2017 lda finalists thumb

LEXUS TASARIM ÖDÜLLERİ 2017 FİNALİSTLERİ AÇIKLANDI

Lexus International, Lexus Tasarım Ödülleri 2017 ödüllerinin 12 finalistini açıkladı. Lexus, ilk olarak 2013 yılında daha iyi bir gelecek kurmak için gereken fikirleri teşvik etmek için başlatılan bu çalışma ile dünya çapında yeni tasarımcıları ve yaratıcı kişileri destekleyen bu uluslararası tasarım yarışmasının 5. yıldönümünü kutluyor. Lexus Design Award 2017'ye "Ve Aynı Zamanda" konusu ile 63 ülkeden 1.152 proje katıldı.
Lexus yenilik felsefesinin bir parçası olan "VE AYNI ZAMANDA", özellikle bu Lexus etkinliğinin 5. yıldönümü için son derece uygun. "Yet" (Ve Aynı Zamanda) bizi görünürde uyumsuz gibi olan hedefleri bir araya getirerek sinerji etkisini keşfetmeye teşvik eder, tıpkı ferah ve aynı zamanda aerodinamik tasarım gibi. "Yet", birbiriyle çelişen öğeleri uyumlu hale getirerek yenilikçi tasarım ve teknolojide sınırları zorlar ve dünyaya yeni ve harika deneyimler getirir.
Kasım 2016'da dünyaca tanınmış tasarımcılar ve yaratıcı rehberlerden oluşan bir panel bir araya gelerek katılımcıları değerlendirdi. Kapsamlı bir değerlendirme ve görüşmeler sonucunda jüri 12 finalist seçti.
Bu 12 finalist içinden aşağıdaki dördü dünyada tanınmış yaratıcı kişiler tarafından desteklenerek tasarımlarını prototip haline getirmeleri için seçildi.
Lexus Tasarım Ödülleri 2017, yukarıdaki dört finaliste yaratıcı anlamda rehberlik sağlamak için dört tanınmış rehber ile çalıştı: mimar ve multi disipliner tasarımcı Neri & Hu, tasarımcı Max Lamb, tasarımcı/mimar Elena Manferdini ve sanatçı/Mimar Snarkitecture. Kendileri geçen yılın finalistlerine de rehberlik etti.
Tamamlanan dört prototip bu yıl Milano Tasarım Haftasında Lexus sergisinin bir parçası olarak sergilenecek ve burada diğer sekiz finalistin tasarımlarını içeren sunum panoları da olacak. Etkinlik 3 Nisan (basın ve ödül sunum günü) ile 9 Nisan arasında gerçekleşecek. 3 Nisan'da finalistler tasarımlarını jüriye ve uluslararası medyaya sunacak. Jüri dört prototipi değerlendirecek ve birinciyi duyuracak, böylece Lexus Tasarım Ödülleri 2017 ödül sürecinin en önemli anına gelinecek
Daha fazla bilgi ve resimler için:
Lexus Tasarım Ödülleri İnternet sayfası: https://www.lexus-int.com/lexus-design-award
Instagram: @lexusdesignaward
Resmi hashtag'ler: #LexusDesignAward; #MilanDesignWeek;