2017 lda judges hero

LEXUS DESIGN AWARDS 2017 JÜRİSİ

PAOLA ANTONELLI - Küratör

Antonelli, 1994 yılında The Museum of Modern Art'a katıldı. Kendisi Mimari ve Tasarım Bölümü Kıdemli Küratörüdür ve ayrıca bu müzenin Araştırma ve Geliştirme Direktörüdür. TED, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu ve çok sayıda uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılmıştır. Amacı dünya üzerindeki olumlu etkisi tamamen kabul edilene ve fayda elde edilene kadar tasarım konusunun daha iyi anlaşılmasını sağlamaktır. Şu anda çağdaş tasarım ile ilgili çok sayıda gösteride çalışıyor ve States of Design adlı çeşitlilik ve günümüzdeki tasarım alanlarının çeşitliliği ile ilgili bir kitap üzerinde çalışıyor.

2017 lda judges paola antontelli

ARIC CHEN - Küratör

Aric Chen, Hong Kong'un West Kowloon Cultural District bölgesinde inşaatı devam eden yeni görsel kültür müzesi M+'da Mimari ve Tasarım Baş Küratörü. Daha önce Beijing Tasarım Haftasında Kreatif Direktör olarak görev yaptı ve bu etkinliğin 2011 ve 2012 yıllarında başarıyla tekrar gerçekleştirilmesini sağladı. Chen müze ve biyenallerde ve uluslararası etkinliklerde çok sayıda sergi ve projede küratörlük ve organizatörlük yaptı. The New York Times, Monocle, Architectural Record ve PIN-UP gibi yayınlara sık sık katkıda bulunuyor.


 

 
  2017 lda judges aric chen

TOYO ITO - Mimar

Ito University of Tokyo, Mimari Bölümünden 1965 yılında mezun oldu. Önemli çalışmaları: Sendai Mediatheque, Tama Art University Kütüphanesi, Hachioji, Taiwan University, College of Social Sciences (Tayvan Çin Cumhuriyeti), 'Minna no Mori' Gifu Media Cosmos, vb. Devam etmekte olan projelerinden bazıları: National Taichung Theater (Tayvan), Aomori Prefectural Sports Park Athletic Field ve diğerleri. Aldığı çok sayıda ödül arasında Japonya Mimari Kurumu Ödülü, Venedik Biyenali'nde Golden Lion, The Royal Institute of British Architects'te Royal Gold Medal ve Pritzker Mimari Ödülü.


 

 
  2017 lda judges toyo ito

BIRGIT LOHMANN - designboom Baş Editörü

Hamburg'da doğan Lohmann, Milano'ya taşınmadan önce Floransa'da endüstriyel tasarım okudu ve Milano'da 1987'den beri yaşıyor ve çalışıyor. Çeşitli İtalyan mimar ve uzman tasarımcı için tasarımcı ve ürün geliştirme müdürü olarak çalıştı. Ayrıca adalet bakanlıkları ve uluslararası müzayede evleri için tasarım tarihçisi olarak çalıştı. Bir araştırmacı ve akademisyen olan Lohmann, çeşitli itibar sahibi uluslararası üniversitelerde endüstriyel tasarım konusunda seminerler verdi. 1999'da şu anda Baş Editörü olduğu Designboom'u kurdu. Kendisi aynı zamanda Eğitim Amaçlı Programlama Başkanı ve Uluslararası Sergiler Küratörü.


 

 
  2017 lda judges birgit lohmann

ALICE RAWSTHORN - Tasarım Eleştirmeni

Alice Rawsthorn uluslararası New York Times ve Frieze'de tasarım hakkında yazılar yazıyor. En son kitabı Hello World: Where Design Meets Life (Merhaba Dünya: Tasarım ile Yaşamın Birleştiği Yer) tasarımın hayatımızda geçmişte, şu anda ve gelecekte neden olduğu etkiyi araştırıyor. TED ve Davos, İsviçre'deki Dünya Ekonomik Forumu gibi uluslararası etkinliklerde tasarım hakkında konuşmalar yapıyor. Londra'da yaşayan Alice, Chisenhale Gallery'nin ve çağdaş dans grubu Michael Clark Company'nin yönetim kurulu başkanı ve Whitechapel Gallery'nin yönetim kurulu üyesi. Kendisine tasarım ve sanata olan katkılarından dolayı Order of the British Empire (OBE) madalyası verildi.


 

 
  2017 lda judges alice rawsthorn

YOSHIHIRO SAWA - Küratör

Yoshihiro Sawa, Kyoto Institute of Technology'nin Mühendislik ve Tasarım Bölümünden mezun oldu. 1980'de Toyota Motor Corporation'a katıldığından beri Küresel Tasarım Baş Sorumlusu, Planlama Bölümü gibi tasarım ile ilgili görevlerde bulundu. Nisan 2016'da Lexus International'ın Genel Başkan Yardımcısı oldu.


 

 
  2017 lda judges yoshihiro sawa