2017 lda mentor hero

LEXUS TASARIM ÖDÜLLRİ REHBERLERİ

NERI & HU - Mimar ve Multi Disipliner Tasarımcılar

Şangay'daki Neri & Hu Design and Research'ün kurucuları olan Lyndon Neri ve Rossana Hu, mimaride yeni bir paradigma oluşturmak için çakışan tasarım disiplinlerini içeren uluslararası projelerde çalışıyor. 2014 yılında Wallpaper* Neri & Hu'yu 2014 Yılın Tasarımcısı seçti. 2013'te ABD'de Interior Design Hall of Fame'e alındılar. Neri & Hu araştırmanın çok önemli bir tasarım aracı olduğuna, çünkü her projenin kendine özgü bağlam konuları olduğuna inanıyor. Mimari, iç mimari, ana planlama, grafik ve ürün tasarım hizmetleri sunan Neri & Hu, binalar ile ilgili çağdaş sorunların klasik mimari sınırlarının ötesine taştığının farkında. Neri & Hu'nun çalışmaları, formülize edilmiş bir tasarımdan başlamak yerine deneyim, ayrıntı, malzeme, biçim ve ışığın dinamik etkileşimine dayanıyor.


 

 
  2017 lda mentor neri hu

MAX LAMB - Tasarımcı

Max Lamb'in çalışmaları kırsal manzaralar üzerinde çalışma geleneği ile ilgili. Kumsalı dökümhane, taş ocağını atölye, Chatsworth malikanesinin kesilmiş porsukağaçlarını konu ve kaynak malzeme olarak kullanıyor. Şehirlerden de aynı derecede etkileniyor ve farklı ortamlara uyum sağlama ve tepki verme yeteneği zaman ve konumlarına göre benzersiz tasarımlar ortaya koyabilmesini sağlıyor. Max tek bir malzeme veya işleme bağlı değil, ayrıca tasarımı sorunları çözmek için bir yöntem olarak da görmüyor. Bunun yerine bir malzemenin özelliklerinden yararlanarak doğal eğilimleri ve güzelliğini ortaya çıkarıyor. Hem ileri teknoloji, hem de düşük teknolojili yöntemler kullanıyor. Kendisi hem bir tasarımcı, hem de bir üretici ve projenin ölçeği veya karmaşıklığına bağlı olarak dökümhaneler ve fabrikalar ile birlikte çalışıyor. Ancak uyguladığı ilkelerde bir süreklilik var. Malzemeye sadık, işlemi, insan yeteneklerini ve sınırlarını takdir ediyor.


 

 
  2017 lda mentor max lamb

ELENA MANFERDINI - Tasarımcı ve Mimar

Venedik ve Kaliforniya'da ofisleri olan Atelier Manferdini'nin sahibi ve kurucusu olan Elena Manferdini ABD, Avrupa ve Asya'da tasarım, sanat ve mimari projeleri gerçekleştirdi. Bunlardan biri de Los Angeles'daki Museum of Contemporary Art'ın çadır alanı. Şirketi Swarovski ve Sephora gibi dünyaca tanınmış şirketler ile birlikte çalışmalar gerçekleştirdi ve çalışmaları Elle, Vogue ve the New York Times gibi dergi yayınlarda tanıtıldı. Şu anda Southern California Institute of Architecture'da Öğrenci Kurumu'nda görev yapıyor. Dünya çapında sergilere katılıyor ve MIT, Princeton, Tsinghua University ve Bauhaus'ta dersler veriyor. Yakın zamanda orijinal sanat çalışmalarının üretiminin desteklenmesi için 2013 COLA Bursu'nu aldı. 2011'de Amerika Birleşik Devletleri'nden itibarlı bir yıllık burs aldı ve Alessi için gerçekleştirdiği Blossom adlı tasarım Good Design Award ödülüne layık görüldü.


 

 
  2017 lda mentor elena manferdini

SNARKITECTURE - Sanatçı ve Mimarlar

2008'de Daniel Arsham ve Alex Mustonen Snarkitecture'ı kurdu. Bu oluşum işbirliği üzerine kurulu ve deneysel projeler ile sanat ve mimari arasındaki bölgelerde çalışıyor. New York'taki Cooper Union'daki öğrencilik günlerinden beri sanat ve mimarinin kesişmesi konusuna ilgi duyuyorlardı ve ilk aldıkları iş Dior Homme içindi. Adını Lewis Carroll'ın harika şiiri "Köpan Avı"ndan (The Hunting of the Snark) alan Snarkitecture kalıcı ve mimari boyutlu projeler ve yeni ve yaratıcı amaçları olan işlevsel cisimler tasarlıyor, görenlerin doğrudan çevre ile etkileşime girmesini sağlayan hayret ve etkileşim anları oluşturuyor. Sıradan şeyleri sıra dışı şeylere dönüştüren Snarkitecture, mimarinin beklenmedik şeyler yapabilmesini sağlıyor.


 

 
  2017 lda mentor snarkitecture