concept cars

KONSEPT
OTOMOBİLLER

Lexus konsept otomobilleri geleceğin tasarımları konusunda merak uyandıran kesitler sunuyor.

Dizayn İnavosyonu

DIZAYN
INAVOSYONU

Lexus’un dizayn ve inovasyon anlayışını inceleyin.

Hibrit Otomobiller

HIBRIT
OTOMOBILLER

Lexus Hybrid: Elektrikli motor ve benzinli motorun akıllı buluşması

lexus showroom

LEXUS
SHOWROOM

Lexus showroomlarımız hakkında detaylı bilgi alın

YENİ LFA

2010'DA TOKYO ULUSLARARASI MOTORSHOW ETKİNLİĞİNDE LANSE EDİLEN LEXUS LFA BÜYÜLEYİCİ BİR TEKNİK BAŞARI! TEK BAŞINA YENİ STANDARTLARI BELİRLEYEN VE 21. YÜZYILDA SUPERCAR MODELİ YENİDEN TANIMLAYAN BİR OTOMOBİL.

intro lfa

Acımasız, custom V10 motora hafif karbon fiber konstrüksiyon ve üstün ezgisel sürüş elik ediyor. Yolda ilham veren bir sürüş sunuyor. Pistte ise tüyler ürperten, asla kesilmeyen hızlanma (sadece 3,7 saniyede 0-100 km/sa) ve tükenmez güç rezervi (en yüksek hız 325 km/sa) sunarak harekete geçiyor.

LFA, yolda ilham veren bir sürüş sunuyor. Pistte ise tüyler ürperten, asla kesilmeyen hızlanma (sadece 3,7 saniyede 0-100 km/sa) ve tükenmez güç (en yüksek hız 325 km/sa) sunarak harekete geçiyor.
Üretim kesinlikle sınırlı - bu olağanüstü supercar modellerden dünyada sadece 500 tane olacak. LFA Lexus'un en yetenekli tasarımcılarının ve mühendislerinin takıntılı mükemmellik arayışıyla geçen on yılın meyvesidir.

Quote light

BU ARAÇLA İLGİLİ FİKRİMİ DEĞİŞTİRMEYECEĞİM. ŞİMDİYE DEK KULLANDIĞIM EN İYİ OTOMOBİL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

Jeremy Clarkson, Top Gear, BBC, Şubat 2013

BİR SUPERCAR MODELİNİN DOĞUŞU

AMAÇ ÜSTÜN SÜRÜŞ DENEYİMİNİ VE TASARIM FELSEFEMİZİN NİHAİ ANLATIMINI YARATMAKTI. LFA’DEKİ 10 BİN PARÇANIN HER BİRİ BENZERSİZ VE ÖZELDİR VE SADECE ONUN İÇİN BÜYÜK ÖLÇÜDE EL İLE MONTE EDİLMİŞTİR.

On yılın rüyasının, inovasyonun, tasarımının ve mühendisliğinin sonucu olan LFA mümkün olanın sınırlarını zorluyor. Şık aerodinamik gövdesinin ilk prototiplerinde bu kısım alüminyumdan yapılmıştı ancak bu hafif metal bile üstün performansa ulaşmak için fazla ağır kabul edilmişti.

Dolayısıyla bunun yerine yaratıcı bir adımla bunu özel olarak formüle edilen, ultra hafif ancak çok sert Karbon Fiber Takviyeli Plastik ile değiştirmeye karar verildi. Bu benzersiz malzemeyi başka bir yerden tedarik etmek yerine katı kalite kontrollerine uyum sağlamak adına kendi yenilikçi karbon tezgahı üretim sürecimizi geliştirdik.

haruhiko2

SON ON YILDA ŞİMDİYE DEK YAPILMIŞ EN İYİ SPOR ARABALARA MEYDAN OKUYACAK DÜNYA STANDARTLARINDA BİR LEXUS SUPERCAR YARATMA TUTKUSUYLA ÇALIŞMAKTAYIZ.

Haruhiko Tanahashi, LFA baş mühendisi

BİR BULUŞ ŞAHASERİ

v10 power

V10 GÜCÜ

LFA'nın kalbinde ısmarlama, el yapımı, 4,8 litre V10 doğal emişli motor bulunuyor. Almanya'daki ünlü Nürburgring yarış pistinde mükemmel olması için test edilen ve son rötuşları yapılan araç hiçbir konvansiyonel analog gösterge paneli takometresinin yetişemeyeceği hızlar açıkabilmektedir. Kontrolsüz güç, güç değildir ve harika V10 şimşek hızında, altı vitesli Otomatik Sıralı Vites Kutusuna sahiptir.

art of noise

GÜRÜLTÜ SANATI

LFA'nın Baş Mühendisi Haruhiko Tanahashi arabanın ensedeki tüyleri ürperten sesini "bir meleğin kükremesi" olarak tanımlıyor. Ve bu tüyler ürpertici kükreme de rastlantı değil. Yamaha'nın müzik enstrümanları bölümü ile birlikte çalışan mühendisler emiş manifoldu kapağındaki eşsiz şekillere sahip kanalları kullanarak LFA'nın motor notasını keyif veren mükemmel bir tizliğe ayarladılar.

hot seat

SÜRÜCÜ KOLTUĞU

LFA'nın dramatik, yere yakın kokpiti en kaliteli malzemeler kullanılarak elle hazırlanmıştır. Gösterge kümesini tek bir ölçme aleti domine ediyor - animasyonlu takometre. Dizüstü bilgisayar tipi TFT ekrana sahip olan bu alanın görünümü sürüş moduna göre değiştirilebilir. LFA yüksek performanslı sport moda geçerken, ekrandaki rakamlar daha büyük ve koyu bir hal alır; ön taraf düzensiz bir şekilde değişir ve kırmızı çizgi aramanın üstüne hareket eder.

hand crafted

EL YAPIMI

Tüm başyapıtlarda olduğu gibi her bir V10 motoru da el yapımıdır ve LFA'dan sorumlu özel Lexus ekibindeki ilgili mühendis tarafından imzalanır. Aynı otomotiv vizyonerleri grubu bu rakipsiz supercar modellerinin her birini sabırla ve özenle işledi. Mükemmellik arayışlarında Lexus serisindeki diğer araçlar arasına giren yenilikçi teknikler ve malzemeler geliştirdiler.

body sculpting

GÖVDE MODELLEME

Karbon Fiber Takviyeli Plastikten (CFRP) benzersiz bir inşaat malzemesi geliştirilmesi ile LFA estetik avantaja sahip oldu, ağırlığı azaldı ve sağlamlığı arttı. Hafifliği ve yüksek gücü yetenekli Lexus tasarımcılarına metal bir gövdeyle mümkün olmayacak konturlar ve kıvrımlar yaratmak için ilham verdi. Böylece Lexus L-Finesse tasarım felsefesi tamamen yeni bir seviyeye taşındı.

breaking the mould

EZBER BOZUYOR

Optimum ağırlık dağılımı için LFA'nın ideal ön-arka dengesi 48:52'dir ve böylece supercar dinamik potansiyelinin tamamından faydalanabilir. Kilit parçalar mümkün oldukça yere yakın takılmıştır - böylece eşi benzeri görülmemiş bir alçak yerçekimi merkezi elde edilerek araç yola adeta zamklanır. Bu araba aşırı hızda kendinden emin kontrol sağlayarak Nürburgring'in zorlayıcı virajlarını aşabilir.

lfa clip masterpiece orange
clarkson2

BU KADAR ÜST SINIF, GÖRKEMLİ, AYRINTILI VE MÜKEMMEL BİR ARAÇ SÜRMEYELİ ÇOK UZUN ZAMAN OLDU.

Jeremy Clarkson, Top Gear, BBC, Şubat 2013
haruhiko

LFA KENDİSİNDEN ÖNCEKİLERİN AKSİNE SAFKAN BİR SUPERCAR. ŞAŞIRTICI DERECEDE HAFİF, GÜÇLÜ VE DENGELİ YAPISIYLA TEK BİR HEDEF İÇİN TASARLANDI - GERÇEK ANLAMDA ÜSTÜN BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ SUNMAK.

Haruhiko Tanahashi, LFA baş mühendisi

Size en iyi deneyimi sunmak için sitemizde çerez uygulaması bulunmaktadır. Eğer ayarlarınızı değiştirmeden devam ederseniz çerez kullanımımız devam edecektir. Teşekkür ederiz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN