haber hero

Türkiye’de Yeni Bir Dönem Başlatan Lexus Artık Ankara’da

POSTED ON: 24.01.2017
Makaleyi Paylaş

 • 
 

 
  Lexus Showroom Ankara 01

  Türkiye pazarına geçtiğimiz yıl İstanbul’da açtığı ilk showroomu ile giriş yapan Lexus, sunduğu hizmetlerle kısa sürede farkını ortaya koyarak, lüksün tanımını değiştirmeye devam ediyor.

 • Lexus, şimdi ise özel modellerini ve hizmetlerini Armada AVM’de yeni açtığı showroomu ile Ankara’daki kullanıcılarla buluşturuyor.

  “Dünyanın en iyi otomobillerini üretmek” felsefesiyle yola çıkan Lexus, Türkiye'de premium segmente bambaşka bir bakış açısı getirdi. Premium otomobil pazarında “müşteri odaklılık” kavramını yeniden tanımlayan Lexus, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de göz alıcı şıklığı, kalitesi ve performansı ile “ayrıcalıklı” olmak isteyenlere hitap ediyor. Bir otomobil markasından çok bir yaşam biçimi sunan Lexus’un, Türkiye pazarına girişi ile birlikte lüks kavramı Türkiye’de yeniden şekilleniyor.

  
 

 
  Lexus Showroom Ankara 02
 • Lüks otomobil üretiminde geleneksel el işçiliği ile yüksek teknolojiyi bir araya getiren Lexus markası, 1989 yılında satışa başladığı ABD'de kısa sürede kalitesi ile kendini kabul ettirerek, otomobil sektöründe en genç lüks marka ünvanını elde etti. Bu başarının ardında, beklentilerin ötesinde olan kalite ve yeni teknolojilere ek olarak müşteri hizmetlerinde de fark yaratması yer alıyor.

  İstanbul Maslak’ta 2016 yılında açılan ilk showroomun ardından İstinye Park’ta açtığı pop-up showroom ile dünya markaları arasında yerini alan Lexus, Armada AVM’de de yeni bir showroomu hizmete sokarak markayı Ankaralılarla buluşturdu.

  Her ay farklı bir modelin sergileneceği showroomda, iki haftada bir düzenlenen test sürüşü günleri ile Türkiye’de satışa sunulan modelleri test etme imkanı da sağlanıyor. Lexus müşterilerinin rahat ve hızlı hizmet alması için tasarlanan showroom, her gün 10:00-22:00 arasında hizmet veriyor.

  
 

 
  Lexus Showroom Ankara 03
 • Bir Otomobil Üreticisinden Fazlası

  Lüks otomobiller üretmenin yanı sıra markasını her zaman farklı bir yere konumlandıran Lexus, uçan kaykay gibi konseptlerle sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Lexus Kısa Filmler ile genç yönetmenleri ve Lexus Tasarım Ödülleriyle tasarımcıları destekleyerek onları dünya çapında tanıtan marka, son dönemde çıkardığı Spor Yat konseptiyle de adından söz ettirdi. Lexus’un Valerian filmi için yaptığı Skyjet uzay aracı ise, merakla beklenen filmin en heyecan verici kovalama sahnelerinde yer alacak.

  Eşsiz Kalite

  Her Lexus modeli ince ve titiz bir işçiliğin ürünü. Lexus modellerindeki işçilik kalitesi dünyada bazı otomotiv editörleri tarafından; “Buna detaylara özen göstermek diyemeyiz, bu detaylar konusunda bir takıntı” şeklinde dile getiriliyor. Markanın üretiminden 4 yıl öncesinde 20 Japon mühendisin, ailelerini de alarak Amerika’ya yerleşip Lexus’u pazara sunmadan önce oradaki yaşam tarzını bizzat deneyimlemesi ve müşteri beklentilerini anlayarak ihtiyaca uygun otomobiller üretmek için çalışmalar yapması Lexus’un detaylar konusunda ne kadar özenli olduğuna küçük bir örnek. Bugün, Lexus Amerika’da o kadar çok seviliyor ki, birçok aile çocuklarına Lexus ismini bile veriyor. Bu titizliği bugün Başkan Akio Toyoda da devam ettiriyor. Başkan Toyoda, Lexus üretiminin bütün aşamalarını takip ediyor ve bizzat kendisi otomobili test etmeden üretime geçilmiyor.

  İşte bu yüzden Lexus üretiminde çalışan kişilerin yeteneklerini sürekli geliştirmeleri bekleniyor. Çok zorlu testlerden geçen bu kişiler, “Takumi ustası” oluyorlar. Örneğin; Miyata fabrikasında 7700 çalışandan ancak 19 kişi bu seviyeye ulaşmış durumda. Takumi ustalarının yetenekleri o kadar üst seviyededir ki, hareketleri dijitalleştirilip, aracın dış yüzeyini boyayan robot programlarına uygulanmıştır. İşte böyle takıntılı bir ince işçilik sayesinde bugün bu mükemmel otomobiller ortaya çıkıyor. Ayrıntılara gösterilen özenin bir başka örneği ise LS modelindeki ahşap direksiyon simidinin, 38 günde ve 67 özel aşamadan geçirilerek üretilmesidir.

  
 

 
  Lexus Showroom Ankara 04
 • Eşsiz Müşteri Deneyimi

  Tüm süreçlerde yaşattığı müşteri deneyimi ile farklılığını ortaya koyan Lexus, Japonların huzuru hissettiren “Omotenashi” felsefesini kendine temel ilke olarak alıyor. Kişiye özel bir misafirperverlik anlayışının karşılık bulduğu “Omotenashi” felsefesi ile Türkiye’deki Lexus sahipleri de, Lexus Müşteri Deneyimini otomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşayacaklar.

  Premium segmentte “müşteri odaklılık” kavramını yeniden tanımlayan Lexus, müşterilerinin karşısına yeni bir hizmet anlayışı ile çıkıyor. Lexus showroomuna gelen herkese, kendisini özel ve rahat hissettirecek bir hizmet sunuluyor. Çalışma saatleri dışında showrooma gelmek isteyenlere randevuyla 7 gün/24 saat hizmet veriliyor. Ayrıca her Lexus sahibinin kendisine özel bir Lexus danışmanı da bulunuyor. Çekicinin ulaşamayacağı ve aracın hareket etmesini engelleyecek durumlarda müşterilerine ihtiyaç durumunda helikopterle teknisyen göndermeye, dilediklerinde bulundukları lokasyona özel hazırlanmış TIR’lar ile otomobillerini transfer etmeye kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunan Lexus, her müşterisinin kendisini Türkiye’nin neresinde olursa olsun her zaman ayrıcalıklı hissetmesini hedefliyor.

  Türkiye’nin her yerinde satış sonrası hizmeti

  Farklı ve kişiye özel hizmetleriyle dünyada ve Türkiye’de öne çıkan Lexus, premium sınıf üzeri bir hizmet anlayışı getirdi. Türkiye’nin 60’a yakın noktasında satış sonrası hizmeti ile Lexus kullanıcıları Türkiye’nin hemen her yerinde kolayca servis ve satış sonrası hizmetleri alabiliyorlar.

  
 

 
  Lexus Showroom Ankara 05
 • Lexus’un Yeni Hizmeti: Geri Alım Taahüdü

  Lexus’un tüm dünyada elde ettiği yüksek ikinci el değerine güvenen marka, yeni getirdiği bir hizmetle de bunun altını çiziyor. Buna göre satılan Lexus modelleri, müşteri talep ettiğinde araç kullanımına ve yılına bağlı olarak belli oranlarda marka tarafından geri alınabiliyor. Aracın geri alınacağı günkü güncel fiyat üzerinden bir yaşındaki araç için %80, iki yaşındaki araç için %70, üç yaşındaki araç için de %60 olacak şekilde geri alım fiyatı belirleniyor. Marka konusunda müşterinin aklında hiçbir soru işareti bırakmayan Lexus, gerek hizmetleri gerekse de tüm dünyada sorunsuzluk ödülleri toplayan otomobilleriyle dikkat çekiyor.

  Lexus’un Birbirinden Mükemmel 6 Lüks Modeli

  Lexus, Türkiye’de geniş model yelpazesiyle giriş yaptı. Spor otomobillerden, konforlu coupe modellerine, lüks sedanlara ve SUV modellerine kadar her türlü beğeniye hitap eden Lexus, aynı zamanda Türkiye’deki lüks segment müşterilerine hibrit teknolojisini de sunuyor.

  Lexus IS; Sedan Konforunda Sportiflik

  Lexus’un sportif sedan modeli IS, dinamizmi ve zarafeti lüks ile birleştiriyor. Sedan konforunu yaşamak isteyen ancak sportiflikten ödün vermek istemeyenlerin tercihi olacak Lexus IS, aynı zamanda çarpıcı tasarımı, LED aydınlatmaları ve özel tasarım panjuruyla dikkat çekiyor. İlk olarak 1998 yılında üretilen IS, üçüncü jenerasyonuyla Türkiye’de satışa sunuldu. Lexus IS200t, 245 HP güç ve 350 Nm tork üretiyor. 100 km/s hızlanması 7 saniye olan IS200t, yarış pistlerinde uzun testlerden geçirildikten sonra şekillendirildi. IS200t’nin 72.590 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

  Lexus GS; Güçlü bir Sedan

  Sedan otomobillere farklı bir bakış açısı getiren Lexus GS modeli, markanın imzası olan Lexus’a özgü ön panjuru, güçlü ve dinamik tasarımıyla dikkat çekiyor. GS, uzun yol konforunu, çeviklikle birleştirerek sedan kullanıcıların beklentilerini aşmayı başarıyor. Düşük bir ağırlık merkezine sahip olan GS, bu sayede konforun yanı sıra yol tutuş özellikleriyle de öne çıkıyor. 245 HP güç üreten motoruyla GS200t, 230 km/s’lik maksimum hıza ulaşabiliyor. GS’nin motorla son derece uyumlu çalışan 8 ileri otomatik şanzımanın performansını manuel olarak da kullanılabiliyor. 4 farklı donanım seviyesiyle satılacak olan GS’nin Türkiye başlangıç fiyatı 83.450 Euro, 5.0 lt motora sahip spor versiyonu olan GS F modelinin fiyatı ise 243.420 Euro olarak belirlendi.

  Lexus LS; Yüksek Performans ve Lüksün Birleşimi

  Yüksek performansı, kusursuz hatlar ve sofistike tasarım ile buluşturan Lexus LS sınıfındaki standartları belirlemeye devam ediyor. LS yolculuklarda inanılmaz derecede sessiz sürüşler sunarken, yüksek teknolojili şasisi sayesinde virajlarda da Lexus dinamizmini vurguluyor. Aerodinamik açıdan mükemmel hale getirilen LS’in jantlarından gövde üzerindeki tüm kanatçıklara kadar tüm detayları daha sessiz sürüş için tasarlandı. LS600h hibrit versiyonu 5.0 litrelik V8 benzinli motoru ile yüksek performans sunarken, elektrikli motorun getirdiği konforla da şehir içerisinde keyifli bir sürüş sağlıyor. 445 HP güce sahip LS600h, uzun dingil mesafesine sahip modeliyle 327.440 Euro fiyata sahip.

  Lexus NX; Farklı ve Lüks Bir Crossover

  İlk kez 2014 yılında üretilmeye başlanan Lexus’ın crossover modeli NX, kullanışlı ve sportif sürüşüyle öne çıkıyor. NX200t turbo motoru hem verimli hem de sportif bir performans getiriyor. Modern iç tasarımı ile 5 kişiyi rahatlıkla taşıyabilecek bir kapasiteye sahip. 238 HP güç üreten NX200t, sportif tasarımıyla da sahip olduğu potansiyelin altını çiziyor. Elektronik kontrollü 4x4 sistemi ve direksiyondan kumanda edilebilen 6 ileri otomatik şanzıman, sürüş keyfini artırıyor. Lexus’un NX200t modeli, Türkiye’de 80.480 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

  Lexus RX; Lüks SUV Segmentinin Yaratıcısı

  Lüks SUV segmentinin yaratıcısı Lexus RX, ilk kez tanıtıldığı 1998 yılından bu yana bir SUV aracın performansını ve premium sedan otomobilin sürüş konforunu bir arada sunuyor. Tamamen yenilenen dördüncü nesil RX’in tanıtımında ise Hollwood'un ünlü aktörü ve yapımcısı Jude Law tercih edildi. RX’in yaşam tarzının altını çizen reklam çekimleriyle markanın ayırt edici özellikleri de gösterildi. Yeni RX, Lexus ürün gamının DNA’sını barındıran özelliklerinin yanında şimdi çok daha cesur bir tasarımla gücünü ortaya koyuyor. Uzun zamandır en çok satan lüks SUV modellerinden biri olan RX, 200t ve 450h modelleriyle satışa sunuluyor. 2.0 litre turbo benzinli motorun yanı sıra 3.5 litre V6 motora ve elektrikli motora sahip hibrit versiyonuyla da satılacak. RX 200t’nin başlangıç fiyatı 89.930 Euro iken, hibrit RX 450h ise 167.410 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

  Lexus RC; Radikal bir Premium Coupe

  Lexus'un premium coupesi Yeni RC modelinde, kışkırtıcı tasarım, keyifli ve heyecan verici bir sürüş deneyimiyle birleşiyor. Lexus markasına genç müşterileri çekmeyi hedefleyen spor RC modeli, 2.0 litre turbo benzinli motorlu RC 200t ve performans versiyonu RC F modeli ile satışa sunuluyor.

  Lexus'un iki kapılı RC modeli, yere yakın tasarımıyla ve birçok detay bulunduran hatlarıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine topluyor. Yeni RC’de, Lexus’un imzası olan markaya özgü ön panjur daha geniş bir şekilde aracın önünde yer alıyor. Böylece otomobilin düşük ağırlık merkezli yapısının altını çiziyor. 245 HP ve 350 Nm tork üreten RC 200t, 100 km/s'ye 7.5 saniyede ulaşıyor ve 230 km/s maksimum hıza çıkabiliyor. F Sport donanım paketiyle Türkiye’de satışa sunulan Lexus RC200t 106.650 Euro, 467 HP güce sahip RC F’ın fiyatı ise 211.640 Euro’dan satışa sunuluyor.