PERFORMANS

MOTOR SPORLARI

Lexus'un sportif performansa olan benzersiz ve güçlü bağını anlamak için süper araçlarımıza ve yarışan araçlarımıza bakmanız yeterlidir. Pistlerde yapılan zorlu testler sayesinde, inanılmaz sürüş deneyimlerinin elde edildiğini keşfedeceksiniz.

SÜPER OTOMOBİLDEN İLHAM ALDI

Gerçek bir tutkudan doğan ve on yıldan uzun süreyle peşinden koştuğumuz en iyi otomobili üretme hedefimiz bizim efsanevi LFA süper otomobiline ulaşmamızı sağladı. Bir efsane olarak LFA, yüksek performans dünyasında yeni bir standart belirlemiştir. Bizim için de Lexus performansının geleceğine ilham vermektedir.

    Lexus F Felsefesi 1
    lexus legendary status

SÜPER OTOMOBİLDEN İLHAM ALDI

EFSANEVİ KONUM

LFA süper otomobili Lexus performansının geldiği en üst noktadır ve L-Finesse tasarım felsefesinin temelini oluşturur. 2010'da 41. Tokyo Uluslararası Otomobil Fuarı'nda lansmanı yapılan bu araç hala efsanevi bir süper otomobil olarak görülmektedir.

Özel ve aranan bir araçtır ve yalnızca 500 tane üretilmiştir. Sayısı az olmasına rağmen etkileri büyük olmuştur ve otomotiv sektörü tarafından büyük beğeni almıştır. Varlığını sürdüren bir ikon olan LFA, Lexus ürün gamındaki LC ve diğer F modellerine ilham vermeye devam etmiştir.

YARIŞA HAZIR

Yarış pisti dünyadaki en rekabetçi ortamlardan biridir ve süper otomobillerin odaklandığı yerlerdir. Konu hız veya başka bir performans özelliği olduğunda takımlar rakipleri yenebilmek için bu süper otomobilleri geliştirmişlerdir.

    lexus race ready

YARIŞA HAZIR

KAZANAN FORMÜL

Lexus, Nürburgring Nordschleife'deki VLN Endurance Championship'i kazanan ilk Asyalı otomobil üreticisi olmayı başardı. Bir RC F GT3 prototipi, 8 Ekim 2016'da VLN9 yarışında birinci oldu. Bu etkileyici modelde 540 beygir güç üreten motor, en iyi şekilde araca uygun halde yerleştirilmişti.

Kaslı bir görüntüye sahip ve amaca uygun ön çamurluklar, sürtünmeyi minimuma indirecek şekilde tasarlanmıştır. Arka spoyler uzun ve geniştir. Böylece en keskin virajlarda bile dengeyi ve hızı artırmak için aşağıya doğru yeterli kuvvet üretir. Tüm bu özellikler ve daha fazlası, tüm yarış ekipleri için bu aracı vazgeçilmez kılar ve büyük bir keyif verir.

PİSTLER İÇİN AYARLANMIŞ LÜKS

Pistteyken tüm duyularımız devreye girer. Her zaman dikkatli oluruz, her anın farkına varır ve bir şeyler öğreniriz. Ardından bilgilerimizi kullanarak F modellerimizde ve F SPORT modellerimizde uygularız. Sonuç? Sportif tarz ile uyumlu, kaliteli, enerjik bir sürüş.

 •     Lexus Performance F Modelleri

  PERFORMANS

  F MODELLERİ

  F Felsefemizden ilham alan F Modellerimiz, tutku ve performansa olan sevgimizi yansıtmaktadır. Direksiyon başına geçtiğinizde duyularınız alışkın olmadığınız şekilde harekete geçecektir.

 •     Lexus Performance F Sport

  PERFORMANS

  F SPORT

  F SPORT ile istediğiniz Lexus modelinin F versiyonunu keyifle sürebilirsiniz. Daha sportif bir deneyim için üstün tasarım iyileştirmeleri ve hassas süspansiyon ayarları ile siz de bu deneyimi yaşayın.