• İlham verici bir tasarım, dur durak bilmez inovasyon, güçlü performans ve sahip olduğu felsefeyle lüks araçta çığır açan Lexus, ilk kez LS 400 modeliyle 1989 senesinin Ocak ayında Amerika’da Detroit Otoshow’da görücüye çıktı. Ve işte o gün lüks anlayışının kuralları yeniden yazılmaya başladı…
  Lexus markasıyla Detroit Otoshow’da karşılaşan rakipler, önce aracı parçalarcasına incelemeye başladı ve böylesine bir otomobilin seri üretiminin yapılamayacağını iddia ettiler. Çünkü onlara göre bu araçta fazlasıyla el işçiliği vardı ve dolayısıyla da seri üretim yapılabilmesi neredeyse imkansızdı. Otoshow’daki gazeteci ve otomotiv editörleri de Lexus’a fazla şans tanımıyordu çünkü onlara göre Lexus pazara çok geç girmiş bir markaydı ve rakipleri çoktan kendini ispatlamıştı. Ancak Lexus, Amerika’da pazara girdiği ilk ayda neredeyse 3.000 adet sattı ve yayınlanmaya başlayan reklam filmiyle 1989 senesine damga vurdu.
 • 
 

 
  Lexus Hybrid Hybrid Range
 • Kaputtaki kadeh piramitleri
  Reklamda, markanın yaratıcısı olarak kabul edilen Lexus LS 400 modelinin motor kaputunun üzerine şampanya kadehleri piramit oluşturacak şekilde sıralanıyordu. Şasi dinamometresi üzerinde çalıştırılan aracın tekerleri dönmeye başlıyor ve otomobilin hızı yaklaşık 230 km/sa hıza kadar çıkarılıyordu. Böylesine yüksek bir hızda kadehler değil devrilmek, sarsılmıyordu bile! Daha piyasaya sürüldüğü anda rakiplerini şaşırtan Lexus, bu reklam filmiyle de araçlarının yüksek hızda sahip olduğu konforu kanıtlıyordu.
 • 
 

 
  Lexus Hybrid Hybrid Range
 • Genişleyen model ağı
  Lexus o yıl Amerika pazarında en çok konuşulan markalardan birine dönüştü. 1989 senesinin sonunda 16.000 otomobil satışına yönelik iddiasını yerine getirdi ve 10 sene içinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki toplam satışı 1 milyona yükseldi. Amerika’dan sonra Avrupa pazarına İngiltere’den giriş yapan Lexus’un model aralığı da genişlemeye başladı ve yılar içinde 18 farklı modeli ve 5 yüksek performanslı modeli ile ön plana çıkmaya başladı.
 • 
 

 
  Lexus Hybrid Hybrid Range
 • Mükemmeliyetçi anlayış
  Tasarımı, çevreye duyarlı duruşunu, sürekli kendini geliştiren yapısını, güvenliğini ve devamlı yükselen performansını; tutkulu ve ilham verici bir deneyime dönüştüren Lexus, her zaman mükemmelin peşinde olan bir marka. Tüm bunların yanı sıra müşterilerine olağandışı deneyimler yaratmayı ve kullanıcısını ayrıcalıklı hissettirmeyi amaçlıyor. Otomotiv endüstrisinin geleceğini tamamen değiştiren Lexus, insanların yaşam kalitesini artırmayı, çevreyi korumayı, kullanıcılarına her zaman en iyiyi sunmayı öncelik ediniyor.
 • 
 

 
  Lexus Hybrid Hybrid Range
 • Kusursuza ulaşmak
  Yaratıcı teknolojisi ve yüksek performansıyla lüks hayatı mümkün kılan Lexus kendisini sürekli geliştiren ve sürekli çığır açan tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekerken, dünyada 90’dan fazla ülkede tercih edilen bir markaya dönüştü.
 • 
 

 
  Lexus Hybrid Hybrid Range
 • Lüks otomobil dünyasına, 2004 senesinden bu yana kullandığı hibrit teknolojisiyle öncülük eden Lexus’un modellerinin büyük bir çoğunluğu doğaya minimum etki edecek biçimde tasarlandı ve çoğu model ömrünü tamamladığında geri dönüştürülebilecek.
 • 
 

 
  Lexus Hybrid Hybrid Range
 • Müşterilerine, maksimum konfor ve güvenlik sunma anlayışıyla yola çıkan ve kusursuza ulaşmak için en yüksek teknolojiyi kullanan Lexus, 2017 senesinde Roy Morgan Müşteri Memnuniyeti Ödülleri’nden En İyilerin En İyisi Ödülü’ne değer görüldü. Lexus’un tek ödülü bununla sınırlı değil. Amerika’da müşteri memnuniyeti araştırmaları yapan J. D. Power Associates tarafından 1991’de yürütülen bir çalışmada Satış, Yeni Araç Kalitesi ve Genel Müşteri Memnuniyeti alanlarında ödüller aldı ve bu üçlü ödülü ala ilk marka oldu. Dğer taraftan müşteri memnuniyeti çalışmalarında da 12 yılda 11 birincilik alması Lexus’un müşteri memnuniyetinde bir referans olduğunun kanıtı. Hemen her yıl J.D. Power tarafından yapılan bu tarz araştırmalarda çeşitli şampiyonluklara ve ödüllere değer görülüyor.
 • 
 

 
  Lexus Hybrid Hybrid Range
Lüksün modern ve klasik elementlerini bünyesinde barındıran Lexus, sadece sürücüsünü değil, yolcularını da memnun etmek için araçlar tasarlıyor. Son birkaç yıl içinde ortaya çıkan yüksek performanslı ve konforlu modeller de bunu vurgular nitelikte. Güvenilirlik konusunda büyük bir üne sahip olan ve yine J.D. Power’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği kalite araştırmalarında 7 yıldır üst üst üste en güvenilir marka seçilen Lexus sayesinde siz de sorunsuz ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz…