değişimlerine karışır. İfadenin samimi cesareti kati surette dengeli rahatlık ile kaynaşır. Aynı anda hem hareketi hem de durgunluğu hissedersiniz. İşte buna Şaşırtıcı Zarafet diyoruz.

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN