• Günümüzde farklı tasarımları ve keyif veren sürüşüyle öne çıkan Lexus modelleri, her geçen nesilde değişen şartlara en iyi şekilde uyum sağlamayı başarıyor. Bu başarının perde arkasında ise çok farklı bir karakter ve hikaye yatıyor.

  Lexus Pebble Beach Edition’ın Ortaya Çıkışı ve Lexus’un Dönüşümü

  Lexus’un dönüşümünde bu kadar etkin rol oynayan “Akio Toyoda kimdir? diye soruyor olabilirsiniz. Markanın başkanı konumunda yer alan Akio Toyoda, 2011 yılında özel modellerin sergilendiği ve üst düzey isimleri katıldığı Pebble Beach organizasyonu’nda gerçekleşen 4. Nesil GS modeli tanıtımında yer almıştı. Basın mensuplarıyla sohbet eden Toyoda, gazetecilerden gelen Lexus’un “sıkıcı” olduğu ve “markanın tanımını net bir şekilde” yapmalı yorumlarının ardından markada en üst düzeyde sorumluluk almaya karar verdi.
  Hiçbir otomotiv üreticisinden görülmeyen şekilde başkan konumundaki bir isim, direkt sorumluluk aldı ve otomobillerin geliştirmeleri için test pilotluğu yapmaya başladı. 2011’den sonra tasarım, sürüş keyfi ve heyecan anlamında ileriye doğru büyük adımlar atan Lexus’un tüm modelleri, Akio Toyoda’nın onayından ve geliştirme çalışmalarından geçiyor

  Lexus’ta Her An Keyifli Sürüş Garantisi

  Kendisi de pistte yarıştan tutkulu bir pilot olan Akio Toyoda, üretilen her otomobilin dikkat çeken bir tasarımının yanı sıra, yüksek veya düşük hızda keyifli bir sürüşe sahip olmasını garanti altına alıyor.
  Akio Toyoda, Lexus ve sıkıcı kelimelerinin bir daha asla aynı cümlede yer almaması adına işine kendini tamamen adadı. Günümüzde mevcut Lexus ürün gamı ise bu tutkuyla oluşturuldu. SUV modellerinden sedan ve spor modellerine kadar tüm Lexus modelleri sürüş keyfini ve dikkat çekici tasarımı bir arada sunuyor. Büyük bir otomobil meraklısı olan Akio Toyoda ise, yüksek sürüş keyfi sunan modellerle yarışlara katılmaya devam ediyor.
 •     Eşsiz bir geliştirme pilotu Akio Toyoda