2018 lexus lda call for entries hub asset

LEXUS TASARIM ÖDÜLLERİ 2018 – ADAYLAR KABUL EDİLİYOR

Lexus olarak tasarım ile daha iyi bir dünya oluşturma hedefimizi sürdürerek Lexus Tasarım Ödülleri 2018'e adayları bekliyoruz. Bu yılın yaratıcı teması "CO-", yani Latince "ile" veya "uyumlu olarak birlikte" anlamına gelen bir ön ek.

TASARIMCILARI GELİŞTİRMEK

2013 yılında başlatılan ödül programı, yeni nesil uluslararası yaratıcı kişileri ve tasarımcıları bulmak ve takdir etmek için kurulmuş uluslararası bir platformdur. Her yıl, dünyanın her yerinden binlerce genç yaratıcı yetenek finale kalmaya çalışır. On iki finalist ve çalışmaları Milan Tasarım Haftası 2018 - Salone Del Mobile'de (dünyanın en büyük tasarım sergisi) tasarım sektörüne tanıtılacak. Bundan sonra dördüne tanınmış uluslararası tasarımcılar tarafından rehberlik edilecek ve fikirlerinin prototiplerini oluşturmaları için kendilerine üç milyon Japon Yeni (25.000 ABD Dolarından fazla) üretim bütçesi verilecek.

"CO-" KONSEPTLERİ

Lexus Tasarım Ödülleri 2018'in teması "CO-" yani Latince "ile" veya "uyumlu olarak birlikte" anlamına gelen bir ön ektir. Çok iyi bir tasarımın doğa ve toplumun bir arada uyumlu olarak yaşamasını sağlayabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, "CO-" işbirliği, koordinasyon ve bağlantılar ile yeni olanaklar yaratarak Lexus markasının gerçek potansiyelini ve çevresini keşfedebilmesini sağlar. Artık genç tasarımcılar "CO-" konseptini keşfedebilir ve daha iyi bir dünya için ilham kaynağı olabilir.

JÜRİ VE REHBERLER

Tasarımları değerlendiren Jüri üyeleri, farklı tasarım kollarında aktif olarak çalışan, dünyaca tanınmış yaratıcı kişilerdir. Ayrıca bilgi ve becerilerini paylaşan ve pratik destek sunan değerli tasarımcılar da rehberlik edecektir. Seçilen adaylara rehberlik ederek yenilikçi fikirlerinin çalışır prototiplerini geliştirirken potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olurlar. Jüri üyeleri ve rehberler, çok iyi bir tasarımın dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceği yönündeki Lexus inancını paylaşmaktadır.
Lexus Tasarım Ödülleri 2018 Jüri üyeleri ve Rehberleri, Ağustos'ta açıklanacaktır.

SERGİ

Milan Design Week boyunca tüm finalistlerin çalışmaları Lexus deney alanında sergilenecektir. Ardından jüri üyeleri 2018 birincisini seçmek için dört prototipi değerlendirecektir. Önceki birinciler büyük başarı kazandılar ve fikirlerini daha da geliştirerek yararlı ürünler sundular.

KATILIM BİLGİLERİ

Lexus Tasarım Ödülleri 2018 yarışmasına başvurular 24 Temmuz ile 8 Ekim tarihleri arasında kabul edilecektir. Başvuru işlemi hakkında daha fazla bilgi için lütfen LexusDesignAward.com adresini ziyaret edin. On iki finalist 2018 yılının başlarında duyurulacak.

LEXUS KISA FİLMLERİ: 4. SEZON - ADAYLAR BEKLENİYOR