2017 lexus valerian hero01

LEXUS "VALERIAN VE BİN GEZEGEN İMPARATORLUĞU" FİLMİ İLE BİLİM KURGU DÜNYASINA GİRİYOR

"Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu", Avrupa'dan çıkan en büyük film prodüksiyonlarından biri. Lexus da bu filmde başrollerden birinde. Luc Besson tarafından 2017'de yönetilen bilimkurgu filmi için yaratıcı ekipler günümüzden 700 yıl sonrasında var olan Valerian dünyasına uygun bir araç hayal ettiler. Sonuçta Lexus SKYJET ortaya çıktı.

2800 YILINA GİDELİM

Tek koltuklu SKYJET, Miami'deki Lexus etkinliğinde tanıtıldı. Burada en yeni lüks ürünlerimiz ve yaşam tarzı etkinliklerimiz sunuldu. SKYJET Valerian ekibi ile birlikte, 28. yüzyılda gerçek olabilecek bir aracı tasarlamak için geliştirildi.

Miami'deki 2017 Lexus Lifestyle etkinliğinde, 2017'de çekilen "Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu"nun başrol oyuncusu Dane DeHaan SKYJET uzay aracını tanıtarak tüm dünyaya gelecekte bizleri nelerin beklediğini gösterdi.

Filmin yaratıcı ekipleri, Lexus'taki tasarımcılarımız ile birlikte çalışarak çağdaş tasarım öğeleri eklediler (bazılarını siz de fark edebilirsiniz) ve SKYJET'e son halini vermek için mevcut efsanevi modellerden uyarlamalar yaptılar. Son tasarımda Lexus'un benzersiz "silindirik" panjurunun farklı bir yorumu ve merakla beklenen 2018 model Lexus LC coupe'nin atletik ve aerodinamik şeklinden ilham alan far tasarımı bulunuyor.

Valerian yaratıcı ekibi, konsept modelin içini tasarlarken yapay zeka ve gelişmiş HMI (insan-makine arabirimi) teknolojilerimizden ilham aldı. Senaryoya göre araç geleceğe ait hayali bir enerji kapsülü kullanıyor. Burada da Lexus'un yenilikçi hidrojen yakıt hücresi teknolojisinden ilham alındı.

MÜTHİŞ KOVALAMACA SAHNELERİ

Dane tanıtım sırasında şunları söyledi: "Her zaman Luc Besson ile çalışmayı istemişimdir. Kendisi filmlerindeki tüm ayrıntılara odaklanıyor ve konuyu olabilecek en yaratıcı şekilde filme döküyor. Lexus ile SKYJET konusunda yapılan işbirliği buna harika bir örnek. Valerian'ın Skyjet ile yapılan müthiş kovalamaca sahneleri, kesinlikle filmdeki en heyecan verici anlar olacak.”

Kopyanın sunumu dramatik bir ışık gösterisi ile düzenlendi ve ardından Dane sahneye çıkarak SKYJET ile yapılan çekimleri ve birlikte oynadığı Cara Delevingne ve yönetmen Luc Besson ile sette çalışmalarından bahsetti.

Lexus Uluslararası Marka Pazarlama Başkanı Spiros Fotinos ile yapılan işbirliği hakkında şunları söyledi: "Luc Valerian ile ilgili fikirlerini bize ilk anlattığında, sıradan olanın ötesine geçme ve harika deneyimler sunma konusundaki tutkumuzu paylaştığı ortadaydı. SKYJET'in tasarım ve teknolojilerine yardımcı olmak, Lexus açısından heyecan verici bir görevdi. Markamızın inanılmaz bir hikayenin parçası olmasının yanı sıra, tasarımcı ve mühendislerimize uzay aracı üzerinde çalışacakları söylendiğinde suratlarındaki ifadeyi de görmüş olduk!"

Lexus, filmin Temmuz 2017'deki yayınlanma tarihine kadar önümüzdeki yedi ay boyunca filmin hayranlarını Valerian dünyasına daha da yakınlaştıracak çeşitli harika deneyimlere ev sahipliği yapacak.

"VALERIAN VE BİN GEZEGEN İMPARATORLUĞU" hakkında daha fazla bilgi için:

VALERIAN'I KEŞFEDİN

Hikayesi Fransız klasik grafik roman serisi "Valerian and Laureline"e dayanan bu kaynak içerik, yenilikçi yazar ve yönetmek Luc Besson tarafından destansı, sinematik bir bilimkurgu serisine dönüştürülüyor. Valerian (Dane DeHaan) ve Laureline (Cara Delevingne) insan bölgelerinin yönetiminde çalışan galaktik özel ajanlar ve görevleri evrende düzeni korumak.

Komutanlarından (Clive Owen) aldıkları görev üzerine Valerian ve Laureline kozmik Alpha şehrinde bir görev için yola çıkıyor. Burası evrenin her yerinden gelen binlerce farklı türün yaşadığı, sürekli olarak genişleyen bir metropol. Bin gezegenin şehri olan Alpha'nın merkezinde şehrin barışçıl varlığına tehdit oluşturan gizemli ve karanlık bir güç var. Valerian ve Laureline bu kötülüğü bulmak ve hem Alpha'nın, hem de tüm evrenin geleceğini korumak zorunda.

Next steps